Marka: Vienna Acoustics

Beethoven Concert Grand Symphony Edition

Kolumny wolnostojące Beethoven Concert Grand Symphony Edition

Już sama nazwa tych 3-drożnych wolnostojących kolumn głośnikowych, Beethoven Concert Grand Symphony Edition, sugeruje wprost, że za ich pośrednictwem będziemy uczestniczyli w wyjątkowej uczcie muzycznej. Są tak samo wirtuozerskie jak kompozytor, którego nazwisko dumnie noszą i tak jak prawdziwy fortepian koncertowy gwarantują ten poziom potęgi, którego wymagają największe sale koncertowe i pokoje odsłuchowe. Jak przystało na konstrukcję sygnowaną „Symphony Edition” kolumny te dostarczają dźwięk mocny, a przy tym niezwykle detaliczny i czysty, z łatwością oddając klimat zapisany w dowolnym utworze muzycznym oraz intencje i emocje, które towarzyszyły artystom podczas nagrania.

Swoje wyrafinowanie kolumny głośnikowe Beethoven Concert Grand Symphony Edition zawdzięczają zastosowanym komponentom i dopracowanej konstrukcji. 28-milimetrowa jedwabna kopułka wysokotonowa z neodymowym magnesem gwarantuje niesamowitą rozdzielczość i w pełni naturalny dźwięk. Przeciwległy zakres – niskie tony – obsługują trzy 178-milimetrowe przetworniki XPP Spidercone, które znaleźć można również w kolumnach głośnikowych Liszt. Dzięki przeprojektowaniu układu napędowego oraz żeber wzmacniających membranę głośniki niskotonowe zapewniają szerszy zakres brzmienia i lepszą kontrolę. Trzy przetworniki tworzą ogromną powierzchnię, która pozwala odtwarzać niskim tonom ekstremalną dynamikę i siłę.

Specjalne wewnętrzne wzmocnienia dzielą obudowę na dwie komory – jedną, w której pracuje pojedynczy głośnik i drugą z dwoma przetwornikami. Dwa dolne głośniki pracują równolegle i odtwarzają najniższy bas, podczas gdy pojedynczy przetwornik jest idealnym pomostem łączącym bas z zakresem średniotonowym.  Reprodukcję średnich tonów projektanci powierzyli 152-milimetrowemu głośnikowi z membraną X3P, wyróżniającą się maksymalnym tłumieniem wewnętrznym. Membrana łączy precyzję i transparentność sztywnych membran, m.in. metalowych, z gładkością i muzykalnością bardziej miękkich materiałów.

Wolnostojące kolumny głośnikowe Vienna Acoustic Beethoven Concert Grand Symphony Edition przekonują nie tylko perfekcją brzmienia i dopracowaną konstrukcją, lecz także pięknym wzornictwem i szlachetnym wykończeniem. Kolumny są ręcznie produkowane w Wiedniu przy zachowaniu najwyższych standardów jakości.

Specyfikacja Vienna Acoustics Beethoven Concert Grand Symphony Edition

System3-drożny
ObudowaBass-reflex
Rekomendowana moc wzmacniacza / Nominalna moc wejściowa50 – 300 W
Przetwornik niskotonowy / nisko/średniotonowy7”
Przetwornik średniotonowy6”
Przetwornik wysokotonowy1.1”
Pasmo przenoszenia28 - 22000 Hz
Wymiary (S x W x G) mm190.5 x 1084.5 x 398.7
Waga kg65 kg para

Opinie o Vienna Acoustics Beethoven Concert Grand Symphony Edition

Masz ten produkt?

Dodaj Opinię

Polecane Produkty

Podobne produkty

Polecane

Umów się na prezentację w salonie

W każdym z naszych salonów znajduje się sala odsłuchowa, w której w miłej atmosferze zaprezentujemy Ci brzmienie wybranego przez Ciebie sprzętu audio.

Umów się na spotkanie

Zobacz listę salonów

Umów się na spotkanie

Top Hi-Fi & Video Design

Salony firmowe

Salony firmowe

Top Hi-Fi & Video Design: