Poprzedni
Następny

Zostań w domu utrzymując kontakt z bliskimi – rozwiązania idealne do rozmów

Sytuacja związana z wirusem na pewno pokrzyżowała plany niejednej osobie, a kontakt z najbliższymi jest utrudniony. Chęć spotkania się może być jeszcze silniejsza gdy nasi rodzice czy dziadkowie mieszkają w tym samym mieście, w końcu czasem to tylko kilka przystanków autobusem, jednak kwarantanna rządzi się swoimi twardymi prawami. Jak możemy zachować kontakt z rodziną i znajomymi pozostając w domu? Komunikatory internetowe są świetnym sposobem. Dlatego dziś przedstawiamy słuchawki idealne do używania podczas rozmów!

ATH-SR50BT

Wszystkie najpopularniejsze platformy komunikacji w Internecie, takie jak Messenger, WhatsApp, Skype czy Zoom mają możliwość rozmów głosowych, a także wideo. Możemy dzięki nim zobaczyć, a przede wszystkim usłyszeć bliskie nam osoby. Krótko przyjrzyjmy się ich zaletom oraz wadom, by stwierdzić, który z nich będzie najprostszy w obsłudze.

Messenger to jedna z najpopularniejszych platform komunikacji na świecie, z której każdego dnia korzystają dziesiątki milionów osób na całym świecie. Umożliwia przesyłanie wiadomości tekstowych, obrazów, krótkich filmów oraz innych multimediów. Jego dużym atutem jest intuicyjna aplikacja dostępna za darmo na Androida jak i iOS. Do głównych wad można zaliczyć dodatkową trudność w postaci zainstalowania Messengera – dla osób starszych, z którymi chcielibyśmy też porozmawiać na wideo problemem może być zainstalowanie aplikacji bez naszej pomocy.

WhatsApp jest kolejną popularną aplikacją do komunikacji online. Oprócz komunikacji tekstowej możemy wykonywać za jej pośrednictwem rozmowy głosowe i wideo oraz przesyłać różnego rodzaju multimedia – zdjęcia, filmy i inne. Do zalet na pewno należy możliwość dodania kontaktów po numerze telefonu, które mieliśmy zapisane wcześniej. Sama aplikacja również jest prosta w obsłudze.

Jednak są też wady. Ktoś mniej obeznany ze współczesną technologią może mieć problem z instalacją oraz założeniem konta w aplikacji. Dla seniora, który wcześniej nie korzystał z WhatsApp’a lub podobnych komunikatorów prawdopodobnie będzie to spore wyzwanie.

Skype należy do najstarszych i bardzo popularnych platform komunikacji elektronicznej. Ten wydany w 2003 roku komunikator jest obecnie dostępny nie tylko na komputerze, ale też mobilnie na systemy iOS i Androida. Oprócz połączeń głosowych możemy też widzieć się nawzajem, jeśli tylko mamy kamerę w komputerze lub korzystamy z przedniego aparatu w smartfonie. Do plusów zalicza się też stabilność połączeń i możliwość przesyłania na czacie wiadomości tekstowych oraz plików. Podstawową wadą jest jednak konieczność instalacji programu na naszym urządzeniu, co ponownie nie będzie najprostszą czynnością dla osób starszych i mało obeznanych z Internetem.

ATH-MSR7b

Na koniec warto również wspomnieć o platformie, która ostatnio szczególnie zyskuje na popularności, a jest nią Zoom. Komunikator umożliwia prowadzenie wideokonferencji bez najmniejszych problemów obsługując nawet wiele użytkowników podłączonych do jednej rozmowy. Możemy w ten sposób łatwo tworzyć większe grupy znajomych i rozmawiać ze wszystkimi jednocześnie.

Aby podłączyć się do Zoom’a wystarczy znać numer konwersacji oraz specjalny pin, który pozwala zadzwonić tylko osobom znającym podane kody. To praktyczne zabezpieczenie z pewnością daje komfort użytkownikom. Do plusów liczy się też brak konieczności instalacji. Choć Zoom posiada dedykowaną aplikację dostępną na komputery jak i platformy mobilne (iOS, Android), rozmawiać możemy już przez przeglądarkę internetową. Minusem jest konieczność założenia konta na stronie oraz brak języka polskiego, co osobom nie znającym angielskiego prawdopodobnie uniemożliwi korzystanie z platformy. Niewątpliwie Zoom jest ciekawą opcją na wirtualne spotkanie w większej grupie.

Nawet jeśli nasi seniorzy nie są do końca na bieżąco z osiągnięciami współczesnej technologii, pamiętajmy, że możemy po prostu zadzwonić do naszych dziadków. Na pewno ucieszą się, że interesujemy się nimi w tym trudnym okresie. Dla tych, którym komunikacja online nie jest obca mamy teraz 4 ciekawe rozwiązania, które zapewniają wyraźne brzmienie, nie kosztując przy tym fortuny.

Koss SB45

Pierwszą propozycją w dzisiejszym zestawieniu są bardzo udane słuchawki wokółuszne. SB45 to rozwinięcie nieco mniejszych SB42. Powiększone nauszniki otaczają ucho, gwarantując świetną izolację od zewnętrznych dźwięków. Pozwalają lepiej skupić się na akurat prowadzonej rozmowie czy innych zadaniach. Mikrofon wyposażony w redukcję szumów umieszczono na giętkim pałąku, który pozwala regulować odległość od naszej twarzy. Dzięki temu zawsze będziemy dobrze słyszani. Dużym atutem jest też możliwość złożenia słuchawek – dużo łatwiej je przechowywać lub przenosić z miejsca na miejsce.

Koss SB45

Komfortowe pady pokryte skórą oraz wysokiej jakości przetworniki dynamiczne świetnie sprawdzą się też w trakcie słuchania ulubionych nagrań. Dzięki sprawdzonym rozwiązaniom zastosowanym w tym modelu muzyka zabrzmi równie naturalnie, co twoi rozmówcy. Do tego bardzo dużym atutem jest dożywotnia gwarancja obecna też w pozostałych słuchawkach marki Koss.

Audio-Technica ATH-ANC700BT

Słuchawki bezprzewodowe, to idealne rozwiązanie dla tych, którzy niekoniecznie chcą być ograniczeni długością kabla. Dzięki bluetooth można wstać od komputera, skoczyć do kuchni i zrobić sobie herbatkę, bez przerywania rozmowy. Tylko bez przesady, jak się mieszka w willi Carringtonów, to 10 metrowego zasięgu nie wystarczy na wizytę w kuchni.

ATH-ANC700BT

Audio-Technica ATH-ANC700BT to słuchawki, które będą przydatne jeszcze długo po zakończeniu autoizolacji. Zapewniają wygodę bezprzewodowego audio, intuicyjne sterowanie dotykiem, a także wsparcie odtwarzania dźwięku w wysokiej rozdzielczości po podłączeniu przewodowym. Dodatkowym atutem jest aktywna redukcja hałasu, która pozwoli odizolować się domowego rozgardiaszu, a gdy będzie już wolno swobodnie poruszać się na świeżym powietrzu, odgrodzi nas od ulicznego hałasu.

Vifa City

Najmniejszy głośnik bezprzewodowy firmy Vifa , doskonale sprawdzi się jako głośnik konferencyjny. Możecie postawić go na stole i zdzwonić się z rodziną szwagra, złożyć sobie życzenia wielkanocne i biesiadować jak gdyby nigdy nic. Parowanie głośnika z telefonem jest super łatwe dzięki NFC. Wystarczy przyłożyć telefon do urządzenia i zrobione. Do wydobycia jeszcze bogatszego brzmienia można połączyć ze sobą dwa lub nawet więcej głośników.

VIFA-CITY

City to jednak nie tylko atuty brzmieniowe i gotowość do współpracy z mobilnymi źródłami dźwięku, ale także wspaniała jakość wykonania oraz wysoka funkcjonalność. Niewielką obudowę (39 mm wys. 105 mm szer.) wykonano z tworzywa ABS, a maskownica została odlana z aluminium. Dzięki temu głośnik cechuje się odpornością na niekorzystne warunki (IPX4), co oznacza, że nadaje się do użytku turystycznego.

Audio-Technica ATR4697-USB

Stare powiedzenie głosi, że najprostsze rozwiązania są najlepsze. Jeśli więc po prostu chcesz usiąść z rodziną przed laptopem i pogadać w kilka osób z dziadkami, to świetnym rozwiązaniem będzie Audio-Technica ATR4697-USB - kondensatorowy mikrofon powierzchniowy, który idealnie sprawdzi się podczas spotkań i telekonferencji. Podłączasz go do komputera za pomocą portu USB i gotowe. Komputer sam zainstaluje odpowiednie sterowniki.

Mikrofon wykorzystuje dookólną charakterystykę kierunkową, zapewniając w ten sposób pokrycie w pełnym zakresie 360 stopni zatem możesz dla zabawy, jak nikt nie widzi, przesiadać się z krzesła na krzesło, a ATR4697-USB i tak sobie z tym poradzi. Jeśli wszystkie twoje porty USB są zajęte, to mikrofon ten występuje w wersji ze standardową wtyczką mini-jack.

Bliskość w trakcie izolacji

W tym specyficznym okresie pamiętajmy, by utrzymywać kontakt z rodziną i przyjaciółmi. Pozostanie w domowym zaciszu nie musi oznaczać całkowitej izolacji od rozmów z najbliższymi. Szczególnej troski mogą wymagać osoby starsze – na przykład nasi dziadkowie. Zadbajmy, aby nawet teraz mieli możliwość porozmawiania z nami. Obojętnie, czy będzie to połączenie telefoniczne czy przez komunikator w Internecie, to ważne aby nie czuli się samotni. Z dobrymi słuchawkami rozmowa na pewno będzie przyjemnością nie tylko dla nas!

Pamiętajmy, aby pozostać w domu na ile to tylko możliwe i zachować wszystkie niezbędne zasady higieny. Pozwoli to nam przetrwać czas epidemii, a z czasem powrócić do naszego normalnego trybu życia w pełni zdrowia. Top Hi-Fi & Video Design życzy tego wszystkim!

Poprzedni
Powrót do strefy wiedzy
Następny

Polecane

Umów się na prezentację w salonie

W każdym z naszych salonów znajduje się sala odsłuchowa, w której w miłej atmosferze zaprezentujemy Ci brzmienie wybranego przez Ciebie sprzętu audio.

Umów się na spotkanie

Zobacz listę salonów

Umów

Top Hi-Fi & Video Design

Salony firmowe

Salony firmowe

Top Hi-Fi & Video Design: