Marka: Magico Loudspeakers

Magico M3

Magico - dowiedz się więcej

Magico M3 to najnowocześniejsze wolnostojące kolumny głośnikowe, które łączą w sobie innowacyjne wzornictwo i zaawansowane rozwiązania techniczne. Początki tej 3-drożnej konstrukcji, wyposażonej w pięć przetworników, sięgają 2014 r. i nierozerwalnie związane są z koncepcją urzeczywistnioną w postaci głośnika M-Project. Inżynierowie firmy Magico rozwijając ten projekt wprowadzili w M3 dodatkowe udoskonalenia, m.in. nowe panele boczne z włókna węglowego, wykonane z grafenu przetworniki nisko- i średniotonowe, nowy system łączenia przetworników i fenomenalną 28-milimetrową kopułkę wysokotonową z berylu pokrytą diamentową powłoką, która po raz pierwszy została zastosowana właśnie w M-Project. Wszystko to sprawia, że Magico M3 jest najbardziej wyrafinowaną kolumną głośnikową, jaka kiedykolwiek została zaprojektowana.

Magico jest pierwszym na świecie producentem, który wykorzystał grafen do produkcji membran głośnikowych. Materiał ten wyróżnia się niezwykłymi właściwościami i jest ok. 100 razy mocniejszy od najwytrzymalszej stali. Nowo opracowane membrany 152-milimetrowego przetwornika średniotonowego i 178-milimetrowego głośnika niskotonowego wykonane są z nanografenu i nowego, opatentowanego, ultrasztywnego splotu karbonu, który jest o 20 proc. lżejszy i 300 proc. sztywniejszy niż w materiale, z których wykonane były membrany głośników w poprzednich produktach Magico. Neodymowy system napędowy gwarantuje niezwykle stabilne pole magnetyczne dla pracującej cewki z czystego tytanu. Udoskonalenia te pozwoliły projektantom Magico stworzyć nowy rodzaj głośnika, charakteryzującego się najniższymi zniekształceniami i wyznaczającego nowy poziom możliwości.

Średniotonowy przetwornik pracuje w specjalnie przygotowanej subobudowie, wykonanej z opatentowanego polimeru, który wspomaga artykulację średnich tonów i ułatwia ich kontrolę. Rozwiązanie to zostało wprowadzone po raz pierwszy w kolumnie głośnikowej S3 i teraz stosowane jest w pozostałych 3-drożnych konstrukcjach Magico. Trzy 178-milimetrowe głośniki niskotonowe rozmieszczone są w pionowej linii, dzięki czemu idealnie integrują się z pomieszczeniem odsłuchowym i z odpowiednią szybkością oraz precyzją odtwarzają nawet najniższy bas. Specjalna miedziana uszczelka, znajdująca się pomiędzy koszem przetwornika i obudową, pomaga rozproszyć rezonans pomiędzy dwoma powierzchniami. Ponadto przetworniki niskotonowe w M3 zostały zoptymalizowane tak, aby zagwarantować minimalne zniekształcenia.

Nawiązaniem do koncepcji M-Project jest 28-milimetrowa berylowa kopułka wysokotonowa pokryta diamentowa powłoką. Zoptymalizowana geometria i warstwa diamentu na berylowej podstawie przybliżają akustyczne właściwości głośnika do ideału, bez niepotrzebnego zwiększania wagi, co ma miejsce w przypadku membrany w całości wykonanej z diamentu. Ta rewolucyjna konstrukcja zapewnia niemal idealny stosunek wagi do sztywności i korzysta z zalet, jakie gwarantują neodymowy system napędowy oraz długi skok membrany. Efektem są niezwykle szeroka charakterystyka dyspersji oraz ultraniskie zniekształcenia.

Potwierdzeniem najwyższej klasy modelu Magico M3 jest także wewnętrzna konstrukcja kolumny. 3-osiowa rama matrix umieszczona jest wewnątrz warstwowej obudowy z włókna węglowego i pozwala zagwarantować maksymalną sztywność całej konstrukcji, a dzięki specjalnemu wytłumieniu także wyeliminować niepożądany rezonans i podkolorowania dźwięku.

Specyfikacja Magico Loudspeakers Magico M3

Rekomendowana moc wzmacniacza / Nominalna moc wejściowa20 – 500 W
Pasmo przenoszenia24 Hz – 50 KHz
Wymiary (S x W x G) mm340 x 1200 x 490
Waga kg145

Opinie o Magico Loudspeakers Magico M3

Masz ten produkt?

Dodaj Opinię

Polecane Produkty

Podobne produkty

Polecane

Umów się na prezentację w salonie

W każdym z naszych salonów znajduje się sala odsłuchowa, w której w miłej atmosferze zaprezentujemy Ci brzmienie wybranego przez Ciebie sprzętu audio.

Umów się na spotkanie

Zobacz listę salonów

Umów się na spotkanie

Top Hi-Fi & Video Design

Salony firmowe

Salony firmowe

Top Hi-Fi & Video Design: