Poprzedni
Następny

Słuchawki AudioQuest NightHawk Carbon

NightHawk Carbon to następca znanego i udanego modelu, którym firma AudioQuest zadebiutowała na rynku słuchawek audiofilskich. Jest bardziej wyrafinowany pod względem konstrukcyjnym i dojrzalszy brzmieniowo od poprzednika. Dopisek na końcu nazwy informuje o sposobie wykończenia - lakierze w kolorze Carbon Grey Metallic. Zmianami objęto wiele detali. Skórzane pady dokładniej przylegają do głowy, zwiększono wytrzymałość mechaniczną kabla połączeniowego i dodano dyskretny mikrofon oraz sterowanie.

AudioQuest NightHawk Carbon

Budowa przetworników została zainspirowana konstrukcją głośników wysokiej rozdzielczości.

Wykorzystują one membrany z biocelulozy o średnicy 50 mm, które pracują na zasadzie sztywnego tłoka. Układ napędowy charakteryzuje się bardzo dużym natężeniem pola magnetycznego - 1,2 T oraz podzieloną szczeliną. Dzięki temu uzyskano wyjątkowo niski poziom zniekształceń oraz możliwość pracy z dużymi wychyleniami membrany, co przekłada się na wyjątkową jakość dźwięku: dobrą kontrolę basu, bogatą średnicę, naturalnie rozszerzone soprany oraz znakomitą przestrzenność przekazu.

AudioQuest NightHawk Carbon

Wprowadzone udoskonalenia akustyczne, ergonomiczne i funkcjonalne zaowocowały niezrównanym komfortem użytkowania i naturalnie pięknym dźwiękiem.

W komplecie ze słuchawkami znajduje się druga para poduszek wokółusznych.

AudioQuest NightHawk Carbon

Podstawowe dane techniczne:

  • impedancja: 25 omów
  • czułość: 99 dB/ mW
  • moc maksymalna: 1,5 W
  • masa: 346 g
  • przetwornik: 50-mm dynamiczny z membraną biocelulozową i układem magnetycznym o natężeniu pola 1,2 T z rozdzieloną szczeliną
  • przewód połączeniowy: o długości 1,3 m z miedzi o wydłużonych kryształach.
Poprzedni
Powrót do aktualności
Następny

Polecane

Umów się na prezentację w salonie

W każdym z naszych salonów znajduje się sala odsłuchowa, w której w miłej atmosferze zaprezentujemy Ci brzmienie wybranego przez Ciebie sprzętu audio.

Umów się na spotkanie

Zobacz listę salonów

Umów

Top Hi-Fi & Video Design

Salony firmowe

Salony firmowe

Top Hi-Fi & Video Design: