Poprzedni
Następny

NAD prezentuje C 658 – uniwersalny przedwzmacniacz / DAC / odtwarzacz strumieniowy BluOS

Średnia ocen: 5
(1 ocena) 0 komentarzy

C 658 NAD

NAD Electronics przedstawia unikatowy produkt łączący w jednej obudowie wysokiej jakości przedwzmacniacz, przetwornik c/a oraz odtwarzacz strumieniowy BluOS. C 658 integruje najnowsze technologie, takie jak BluOS, Bluetooth aptX HD, Dirac Live Room Correction i modułową konstrukcję MDC z doskonale znanym podejściem do jakości dźwięku, z którego słynie firma.

NAD C658

Jedną z kluczowych zalet C 658 jest kompatybilność z systemem BluOS, co przekłada się na możliwość strumieniowania dźwięku high-res. BluOS natywnie wspiera niemal 20 serwisów muzycznych i indeksuje ponad 250 tys. ścieżek z lokalnych źródeł sieciowych. W rezultacie C 658 staje się centralnym punktem w ekosystemie BluOS, umożliwiając sieciowe strumieniowanie high-res audio do 64 stref, którymi można wygodnie sterować za pomocą aplikacji dostępnej dla smartfonów, tabletów i komputerów z systemem iOS, Android lub Windows. BluOS kompatybilny jest również z wszystkimi głównymi systemami domu inteligentnego, dzięki czemu w prosty i niedrogi sposób można stworzyć cały domowy system audio z C 658 w roli głównej. Dzięki cyfrowym nagraniom high-res i strumieniowaniu, w połączeniu z zaawansowanymi technologiami, takimi jak MQA, studia nagraniowe otwierają swoje biblioteki i udostępniają nagrania w najwyższej studyjnej jakości. Dekodowanie MQA dostępne jest dla treści strumieniowanych poprzez BluOS.

Bluetooth aptX HD

C 658 wykorzystuje dwukierunkową łączność bezprzewodową Bluetooth, która dzięki aptX HD gwarantuje jakość dźwięku przewyższającą płytę CD. Rozwiązanie to pozwala w łatwy sposób przesyłać muzykę z różnorodnych sprzętu audio – smartfonów, tabletów, laptopów – np. wprost do słuchawek bezprzewodowych. Ponadto użytkownik może wykorzystać zintegrowany dwukierunkowy Bluetooth, aby strumieniować do innych urządzeń sygnał audio odtwarzany przez wzmacniacz.  

NAD C658

Dirac Live – najbardziej zaawansowany na świecie cyfrowy system korekcji pokoju

Najnowszy model NAD wykorzystuje oprogramowanie Dirac Live® Room Correction, które zapewnia systemom kina domowego zoptymalizowaną jakość dźwięku. Wbudowana wersja Lite, z opcją płatnego rozszerzenia do pełnej wersji, mierzy akustyczną wydajność systemu w konkretnym pokoju odsłuchowym i optymalizuje odtwarzany dźwięk, aby zagwarantować najwyższą możliwą przejrzystość muzyki. Proces konfiguracji jest zautomatyzowany i bardzo prosty, zapewniając użytkownikom kontrolę, jakiej potrzebują aby precyzyjnie dostroić system pod kątem najlepszych efektów. Korzystając z zaawansowanego oprogramowania i dołączonego mikrofonu można skorygować zakolorowania dźwięku i precyzyjnie dopasować jego charakterystykę czasową, tworząc w ten sposób idealne warunki odsłuchowe.

Modułowa konstrukcja MDC

C 658 wykorzystuje unikatową modułową konstrukcję MDC (Modular Design Construction), zarezerwowaną wyłącznie dla urządzeń NAD. Oczekujący najwyższej wydajności entuzjaści chcą cieszyć się możliwościami, jakie wprowadza stale zmieniający się świat technologii AV, korzystając ze swojej pierwotnej inwestycji. Dlatego też NAD opracował najważniejszą innowację dekady – modułową konstrukcję MDC – która jest idealnym zabezpieczeniem przed technicznym starzeniem się produktu. Tworzą ją specjalny wymienne moduły, na których montowane są kluczowe cyfrowe układy audio i wideo. MDC jest także doskonałym sposobem na dopasowanie funkcjonalności urządzenia do osobistych preferencji.

NAD C658

Dzięki MDC niektóre obwody cyfrowe mogą być unowocześniane i wymieniane, co pozwala utrzymać urządzenie w pełni aktualnym i innowacyjnym. Koncepcja NAD jest unikatową architekturą, która umożliwia dotrzymanie tempa szybko zmieniającemu się światu technologii. Za pomocą kart MDC użytkownik zyskuje możliwość łatwego uaktualnienia urządzenia o przyszłe cyfrowe formaty, co jest całkowicie unikatowym i bezprecedensowym rozwiązaniem.

Projektanci NAD nie zapomnieli o tradycyjnych audiofilach, czego potwierdzeniem są: zaawansowany przedwzmacniacz gramofonowy, wejścia analogowe, zbalansowane wyjście przedwzmacniacza i stereofoniczne wyjścia subwoofera, a także wysokoprądowy wzmacniacz słuchawkowy ze złączem jack 6,3 mm na przednim panelu. Entuzjaści indywidualnych domowych instalacji docenią obecność portu RS-232 z certyfikatem i sterownikami przygotowanymi dla systemów Control4, Crestron, RTI, URC i ELAN.

C 658 łączy to, co najlepsze ze wszystkich światów, ponieważ w jednej obudowie skrywa wyrafinowany przedwzmacniacz i strumieniowy przetwornik c/a z najatrakcyjniejszymi technologiami cyfrowymi, takimi jak BluOS, MQA, Bluetooth, aptX HD i Dirac Live” – wyjaśnia Grag Stidsen, dyrektor ds. technologii w NAD. „Niezwykła wydajność i zaawansowane technologie czynią z C 658 idealnym wyborem dla kogoś, kto oczekuje doskonałych osiągów i najlepszych funkcji, a jednocześnie ceni sobie kompaktowe rozmiary urządzenia i łatwość obsługi. MDC pomaga zachować świeżość konstrukcji także w przyszłości”.


Poprzedni
Następny
5
Ocena:
Średnia ocen: 5

(1 ocena)

Polecane

Umów się na prezentację w salonie

W każdym z naszych salonów znajduje się sala odsłuchowa, w której w miłej atmosferze zaprezentujemy Ci brzmienie wybranego przez Ciebie sprzętu audio.

Umów się na spotkanie

Zobacz listę salonów

Umów

Top Hi-Fi & Video Design

Salony firmowe

Salony firmowe

Top Hi-Fi & Video Design: