Poprzedni
Następny

„Lekkie, składane, a przy tym niedrogie” – test słuchawek planarnych Audeze LCD-1

W piątym tegorocznym numerze magazynu Audio Video pojawił się test słuchawek planarnych Audeze LCD-1. Autor Ludwik Igielski określił je jako „Nowy numer jeden”, a sam sprzęt otrzymał rekomendację redakcji. Sprawdźmy, co wywarło największe wrażenie na testerze.

LCD-1

Słuchawki planarne Audeze LCD-1 to najnowsza propozycja od amerykańskiej marki, która wyróżnia się na tle konkurentów atrakcyjną ceną. Jak zauważa recenzent „słuchawki magnetostatyczne to wciąż nisza, bardzo atrakcyjna dla audiofilów, ale zarazem dość trudna do opanowania przez kolejnych producentów”. Nic więc dziwnego, że wypuszczenie przez znaną markę tego typu urządzenia od razu wzbudza duże zainteresowanie pasjonatów. Redaktor zaznacza jednak, że nie są to „ekstremalnie drogie nauszniki dla znawców”. Audeze LCD-1 to propozycja, która przypadnie do gustu zarówno profesjonalistom pracującym w studiu, jak i amatorom szukającym sprzętu do domu.

Redaktor Audio Video określił design słuchawek planarnych jako „skromny, ale wciąż elegancki”. Dodaje też, że „jakość wykonania jest na bardzo przyzwoitym poziomie”. Pod względem wizualnym słuchawki od Audeze to połączenie klasycznej czerni, srebrnych napisów i metalowych wstawek. Co istotne, są nie tylko ładne, ale też wygodne. „Komfort noszenia należy ocenić bardzo pozytywnie. Słuchawki ważą zaledwie 250 gramów i nie powodują zbytniej fatygi”.

LCD-1

LCD-1 to konstrukcja otwarta. Bardzo duże, owalne muszle bez trudu obejmują całe uszy. Dodatkowy komfort użytkowania słuchawek nausznych zapewnia naturalna skóra i termokształtna pianka z efektem pamięci.

W przypadku każdych słuchawek najważniejsze jest brzmienie. Redaktor Audio Video od początku zaznacza, że jakość dźwięku jest dla niego pozytywnym zaskoczeniem, zwłaszcza w kontekście przystępnej ceny. „Audeze charakteryzują się bardzo rzetelnym dźwiękiem odznaczającym się dużą kulturą i gracją”. W brzmieniu LCD-1 nie doszukamy się sztucznej maniery, zbyt mocno podkreślonych basów czy sopranów.

Brzmienie jest znakomicie poukładane we wszystkich aspektach barwowych, dzięki czemu odbiera się je jako bardziej wyważone, dopracowane w szczegółach i po prostu czyste. Ogólnie rzecz biorąc, „jedynki” są dalekie od napastliwości – mimo że czuć w nich duży potencjał dynamiczny.

Tester podkreśla, że Audeze LCD-1 bez problemu sprawdzą się w przypadku każdego gatunku muzycznego. „Jeżeli szukacie w pełni uniwersalnych słuchawek do każdego rodzaju muzyki i sprzętu, to koniecznie posłuchajcie LCD-1. To znakomite i funkcjonalne słuchawki”.

Pełną wersję testu Audio Video możesz przeczytać TUTAJ. Jeżeli zainteresowały cię Audeze LCD-1, kup je online, skontaktuj się z jednym z naszych salonów stacjonarnych. Tam doświadczeni eksperci dadzą Ci możliwość odsłuchu i odpowiedzą na pytania dotyczące słuchawek planarnych.

 

Poprzedni
Powrót do aktualności
Następny

Polecane

Umów się na prezentację w salonie

W każdym z naszych salonów znajduje się sala odsłuchowa, w której w miłej atmosferze zaprezentujemy Ci brzmienie wybranego przez Ciebie sprzętu audio.

Umów się na spotkanie

Zobacz listę salonów

Umów

Top Hi-Fi & Video Design

Salony firmowe

Salony firmowe

Top Hi-Fi & Video Design: