Marka: Audioquest

NRG Thunder 1m 15AMP

Special Price 4 999 zł Regular Price 5 299 zł i
/ sztuka
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 3999 zł
 • Rodzaj: zasilający
 • Długość (m): 1
 • Materiał przewodnika: miedź

Produkt obecnie niedostępny

Prosimy o kontakt

Produkt chwilowo niedostępny

Powiadom o dostępności

Odbiór w salonie: Prosimy o kontakt

Sprawdź dostępność w salonie

Darmowa dostawa

Dowiedz się więcej

Rata 20 x 0% tylko 250 zł

Sprawdź szczegóły

Audioquest NRG Thunder 1m 15AMP - kabel zasilający

3-biegunowy kabel zasilający o niskim poziomie szumów AudioQuest  NGR Thunder

Najważniejsze cechy:

 • Przewodniki wykonane z miedzi (LGC) o strukturze długich ziaren o wysokiej stopniu wygładzenia powierzchni(PSC +)
 • Nieskompresowany transfer wysokoprądowy
 • Technologia rozpraszania zakłóceń uziemienia (patent USA nr 9373439)
 • Zerowa charakterystyka impedancji w zakresie 50Hz - 1MHz
 • Dielektryczny system prądowy 72VDC (patent USA nr 7,126,055)
 • Przewodniki do zastosowań kierunkowych

Audioquest NRG Thunder


Zakłócenia prądu zmiennego mogą negatywnie wpływać na nowoczesne podzespoły systemów Hi-Fi. Wpływ zakłóceń prądu przemiennego jest obecny w źródle zasilania, a następnie jest potęgowany przez zakłócenia o częstotliwości radiowej, które są indukowane (pobierane przez przewód zasilający prądu przemiennego) i sprzężone z zasilaczami składowymi i do ziemi obwodu. To może powodować zniekształcenia i niskopoziomowe straty sygnału poprzez „efekt maskowania”. Ponadto wzmacniacze mocy mogą wymagać ogromnych rezerw prądu uderzeniowego, aby ich zasilacze nadążały reagować, a następnie w pełni się stabilizowały podczas dynamicznych przejść audio. Większość kabli zasilających i regeneratorów mocy, choć pomocnych w pewnym sensie, zazwyczaj nie spełnia wymagań.

Wzmacniacze mocy stanowią prawdziwe wyzwanie dla każdego źródła zasilania prądem przemiennym, ponieważ chwilowe zapotrzebowanie prądu (choć krótkotrwałe) może być wielokrotnie większe niż średnie zużycie prądu). Wzmacniacze mocy są również wyjątkowe pośród innych komponentów, ponieważ pobór prądu jest dynamiczny, a nie stały, i zmienia się wraz z głośnością i zawartością sygnału audio. Chociaż wiele kabli zasilających może cechować się niską rezystancją prądu stałego, co pozwala spełnić niektóre z tych wymagań, impedancja charakterystyczna kabla AC jest w równym stopniu odpowiedzialna za zapewnienie bezkompromisowej wydajności. Wiele wysokiej jakości kabli prądu przemiennego zwęża lub kompresuje przejściowy sygnał audio, ponieważ ich charakterystyczna impedancja ogranicza prąd przejściowy.

Specjalna konstrukcja i technologie, zastosowane w budowie kabla AudioQuest NRG Thunder, pozwalają zniwelować szereg niekorzystnie wpływających na brzmienie waszych ulubionych nagrań efektów natury fizyczno-elektrycznej i pozwoli pokazać komponentom systemu audio wszystkie swoje możliwości.

Specyfikacja Audioquest NRG Thunder 1m 15AMP

Rodzajzasilający
Długość (m)1
Materiał przewodnikamiedź

Opinie o Audioquest NRG Thunder 1m 15AMP

5
Ocena:
Średnia ocen: 5

(2 oceny)

 • 5 2
 • 4 0
 • 3 0
 • 2 0
 • 1 0

Masz ten produkt?

Dodaj Opinię

2 opinie

 1. Qwerrty

  Ocena:
  Ocena: 5
  Jeśli brakuje Wam dociążenia i masy w dźwięku, to koniecznie wypróbujcie ten przewód. Potrafi zdziałać cuda. Mam go w zestawie Z Heglem H390 i B&W 702 S2. Brakowało mi trochę miękkości na basie. Akustykę mam niestety kiepską i ciężko coś w tej kwestii podziałać (żona). Zacząłem się bawić zatem w okablowanie. Gadżety od Iso Acoustics pomogły, a ten przewód wprawił mnie w osłupienie. Jest genialny, chociaż na pewno nie uniwersalny. Sprawdza się właśnie w takich sytuacjach. Dobrze, że można takie przewody wypożyczać, bez zbędnej papierologii. Nie brałem tego kabla wcześniej pod uwagę, dopiero obsługa w salonie mnie na niego naprowadziła z pozytywnym skutkiem jak się później okazało.
 2. Wojtek

  Ocena:
  Ocena: 5
  Przewód świetnie wpasował się w mój tor. Używam go do wzmacniacza Luxman L-509. W stosunku do fabrycznego przewodu wprowadził przede wszystkim poprawę w kwestii separacji, holografii oraz gęstości basu. Zmiana nie jest iluzoryczna. Nie spodziewałem się podchodząc do przewodów zasilających aż takich zmian. Zaskoczył mnie strasznie. Aktualnie testuję w domu kondycjoner i przewód zasilający do źródła. No tak zabawa zaczyna się od nowa. To się chyba nigdy nie skończy…

Polecane Produkty

Podobne produkty

Polecane

Umów się na prezentację w salonie

W każdym z naszych salonów znajduje się sala odsłuchowa, w której w miłej atmosferze zaprezentujemy Ci brzmienie wybranego przez Ciebie sprzętu audio.

Umów się na spotkanie

Zobacz listę salonów

Umów się na spotkanie

Top Hi-Fi & Video Design

Salony firmowe

Salony firmowe

Top Hi-Fi & Video Design: