Umów się na prezentację

Z przyjemnością zaprezentujemy możliwości dźwiękowe poszczególnych urządzeń, podczas indywidualnie przygotowanej prezentacji w wybranym salonie.

Bardzo prosimy o wypełnienie poniższego formularza, a będzie nam miło zarezerwować salę odsłuchową i przygotować odpowiedni system.

Termin prezentacji potwierdzimy mailem lub telefonicznie.

 

Ten produkt otrzymał nagrodę EISA 2017-2018

HIGH-ENDOWY GRAMOFON EISA 2017–2018

Uzasadnienie EISA:

„Celebrując 90. rocznicę założenia firmy, ELAC przygotował piękny gramofon, przypominając tym samym swoje dawne zasługi w tej dziedzinie. Pełen artyzmu projekt łączy klasyczne proporcje ze współczesnym wzornictwem; sentyment do winylu z nowoczesną techniką. Masywna podstawa, będąc solidnym oparciem dla ciężkiego talerza, jest szykowana w kilku gustownych wersjach. Elektroniczna kontrola obrotów zapewnia stabilność i wygodną regulację, a ramię z włókna węglowego wyposażono we wkładkę, opracowaną specjalnie dla tego modelu we współpracy z firmą Audio-Technica. Płynie muzyka – słodka i analogowa”.

 

 

ELAC Miracord 90 Anniversary

Miracord 90 Anniversary to najwyższej jakości gramofon, którym ELAC nawiązuje do złotej ery płyt analogowych i swojej bogatej historii związanej z produkcją gramofonów. Perfekcyjnie zaprojektowany i wykonany z najwyższej jakości materiałów wprowadza melomanów do świata pięknego dźwięku.


ELAC Miracord 90 Anniversary spełnia najwyższe standardy pod względem jakości dźwięku, wykonania i mechanicznej precyzji. Ważąca 5,5 kg płyta nośna została wykonana z MDF-u i spoczywa na specjalnie opracowanych silikonowych nóżkach, które całkowicie odizolowują urządzenie od powierzchni, na której zostanie ustawione. Aluminiowy talerz o wadze 6,5 kg umieszczony jest na subtalerzu, którego utwardzona stalowa oś, w celu zminimalizowania tarcia, obraca się na rubinowej kulce. Sama oś zamontowana jest przy użyciu wysokiej jakości spiekanych tulei łożyskowych z brązu.

Aby zachować najwyższą możliwą jakość odtwarzania dźwięku, silnik został podwójnie odprzęgnięty od płyty nośnej, a tym samym od ramienia. Rozwiązanie to redukuje do absolutnego minimum ryzyko przenoszenia drgań. Nowo opracowane ramie wykonane jest z włókna węglowego, na jego końcu pracuje wkładka z igłą MicroLine. Moduł ten jest standardowo dołączony do gramofonu i został stworzony specjalnie dla ELAC-a przy współpracy z firmą Audio-Technica. Ta zaawansowana technicznie wkładka sprawia, że dźwięk odtwarzany jest dokładnie tak, jak został zapisany na płycie podczas jej tłoczenia.

Sekcja ramienia
Typ ramienia Nie
Typ wkładki Nie
Odczyt płyty Nie
Pasmo przenoszenia 20 - 25 000 Hz
Sekcja napędu
Waga talerza 6.2 kg
Przeniesienie napędu Nie
Inne
Wyjście USB Nie
Wbudowany przedwzmacniacz Nie
Pokrywa w komplecie Nie
Ogólne
Wymiary (S x W x G) mm 470 x 170 x 360
Waga kg 17.1
Warunki gwarancji - Warunki gwarancji PDF [90.75K]
Katalog
Podział wkładek gramofonowych ze względu na kształt końcówki igły oraz na powierzchnię styku z rowkiem płyty gramofonowej. - Jednym z najważniejszych elementów każdej wkładki gramofonowej jest igła, która odczytuje sygnał zapisany w rowku płyty. W zależności od profilu zastosowanego zakończenia igła może odczytać większą lub mniejszą ilość informacji zapisanych w rowkach płyty, a kształt szlifu może także wpływać na szybkość zużywania się płyty i samej igły. PDF [67.43K]
Test / Recenzja
Elac Miracord 90 - test (audio.com.pl KWIECIEŃ 2017) - Jubileusze mają tę siłę, że pozwalają firmom wskazać na swoje doświadczenie, liczone nie tylko liczbą urządzeń, ale i lat. A 90 lat to przecież jeden z najlepszych „wyników” w branży audio, więc nic dziwnego, że Elac nie pozwala o nim zapomnieć. PDF [623.29K]
Elac Miracord 90 - test "T3" - Gramofon ELAC Miracord 90 potrafi wywołać rozkosz u każdego, kto choć na chwilę rzuci na niego przelotne spojrzenie. PDF [215.35K]
Oceń produkt
Tylko zarejestrowani klienci mogą pisać recenzje. Prosimy zalogować się lub zarejestrować
 • Jak wybrać gramofon?

  Popularność płyt winylowych przekroczyła wszelkie oczekiwania. Kolejni wielbiciele muzyki zaopatrują się w takie nagrania, które można kupić nawet w popularnych dyskontach. Bardziej „trafić pod strzechy” już się chyba nie da. Zastanówmy się jak najlepiej wybrać odtwarzacz płyt gramofonowych, tak aby zaspokoił nasze potrzeby.
 • Yamaha, NAD, ELAC i Devialet z nagrodami EISA

  Już po raz 21. elitarne stowarzyszenie EISA (European Imaging and Sound Association), które zrzesza najważniejsze europejskie magazyny zajmujące się sprzętem audio-wideo, oraz multimediami, przyznało swoje prestiżowe nagrody EISA Awards. Do tegorocznych laureatów należą m.in.: wzmacniacz zintegrowany NAD C 338, amplituner kina domowego Yamaha MusicCast RX-V483, odtwarzacz strumieniowy Yamaha MusicCast WXC-50, gramofon ELAC Miracord 90 i głośnik bezprzewodowy Devialet Gold Phantom.
 • Jakie stereo wybrać?

  Systemy stereo nigdy nie opuściły naszych domów, a my jako społeczeństwo coraz bardziej doceniamy wysoką jakość dźwięku. Postęp jaki następuje w tej dziedzinie jest ogromny, a nowoczesne technologie szybko opanowały rynek, dzieląc go z wracającymi do pierwszej ligi gramofonami.

Przewodniki

Chcesz skompletować swój pierwszy zestaw audio?
Chciałbyś pogłębić swoją wiedzę? Zapraszamy do
zapoznania się z naszymi przewodnikami.

Kategorie produktów


Salony sprzedaży


Białystok
 • Apartamenty Jagiellońskie
  ul. Jurowiecka 19 lok. U3/U4
 • 85 722 29 02, 519 073 470
Bydgoszcz
Katowice
Kielce
Kraków
Lublin
Łódź
Poznań (Woźna)
Poznań (Posnania)
Sopot
Szczecin
Warszawa (Andersa)
Warszawa (Marki)
Warszawa (Naruszewicza)
Warszawa (Nowogrodzka)
Wrocław