Poprzedni
Następny

Kwarantanna: jak zanimować dzieci w godzinach pracy?

fot: https://unsplash.com/photos/dAMvcGb8Vog

Stało się. Polska została oficjalnie zapauzowana na kolejne tygodnie – rzesze ludzi zostały zmuszone do pracy z domu i zamknięto placówki oświatowe, a dziadkowie tym razem nie mogą przyjść z pomocą. Czym zająć dzieci, kiedy dzwonią telefony, a klawiatura komputera płonie od ciężkiej pracy?

Bajki audio

Wiadomo, że najprościej włączyć szkrabom bajki w TV na cały dzień, ale istnieje szansa, że po kilku tygodniach takiej kwarantanny nie będą zbyt lotne – nie ma co ryzykować. Zamiast tego można zająć ich głowy bajkami w formacie audio, które nie dość, że sprawią im frajdę, to jeszcze rozbudzą wyobraźnię. 

Audio-Technica AT-LPW50PB

Możesz sięgnąć po audiobooki (wiele sklepów internetowych ma teraz świetne promocje) albo – jeżeli masz w domu sprzęt (a jak nie masz, to właśnie mamy promo na gramofony) –  bajki na winylowych plackach. A jeśli pozwolisz swoim pociechom samodzielnie operować płytami i sprzętem, na pewno będą wniebowzięte. Coś nam jednak mówi, że nie pozwolisz! ;)

Planszówki DIY

W każdym domu (nawet takim bez dzieci) znajdzie się jakaś planszówka, a może nawet ich sterta. Założymy się, że po niektóre nie sięgacie już nawet w czasie najbardziej doskwierającej nudy, ale i tak leżą, “bo może kiedyś zagramy”. Nie zagracie! Nie musi to jednak oznaczać, że gra ma wylądować w śmietniku – podpowiedz swoim dzieciom, by przerobiły ją pod kątem swoich zainteresowań. Wystarczą farby, kolorowy papier samoprzylepny i mazaki, żeby wyczarować nowe oblicze starej gry. 

Coś dla ducha i ciała 

Skoro dorośli ćwiczą przed ekranami, to czemu dzieci nie miałyby tego robić? Place zabaw są przecież pozamykane, a spacery często kojarzą się najmłodszym z nudą dla “starych” ludzi. W takich wypadkach warto wspomóc się zajęciami ruchowymi online. Może to być zwykła gimnastyka, zajęcia taneczno-ruchowe, albo nawet dziecięca joga, która przyniesie więcej korzyści, niż te czysto fizyczne – pomoże ona dzieciom ćwiczyć uważność, koncentrację, a także prawidłowy oddech. 

Kolorowanki 

Kolorowanki są jak wszystko inne – kiedyś się kończą i zaczyna się lament. Co wtedy? Z pomocą przyjdzie ci kilka świetnych stron internetowych (np. Bazgroszyt), z których możesz wydrukować kolorowanki, a także edukacyjne gry i zadania dla najmłodszych. Zapewniamy, że kupi ci to trochę spokojnego czasu na pracę!

Jeśli nie masz w domu drukarki, pozostaje wersja HARD, czyli to, co rodzice lubią najbardziej… Własnoręczne przygotowywanie kolorowanek dla mniejszych wersji siebie. Owszem, to bywa męczące, ale wszystko jest warte tej godzinki ciszy w ciągu długiego dnia kwarantanny.

Jeśli kolorowanie kształtów to zbyt małe wyzwanie dla małych artystów, zawsze możesz rzucić im wyzwanie – ty wymyślasz temat dzieła plastycznego, a one mają godzinę, by wykonać je dowolną techniką. 

Atrakcje video

Nie ważne, co zrobisz – nie unikniesz puszczania dzieciom kreskówek. Wszystkie zabawy kiedyś im się znudzą, a wtedy trzeba będzie sięgnąć po cięższe działa w postaci ruchomych obrazków, które skutecznie uspokoją małych ludzi. Zanim jednak sięgniesz po typowe bajeczki, spróbuj puścić im dziecięce produkcje edukacyjne, których multum znajdziesz chociażby na serwisie YouTube. Nie muszą być to animacje – istnieje pełno ciekawych kanałów edukacyjnych prowadzonych przez dorosłych, np. Gonciarz, który opowiada o egzotycznej Japonii, czy kanał Polimaty, na którym znajdzie się sporo ciekawego contentu dla najmłodszych.

Poprzedni
Powrót do strefy wiedzy
Następny

Polecane

Umów się na prezentację w salonie

W każdym z naszych salonów znajduje się sala odsłuchowa, w której w miłej atmosferze zaprezentujemy Ci brzmienie wybranego przez Ciebie sprzętu audio.

Umów się na spotkanie

Zobacz listę salonów

Umów

Top Hi-Fi & Video Design

Salony firmowe

Salony firmowe

Top Hi-Fi & Video Design: