Poprzedni
Następny

Winyle: wydania, dla których warto złożyć ofiarę ze świnki skarbonki

Kolekcjonerzy się o nie biją... i słusznie, bo te płyty są tego warte. Nie mówiąc już o tym, ile będą warte w przyszłości… No ale nie o pieniądzach dziś mowa – zobaczcie kilka fantastycznie wydanych winyli, które każdy chciałby mieć w swojej kolekcji.

“Batman” OST

“Batman” OST

Wydana w 2013 muzyka z animowanej serii o przygodach człowieka-nietoperza została udostępniona na winylu w kształcie Batmana. Całkiem fajny, oby tylko nic mu nie odbiło i nie zmasakrował żadnego gramofonu.

“Ghostbusters” OST

“Ghostbusters” OST

Na 30. rocznicę ”Pogromców Duchów” ktoś postanowił oddać hołd nieco spychanej wcześniej na margines postaci z filmu – demonicznemu Piankowemu Marynarzykowi. W efekcie tego sentymentu powstało świetne, świecące w ciemności wydanie wypchane ekstrasami z filmu.

Perfect Pussy – "Say Yes To Love”

Perfect Pussy –

300 fanów zespołu Perfect Pussy, którzy mają w swojej kolekcji wydanie specjalne debiutanckiego ich albumu "Say Yes To Love”, może powiedzieć, że czuje się szczególnie blisko z wokalistką, Meredith Graves. Pewnego dnia wypełniła ona bowiem słoik krwią, która następnie została zmieszana z roztopionym winylem i przeznaczona do wytłoczenia tychże 300 kopii. Trochę creepy, ale trzeba przyznać, że to minimalistyczne i nieco pierwotne wydanie albumu robi wrażenie.

“The Great Gatsby” OST

“The Great Gatsby” OST

Jak “Wielki Gatsby”, to wiadomo, że musi być na bogato. Podobnie jak twórcy filmu nie oszczędzali na kosztach, zatrudniając do nadzorowania soundtracku Jaya-Z, tak samo wydawcy winyla nie żałowali na stworzenie limitowanej edycji płyt powleczonych złotem i platyną. Kto bogatemu zabroni?

Money Mark – "Maybe I'm Dead”

Money Mark –

Długoletni współpracownik Beastie Boys wydał płytę w kształcie znajomego pieska Chihuahua o imieniu Bailey, a my głęboko wierzymy, że świat właśnie tego potrzebował.

Lemon Jelly – "Soft Rock”

Lemon Jelly –

Ta 7-ka Lemon Jelly powstała w 1000 egzemplarzach i wywołała prawdziwą gorączkę wśród kolekcjonerów – każdy chciał zgarnąć płytę zapakowaną w prawdziwe jeansy Levi’s z prezerwatywą w kieszeni. Kto by pomyślał, że tak łatwo uchwycić esencję soft rocka!

Talk Talk – "The Colour of Spring”

Talk Talk –

Ten singiel może sprawić, że zoolodzy postradają zmysły – płyta Talk Talk przedstawia… hmmm...tygrysa? Motyla? Chyba oba. Podejrzewamy, że do głębszego zrozumienia niezbędne są różne, ekhm, substancje.

The Flaming Lips – "The Flaming Lips and Heady Fwends"

The Flaming Lips –

Do powstania kolektywnego albumu The Flaming Lips przyczynili się między innymi Nick Cave, Bon Iver i Yoko Ono, jednak tylko tajemnicza część śmiałków, którzy pojawili się na płycie, zdecydowała się na oddanie krwi do wypełnienia limitowanej edycji winyla. Czy czyta nas jakiś glina? Potrzebne badania DNA, prosimy o kontakt mailowy.

Breakbot – "By Your Side”

Breakbot –

Francuski producent Breakbot połączył siły ze swoją wytwórnią Ed Banger, by wydać najprawdziwszą czekoladową wersję swojego singla "By Your Side", a hasło promujące wydawnictwo brzmiało “Posłuchaj tego, zanim to zjesz”. Ciekawe, czy ktoś się zastosował.

Jack White – "Sixteen Saltines”

Jack White –

Jedni robią winyle z czekolady, a Jack White postanowił wydać płytę… w płynie. Limitowana edycja singla “Sixteen Saltines” z jego debiutanckiego albumu "Blunderbuss" zawiera płynną wkładkę z kolorową substancją, która hipnotyzuje za każdym razem, kiedy igła idzie w ruch.

Shout Out Louds – “Blue Ice”

Shout Out Louds – “Blue Ice”

Okej, wszyscy wiemy, że w Skandynawii bywa naprawdę zimno, ale chyba nikt nie podejrzewał, że jest tam aż tak mroźnie, że ludzie wydają swoje płyty na plackach z LODU. Szwedzki zespół Shout Out Louds przebił płytę z czekolady i wydanie Jacka White’a, wypuszczając winyla w duchu DIY (Do It Yourself / ang. zrób to sam). Fani dostali formy, które należało wypełnić wodą i zamrozić, a, co najlepsze, płyty były całkowicie grywalne. Dopóki nie zrobiło się gorąco.

Nik Colk Void - 'Gold E'

Nik Colk Void - 'Gold E'

W 2012 roku Nik Colk Void wypuścił 7-calowego winyla "Gold E", którego rękaw był ręcznie odlaną z biodegradowalnego plastiku wersją płyty, co oznacza, że brzmienie tego materiału ulega zmianie wraz z czasem. Po prostu WOW, prawda?

Zdjęcia pochodzą z materiałów prasowych. 

Poprzedni
Powrót do aktualności
Następny

Polecane

Umów się na prezentację w salonie

W każdym z naszych salonów znajduje się sala odsłuchowa, w której w miłej atmosferze zaprezentujemy Ci brzmienie wybranego przez Ciebie sprzętu audio.

Umów się na spotkanie

Zobacz listę salonów

Umów

Top Hi-Fi & Video Design

Salony firmowe

Salony firmowe

Top Hi-Fi & Video Design: