Poprzedni
Następny

Najlepsze aplikacje do wideorozmów

Zoom

Najlepsze aplikacje do rozmów wideo na czacie są teraz bardziej wartościowe niż kiedykolwiek, bo pozwalają nam pozostać w stałym audiowizualnym kontakcie z przyjaciółmi i rodziną. Na szczęście istnieje wiele rodzajów oprogramowania zaprojektowanego tak, by ułatwić takie “spotkania” na całym świecie. Teraz do wesołej wideoimprezy albo firmowej wideokonferencji wystarczą Ci dobre słuchawki, wyjściowa piżama i sprawny internet z odpowiednią aplikacją. Które z nich polecają specjaliści i hard userzy?

FaceTime

Chyba nie będzie zaskoczeniem, że FaceTime pojawił się na naszej liście najlepszych aplikacji do rozmów wideo na czacie. Oprogramowanie Apple nie było pierwsze, jeśli chodzi o tego rodzaju aplikacje, ale było tym, które rozpoczęło boom na wideorozmowy wśród użytkowników telefonów komórkowych i poprowadziło branżę w kierunku ciągłej optymalizacji takich czatów,by były jak najłatwiejsze w obsłudze.

Obecnie aplikacja FaceTime jest fabrycznie zainstalowana na wszystkich urządzeniach Apple i obsługuje wiele naprawdę przydatnych funkcji – od uroczych Animojisów, Memojisów i naklejek, aż po możliwość prowadzenia jednej rozmowy nawet z 32 osobami. A ponieważ aplikacja jest też wyposażona w komponent do rozmów głosowych, możesz z łatwością prowadzić rozmowy zarówno przez sieć danych, jak i Wi-Fi. Jedyną wadą FaceTime jest oczywiście to, że jest on dostępny wyłącznie dla sprzętu marki Apple.

Zoom

Zoom to webowa i mobilna aplikacja, która przeżyła prawdziwe oblężenie w momencie przejścia niemal całego świata na pracę z domu. Wcześniej cieszył się ogromną popularnością głównie wśród środowisk zawodowych, jednak ostatnio staje się coraz częstszym wyborem w przypadku osób, które lubią mieć do wyboru wiele funkcji. W aplikacji można bowiem znaleźć możliwość udostępniania ekranu, robienia adnotacji na żywo i 256-bitowe szyfrowanie AES, jednak najbardziej przydatną funkcją (zwłaszcza przy firmowych spotkaniach na więcej niż kilka osób) jest możliwość wysłania wszystkim uczestnikom bezpośredniego linka do spotkania długo przed nim. Wszystkie te funkcje są standardem niezależnie od tego, czy korzystasz z bezpłatnej wersji aplikacji, czy zdecydujesz się za nią zapłacić.

Audio-Technica ATH-MSR7b

Jeśli potrzebujesz komunikatora, by poplotkować z rodziną albo znajomymi, darmowa wersja zupełnie wystarczy, ale do celów pracowych zespół Zoom zaleca skorzystanie z płatnego pakietu usług – chociażby dlatego, że w bezpłatnej wersji nie ma możliwości organizowania spotkań na więcej niż 3 osoby i trwających dłużej niż 40 minut.

W ostatnich tygodniach Zoom borykał się z różnymi usterkami dotyczącymi bezpieczeństwa w związku z pojawieniem się w centrum uwagi wielu nowych użytkowników, jednak firma szybko reaguje na wszelkie problemy i ze spokojem można korzystać z dobrodziejstw jej produktu.

Skype

Skype od bardzo dawna znajduje się na liście najlepszych aplikacji do prowadzenia rozmów wideo. Oferta Microsoftu ma imponujący limit 50 osób i jest zupełnie za darmo. Podobnie jak Zoom, Skype jest dostępny praktycznie na każdym nowoczesnym urządzeniu komputerowym i smartfonie.

Co najwspanialsze aplikacja nadaje się również do łączenia z ludźmi, którzy nie mają własnych urządzeń, a być może ograniczają się do telefonów stacjonarnych lub podstawowych telefonów komórkowych. Ponieważ Skype obsługuje międzynarodowe rozmowy telefoniczne i wiadomości tekstowe, jest kompleksowym rozwiązaniem dla osób, które żyją z daleka od rodziny i przyjaciół.

Jeśli masz specyficzne potrzeby, takie jak udostępnianie ekranu w telefonie komórkowym lub transkrypcja i tłumaczenie na żywo, Skype również powinien spełnić twoje oczekiwania.

Google Duo

Przez bardzo długo czas Androidowi brakowało własnej odpowiedzi na dostępny dla użytkowników iPhone’a i iPada FaceTime, czyli wbudowanej aplikacji do prowadzenia rozmów wideo na czacie. W końcu Google stawiło czoła oczekiwaniom i powołało do życia Duo, które jest niezwykle łatwe w użyciu i dostępne w standardowym pakiecie aplikacji na wielu telefonach z systemem Android.

ATH-SR50BT

Duo obsługuje szereg podstawowych funkcji i pozwala na nagrywanie oraz wysyłanie wiadomości wideo, dzięki czemu można połączyć się z przyjaciółmi i rodziną, nawet jeśli nie są dostępni online w tym samym czasie.

Aplikacja jest dostępna również na iOS, a jej jedynym minusem jest to, że ogranicza grupowe wideoczaty do maksymalnie ośmiu osób.

Discord

Prawdziwi gamerzy znają już Discord jako świetną technologię do łączenia się z przyjaciółmi za pomocą tekstu, ale czy wiesz, że obsługuje ona również czaty wideo? Dodatkowo pozwala na streaming w samej aplikacji, więc jest to świetny sposób na granie z przyjaciółmi w niektóre gry, dzięki streamowaniu zawartości ekranu jednego użytkownika do reszty grupy. Co najlepsze, aplikacja pozwala na streamowanie nawet do 50 osób jednocześnie!

Facebook Messenger

Piękno korzystania z Messengera wideoczatowania polega na tym, że większość z nas ma już tam konto i nie potrzeba żadnych dodatkowych ruchów, żeby skorzystać z tej możliwości. Wystarczy dotknąć ikony małej kamery wideo w prawym górnym rogu ekranu, a rozpoczniesz rozmowę z daną osobą lub grupą dyskusyjną. I tak jak w przypadku Skype, w rozmowie wideo na Messengerze może uczestniczyć nawet 50 osób. Ponadto, nawet podczas rozmowy możesz nadal korzystać z wielu innych funkcji aplikacji, takich jak wysyłanie wiadomości tekstowych, naklejek, itd.

Poprzedni
Powrót do strefy wiedzy
Następny

Polecane

Umów się na prezentację w salonie

W każdym z naszych salonów znajduje się sala odsłuchowa, w której w miłej atmosferze zaprezentujemy Ci brzmienie wybranego przez Ciebie sprzętu audio.

Umów się na spotkanie

Zobacz listę salonów

Umów

Top Hi-Fi & Video Design

Salony firmowe

Salony firmowe

Top Hi-Fi & Video Design: