Marka: Magico Loudspeakers

Magico A5

Magico - dowiedz się więcej

Magico A5

A5 to wolnostojąca kolumna głośnikowa, która jednocześnie jest flagowym, największym i najbardziej zaawansowanym modelem z serii A. Konstrukcja ta jako pierwsza w historii Magico wyposażona została w 127-milimetrowy przetwornik średniotonowy, jak również udoskonalone membrany głośników niskotonowych i średniotonowego, które charakteryzują się znakomitym stosunkiem sztywności do wagi. Projektanci sięgnęli również po eliptyczną zwrotnicę symetryczną – komponent, który z pięciu głośników tworzy 3-drożny układ. Całość znajduje się wewnątrz obudowy stworzonej z aluminium klasy lotniczej.

Magico A5

W 228-milimetrowych jednostkach niskotonowych zastosowano ulepszoną wersję membran Magico Graphene Nano-Tec. Połączenie włókna węglowego pokrytego Grafenem z nowymi zaawansowanymi materiałami rdzenia pozwoliło zapewnić najwyższy możliwy stosunek sztywności do wagi. Co więcej, bazując na symulacji komputerowej oraz testach, projektantom udało się opracować ramę głośników o idealnej kombinacji sztywności i tłumienia, w ten sposób pozostając obojętną akustycznie i równocześnie maksymalizując przepływ powietrza. W głośnikach basowych wykorzystano także 127-milimetrowe cewki z czystego tytanu wraz z potężnymi korektorami fazy. Efektem rozwiązań Magico jest ciśnienie dźwięku (SPL) na poziomie 115 dB (przy 50 Hz, 1 m).

Za obsługę zakresu średniotonowego odpowiada 127-milimetrowa jednostka wyróżniająca się szeroką dyspersją i doskonałą przejrzystością odtwarzanej muzyki. Również w tym przypadku inżynierowie postawili na zaawansowaną warstwową membranę grafenową z włókna węglowego. Piankowy resor pozytywnie wpływa na osiągnięcie doskonałej integracji membrana/resor, krótszy czas ustalenia i zminimalizowanie zniekształceń. Natomiast cewka z czystego tytanu gwarantuje siłę napędową, z kolei nakładka fazowa z czystej miedzi służy zminimalizowaniu prądów wirowych i zmaksymalizowaniu efektywności.

Magico A5

Znajdujący się w A5 przetwornik wysokotonowy korzysta z berylowej membrany ze zoptymalizowaną 28-milimetrową kopułką. Specjalnie zaprojektowany neodymowy układ napędowy mieści się w tylnej, wypełnionej zaawansowanymi materiałami tłumiącymi, komorze. Dzięki temu ograniczane są zniekształcenia, a całość pozwala na obsługę dużej mocy, zapewniając niezwykłe możliwości dynamiczne oraz rozszerzony liniowy ruch cewki.

Każdy z pięciu przetworników jest integrowany przez autorską eliptyczną zwrotnicę symetryczną. W jej konstrukcji wykorzystano nowoczesne komponenty niemieckiej firmy Mundorf – rezystory foliowe M-Resist Ultra gwarantujące lepszą obsługę mocy, przejrzystość i płynność. Projektanci wyposażyli 3-drożną sieć w filtr Linkwitza-Rileya 24 dB/oktawę, dzięki czemu udało się zmaksymalizować pasmo przenoszenia, a zarazem zminimalizować zniekształcenia intermodulacyjne.

Kolumna A5 wykorzystuje masywną, zamkniętą obudowę, którą w całości wykonano z aluminium klasy lotniczej. Ponadto konstrukcja została usztywniona przez wewnętrzne wzmocnienia, dodatkowo ograniczające rezonans. Głośnik średniotonowy znajduje się w specjalnej sub-obudowie, chroniącej go przed wpływem energii fal, które generowane są przez jednostki niskotonowe.

Specyfikacja Magico Loudspeakers Magico A5

System3-drożny
Rekomendowana moc wzmacniacza / Nominalna moc wejściowa50 – 1000 W
Przetwornik niskotonowy / nisko/średniotonowy9” Graphene Nano-Tec (x3)
Przetwornik średniotonowy5” Graphene Nano-Tec
Przetwornik wysokotonowy1”
Pasmo przenoszenia22 Hz - 50 kHz
Skuteczność88 dB
Wymiary (S x W x G) mm267 x 1137 x 378
Waga kg82
Impedancja4 Ohm

Polecane Produkty

Akcesoria do Magico Loudspeakers Magico A5

Opinie o Magico Loudspeakers Magico A5

Masz ten produkt?

Dodaj Opinię

Polecane Produkty

Podobne produkty

Polecane

Umów się na prezentację w salonie

W każdym z naszych salonów znajduje się sala odsłuchowa, w której w miłej atmosferze zaprezentujemy Ci brzmienie wybranego przez Ciebie sprzętu audio.

Umów się na spotkanie

Zobacz listę salonów

Umów się na spotkanie

Top Hi-Fi & Video Design

Salony firmowe

Salony firmowe

Top Hi-Fi & Video Design: