Poprzedni
Następny

Yamaha zaprezentowała dwa nowe modele słuchawek true wireless – TW-E7B i TW-ES5A

Yamaha z radością przedstawiła dwa modele całkowicie bezprzewodowych słuchawek – TW-E7B oraz TW-ES5A. Obie nowości zostały zaprojektowane zgodnie z koncepcją True Sound i są przeznaczone dla użytkowników, którzy oczekują najwyższej jakości dźwięku, a jednocześnie nie chcą rezygnować z nowoczesnych technologii i przydatnych funkcji.

Yamaha TW-E7B

Yamaha, jako wiodący na świecie producent instrumentów muzycznych i sprzętu audio, jest w stanie oddać każdy dźwięk w sposób zgodny z zamierzeniami artysty. Przekazanie intencji i odczuć twórców nagrań jest podstawowym celem idei True Sound, zgodnie z którą zaprojektowane zostały słuchawki true wireless Yamaha TW-E7B oraz TW-ES5A.

TW-E7B

Yamaha TW-E7B

Wyjątkowe przetworniki

W przypadku słuchawek Yamaha TW-E7B osiągnięcie koncepcji True Sound było możliwe dzięki zastosowaniu niekonwencjonalnych, jak na prawdziwie bezprzewodowe słuchawki, 10-mm przetworników z cewką o dużej średnicy.

Gwarantują one wysoką rozdzielczość barwy dźwięku, rytmiczne i muzykalne niskie tony oraz przestrzenną scenę dźwiękową. Membrana jest bardzo czuła, dokładnie odwzorowując właściwości tonalne, ze szczególnym naciskiem na dynamiczne wzloty i upadki dźwięku.

Yamaha TW-E7B

Konstrukcja obudowy minimalizuje niepotrzebne wibracje i zakłócenia spowodowane echem, zapewniając czyste wysokie częstotliwości i doskonałą ekspresję przestrzenną. Powietrze wewnątrz obudowy jest dokładnie kontrolowane dzięki otworom wentylacyjnym umieszczonym z przodu i z tyłu obudowy przetwornika, co pozwala zmaksymalizować jego wydajność.

Listening Optimizer

Często zdarza się, że lewe i prawe ucho tej samej osoby ma inne właściwości. Różnice w każdym z nich może mieć wpływ na dźwięk, zwłaszcza przy korzystaniu z wkładek dousznych. Ciasny kanał słuchowy ma niewielką objętość, co może prowadzić do zwiększenia ilości dźwięków o niskim zakresie, wpływając na ogólną równowagę dźwięku.

Wychodząc temu problemowi naprzeciw, Yamaha wyposażyła słuchawki TW-E7B w tryb Listening Optimizer, który na bieżąco analizuje wpływ indywidualnych kształtu uszu i sposób noszenia słuchawek. Na podstawie uzyskanych danych pomiarowych, odtwarzany sygnał audio jest na bieżąco optymalizowany. Korygowana jest różnica między źródłem dźwięku a rzeczywistymi warunkami akustycznymi odsłuchu. W rezultacie słuchacz może cieszyć się naturalnym dźwiękiem.

Advanced ANC

Projektanci wyposażyli słuchawki true wireless TW-E7B w autorską technologię Advanced ANC, który przewyższa klasyczne układy aktywnej redukcji hałasu. Standardowe rozwiązania mogą podkolorowywać dźwięk, degradować go lub nawet tłumić niskie częstotliwości. Aby temu zapobiec Yamaha zastosowała specjalny algorytm, który na bieżąco analizuje i usuwa szum tła, co przekłada się na czysty i nienaruszony sygnał muzyczny.

TW-ES5A

Słuchawki douszne Yamaha TW-ES5A

Idealne słuchawki dla osób aktywnych

Yamaha TW-ES5A to słuchawki, które są świetnie przystosowane do użytkowania podczas aktywności fizycznej. Model ten sprawdzi się nawet podczas użytkowania w trudniejszych warunkach pogodowych, co jest zasługą odporności mechanicznej IPX7. Osiągnięcie tak wysokiej klasy wodoszczelności wymagało starannego dobrania materiałów. Na froncie 6-milimetrowej wodoodpornej membrany umieszczona została siatka o wysokiej przepuszczalności, dzięki której dźwięk dociera do ucha wyraźnie, bez utraty równowagi tonalnej.

Stabilne dopasowanie

Słuchawki douszne Yamaha TW-ES5A

Dzięki bezpiecznemu dopasowaniu TW-ES5A tłumią hałas z zewnątrz, jednocześnie zapewniając słuchaczowi prawdziwy dźwięk. Bezpieczne dopasowanie sprawia, że słuchawki utrzymują się w uchu także podczas intensywnego ruchu, wytrzymując duże wibracje. Inżynierowie zastosowali nowe, ergonomicznie zaprojektowane silikonowe wkładki douszne Yamaha, które zapobiegają wyślizgiwaniu się słuchawek, dzięki czemu nadają się do różnych sportowych aktywności.

Wszechstronne rozwiązania

Słuchawki true wireless TW-E7B oraz TW-ES5A mogą pochwalić się szeregiem przydatnych funkcjonalności, które ułatwiają codzienne użytkowanie.  

Aby zapewnić krystalicznie czystą jakość rozmów, oba modele wyposażono w technologię Qualcomm® cVc™ (Clear Voice Capture). Wysokiej klasy mikrofony MEMS oddzielają przychodzący głos od zbędnych hałasów podczas przechwytywania dźwięku.

Yamaha TW-E7B

Projektanci sięgnęli także po opcjonalną funkcję TrueWireless™ Mirroring umożliwiającą komunikację pomiędzy lewą a prawą słuchawką. Oznacza to, że jedna ze słuchawek utrzymuje połączenie Bluetooth z urządzeniem źródłowym i przekazuje sygnał stereo do drugiej słuchawki. Lewa i prawa słuchawka mogą wymieniać się tą rolą, w czym pomaga funkcja „Role-Swap”, która zapobiega nadmiernemu zużyciu baterii w jednej ze słuchawek.

Nie zabrakło także Gaming Mode – trybu o niskim opóźnieniu, który doskonale sprawdzi się podczas grania i oglądania materiałów wideo na urządzeniach przenośnych.

Oba modele wyposażone są także w tryb Listening Care (model TW-E7B w wersję Advanced), który zachęca do bezpiecznego słuchania w trosce o zdrowie. Rozwiązanie to ma na celu optymalizację balansu głośności w oparciu o statyczne (niezmienne) ustawienie głośności na urządzeniu.

Słuchawki douszne Yamaha TW-ES5A

Istotnym rozwiązaniem jest również funkcja Ambient Sound. Mamy tutaj do czynienia z odpowiedzią na niedogodność słuchawek, jaką jest blokowanie istotnych sygnałów dźwiękowych z otoczenia, np. syren pojazdów służb ratunkowych czy komunikatów na lotniskach, dworcach lub w komunikacji miejskiej. Wbudowany mikrofon odpowiada za przechwytywanie tych sygnałów i odtwarzanie ich w tle, dzięki czemu można zachować pełną świadomość otoczenia, w którym obecnie się przebywa.

Warto też zwrócić uwagę na czujniki noszenia, które sprawiają, że wystarczy wyjęcie jednej słuchawki z ucha, aby odtwarzana muzyka została automatycznie wstrzymana. Ponowne jej założenie spowoduje wznowienie odtwarzania. Całości dopełnia obsługiwany standard Bluetooth 5.2.

Czas pracy akumulatora

Czas pracy baterii słuchawek Yamaha TW-E7B to 6 godz. W połączeniu z dołączonym do zestawu etui ładującym możesz korzystać ze słuchawek łącznie przez 22 godz. W przypadku drugiej nowości czas pracy akumulatora wynosi 9 godz., a z etui ładującym liczba ta wydłuża się do aż 34 godz.

Dostępność

Dostępność słuchawek Yamaha TW-E7B oraz TW-ES5A jest przewidziana na lipiec 2022 r.

Poprzedni
Powrót do aktualności
Następny

Polecane

Umów się na prezentację w salonie

W każdym z naszych salonów znajduje się sala odsłuchowa, w której w miłej atmosferze zaprezentujemy Ci brzmienie wybranego przez Ciebie sprzętu audio.

Umów się na spotkanie

Zobacz listę salonów

Umów

Top Hi-Fi & Video Design

Salony firmowe

Salony firmowe

Top Hi-Fi & Video Design: