Marka: Audioquest

Black Beauty XLR

As low as 4 199 zł
/ sztuka
 • Rodzaj: analogowy
 • Analogowe: XLR
 • Materiał przewodnika: Solid Perfect-Surface Copper+
 • Rodzaj oplotu: syntetyczny

Wysyłka: w ciągu 24h

Sprawdź szczegóły

Odbiór w salonie: już za godzinę

Sprawdź dostępność w salonie

Darmowa dostawa

Dowiedz się więcej

Rata 20 x 0% tylko 210 zł

Sprawdź szczegóły

Audioquest Black Beauty – interkonekt

Audioquest Black Beauty to zaawansowany interkonekt, który wchodzi w skład serii Mythical Creature amerykańskiego producenta. Znalazły się w nim sprawdzone rozwiązania techniczne, m.in. technika ZERO-tech oraz autorski system rozpraszania zakłóceń 6. poziomu.

Audioquest Black Beauty XLR

Złącza RCA lub XLR

Przewód Black Beauty zakończony jest - zależnie od wersji - złączami RCA lub XLR. Zastosowano w nim wysokiej jakości srebro Hanging-Silver bez obróbki mechanicznej, które projektanci nałożyli na miedź o dużej czystości. Interkonekty z wtykami RCA, przez dwużyłową konstrukcję, cechują się mniejszym przekrojem niż trzyżyłowe modele XLR.

ZERO-Tech

Aby wyeliminować zniekształcenia wynikające z niedopasowania impedancji między komponentami a łączącym je przewodem, projektanci sięgnęli po technikę ZERO-Tech. Zapewnia ona wysoką jakość transmisji i pozwala uzyskać czysty sygnał. Udało się to osiągnąć poprzez eliminację pola elektrostatycznego, umożliwiając liniowe (spójne oktawa po oktawie) rozpraszanie szumów o częstotliwości radiowej (RF).

Audioquest Black Beauty XLR

Izolacja ze spienionego polietylenu

Każdy stały materiał przylegający do przewodnika jest w rzeczywistości częścią niedoskonałego obwodu. Izolacja przewodów i materiały na płytki drukowane pochłaniają energię. Część tej energii jest magazynowana, a następnie uwalniana w postaci zniekształceń. Ponieważ powietrze nie pochłania prawie żadnej energii, a polietylen jest niskostratny i ma łagodny profil zniekształceń, spieniony polietylen o dużej zawartości powietrza powoduje znacznie mniejszy efekt nieostrości.

Przewodniki PSC+

W interkonekcie AudioQuest Black Beauty zastosowano przewodniki PSC+, które chronią przed odziaływaniami elektrycznymi i magnetycznymi. Ponadto pozwalają zredukować zniekształcenia powodowanych przez granice ziaren przewodnika, maksymalizując liniowe rozpraszanie szumów RF.

Efektywna ochrona przed zniekształceniami

Podobnie jak model Pegasus z serii Mythical Creature, interkonekt Black Beauty czerpie z zalet uregulowanych kierunkowo przewodników PSC+ (ang. Perfect-Surface Copper+). Wykorzystano tutaj także siatkę rezystancyjną z węgla i grafenu. Black Beauty ma także posrebrzane druty odprowadzające szumy RF (0,5%), aby poprawić redukcję zniekształceń i rozpraszanie szumu o częstotliwości radiowej. Zastosowane rozwiązania przełożyły się na czyste i naturalne brzmienie.

Audioquest Black Beauty - najważniejsze cechy:

 • Technika rozpraszania szumów RF ZERO-Tech
 • Dwa rodzaje złącz do wyboru: XLR lub RCA
 • Przewodniki PSC+ (Perfect-Surface Copper+) uregulowane kierunkowo
 • poziom rozpraszania zakłóceń
 • Wtyki wykorzystujące srebro bez obróbki mechanicznej (Hanging-Silver)
 • Posrebrzane druty odprowadzające szumy RF

 

Specyfikacja Audioquest Black Beauty XLR

Rodzajanalogowy
AnalogoweXLR
Materiał przewodnikaSolid Perfect-Surface Copper+
Rodzaj oplotusyntetyczny
InneZERO-TECH (NO CHARACTERISTIC IMPEDANCE) FOR LINEAR, WIDE-BANDWIDTH NOISE-DISSIPATION; SOLID PERFECT-SURFACE COPPER+ (PSC+) CONDUCTORS; LEVEL 6 NOISE-DISSIPATION; 0.5% Silver-Plated RF Drain-Wires;

Opinie o Audioquest Black Beauty XLR

5
Ocena:
Średnia ocen: 5

(1 ocena)

 • 5 1
 • 4 0
 • 3 0
 • 2 0
 • 1 0

Masz ten produkt?

Dodaj Opinię

1 opinia

 1. Radosław

  Ocena:
  Ocena: 5
  Wspaniałe przewody, mam wersję XLR i jestem zdumiony różnicą na plus, którą zrobiły w moim systemie. Dosłownie przepaść między nimi a XLR Mackenzie, które to miałem do tej pory, a które przecież też zagrały lepiej niż podstawowe Red Rivery. Ogólnie wszystkiego jest więcej, a niuanse stały się jeszcze bardziej wyraźne. Barwy dźwięku, stały się bardziej naturalne - szczególnie w instrumentach strunowych (gitary, smyczki), bębny nabrały masy. Scena jest może trochę szersza ale mnie BARDZO na plus zaskoczyła ta kompletność dźwięku, jego precyzja i potęga. Zmiana jest na pewno bardziej spektakularna niż wtedy gdy zmieniłem przewody głośnikowe z Rocket 33 na 88 (bi-amp) chociaż wtedy też była wyraźna. Ale te Black Beauty zrobiły kolosalną robotę i mój zestaw ( NAD C658 + końcówka Rotel + B&W 603) brzmieniowo zbliżył się nieco do moich słuchawek ze wzmacniaczem. Słuchanie stało się na pewno jeszcze bardziej przyjemne i wciągające. Polecam gorąco te przewody, to najlepszy upgrade jaki ostatnio zrobiłem a przede wszystkim bardzo wyraźnie go usłyszałem w moim systemie i dlatego postanowiłem napisać tę recenzję (nigdy wcześniej tego nie robiłem). Muszę jeszcze wspomnieć, że sporo pieniędzy włożyłem też w dwa kable Ethernet RJ45 do rutera i z rutera do NAD'a (koniecznie dwa) - do streamingu muszą być naprawdę z najwyższej póki - bo zakłóceń jest dookoła bardzo dużo (ekranowanie musi być super).
  Co do wad: znalazłem tylko jedną - są bardzo grube i sztywne. W XLR to dużo większy problem niż w cinch, które to pasują całym obwodem wtyku i gniazda. W XLR przewody i gniazda mają tylko jedną słuszną pozycję co na dł. 0,6m trudno modyfikować i kształtować bez rozpinania całego zestawu, taki mały minusik, a poza tym przewody są naprawdę Beauty !

Polecane Produkty

Podobne produkty

Polecane

Umów się na prezentację w salonie

W każdym z naszych salonów znajduje się sala odsłuchowa, w której w miłej atmosferze zaprezentujemy Ci brzmienie wybranego przez Ciebie sprzętu audio.

Umów się na spotkanie

Zobacz listę salonów

Umów się na spotkanie

Top Hi-Fi & Video Design

Salony firmowe

Salony firmowe

Top Hi-Fi & Video Design: