Poprzedni
Następny

„Japoński odtwarzacz zasługuje na dobre towarzystwo” – test Rotel RCD-1572 MKII w „Hi-Fi i Muzyka”

RCD-1572MKII kontynuuje tradycje i dziedzictwo Rotela w konstruowaniu i produkcji wysokiej klasy odtwarzaczy CD. Przekonała się o tym redakcja magazynu „Hi-Fi i Muzyka”, która w numerze 10/2022 przetestowała możliwości tego urządzenia.

Rotel RCD-1572MKII

Autor zwraca uwagę, że odtwarzacz RCD-1572 sprawdzi się przy odtwarzaniu różnorodnych gatunków muzycznych:

„Jako że testuję sprzęt na dobrze nagranych płytach, nie starałem się przyłapać Rotela na niechęci do jakiejkolwiek muzyki. Ten odtwarzacz lubi każdy styl i podkreśli kunszt wykonania. Zwróci uwagę na niuanse brzmienia i artykulację dźwięków. Zachowuje się przy tym jak szkło powiększające. Pozwala się przyjrzeć detalom na pierwszym planie oraz tym z tyłu rozbudowanej sceny. Za tę zdolność zasługuje w swojej kategorii cenowej na ocenę celującą”.

Użytkownik może liczyć na dokładne brzmienie:

„Rotel proponuje wyrazisty i precyzyjny charakter grania, co daje się zauważyć od pierwszych godzin odsłuchu. Brzmienie jest zdecydowane i detaliczne, co oznacza, że  muzyczne szczegóły i szczególiki są podane jak na tacy – blisko i bez niedomówień”. 

Brzmienie jest na tyle detaliczne, że pozwala wychwycić najdrobniejsze szczegóły:

„Muszę podkreślić, że nawet w tych dobrze znanych mi nagraniach zauważyłem szczegóły, jakie mi  zwykle umykały. Nie żebym ich nigdy nie słyszał; po prostu pojawiły się tak wyraźnie, że nie sposób ich było nie dostrzec. Uderzenia w czynele wybrzmiewały kolorami połyskujących  blach.  Nawet   pojedynczy dzwoneczek zasługiwał na zaakcentowanie jego roli akurat w tej sekundzie na-grania. Skoro został umieszczony właśnie tutaj, to nie można  go  było przeoczyć i Rotel znakomicie w tym pomagał”.

Rotel RCD-1572MKII

W podsumowaniu można przeczytać, że „za  sprawą  RCD-1572MKII  audiofilskie   brzmienie   ma   szansę   trafić   pod   strzechy”:

„Z każdej dobrze zrealizowanej płyty usłyszymy więcej szczegółów niż  dotąd. Warto zadbać, by  pozostałe elementy zestawu były nawet lepsze, niż sugeruje to cena Rotela, bo japoński odtwarzacz  naprawdę zasługuje na dobre towarzystwo”.

Pełny test odtwarzacza Rotel RCD-1572MKII znajduje się w numerze 10/2022 miesięcznika „Hi-Fi i Muzyka”.

Jeśli planujesz zakup tego lub innego odtwarzacza do swojego systemu audio, zachęcamy do odwiedzenia salonu sprzedaży Top Hi-Fi & Video Design, gdzie z pomocą fachowych doradców możesz przeprowadzić odsłuchy odpowiednio skomponowanego zestawu stereo, dopasowanego do Twoich wymagań.

Dowiedz się więcej o sprzęcie audio:

Przeczytaj też nasze artykuły z obszaru muzyki:Poprzedni
Powrót do aktualności
Następny

Polecane

Umów się na prezentację w salonie

W każdym z naszych salonów znajduje się sala odsłuchowa, w której w miłej atmosferze zaprezentujemy Ci brzmienie wybranego przez Ciebie sprzętu audio.

Umów się na spotkanie

Zobacz listę salonów

Umów

Top Hi-Fi & Video Design

Salony firmowe

Salony firmowe

Top Hi-Fi & Video Design: