Poprzedni
Następny

Głośniki bezprzewodowe Vifa w ofercie Top Hi-Fi & Video Design

Marka Vifa już od wielu dekad jest niezwykle ceniona na rynku audio, a swoją renomę zawdzięcza produkcji zaawansowanych przetworników, które znalazły uznanie u wielu producentów kolumn głośnikowych klasy high-end. Teraz pod marką Vifa dostępne są również głośniki bezprzewodowe, Copenhagen, Helsinki i Stockholm. Wszystkie modele oferowane są w sieci Top Hi-Fi & Video Design.

copenhaga-zolta-zblizenie

 

Vifa to niezwykle znana i ceniona firma, która szczyci się blisko 90-letnią historią – korzenie producenta sięgają wczesnych lat 30. XX w. Niemal od samego początku swojej działalności Vifa projektowała wyrafinowane podzespoły głośnikowe, które wykorzystywane były przez światowych producentów audio klasy high-end. Do dzisiaj Vifa łączy techniczną wiedzę specjalistyczną z estetyką skandynawskiego wzornictwa, a teraz wkracza na rynek głośników bezprzewodowych.

copenhagen-anthracite-lifestyle

Copenhagen jest bezprzewodową, przenośną konstrukcją, która zapewnia mobilność i jednocześnie z łatwością wtapia się w domowe wnętrze. Urządzenie łączy się z praktycznie dowolnymi smartfonami, tabletami i komputerami PC/Mac za pomocą Bluetooth aptX, AirPlay lub DLNA (Wi-Fi Direct). Model Copenhagen zapewnia wysokiej jakości dźwięk. Jest to konsekwencja zastosowania, m.in., zaawansowanych przetworników Vifa. Urządzenie wykorzystuje dwa głośniki wysokotonowe (28 mm) z miękkimi kopułkami, dwa średniotonowe (50 mm) z aluminiowymi membranami oraz dwa niskotonowe (80 mm) z płaskimi membranami warstwowymi.

zolta-copenhaga

Te ostatnie wspomagane są przez cztery pasywne radiatory, dzięki czemu Copenhagen dostarcza mocny, głęboki bas. Skandynawskie wzornictwo modelu przejawia się w prostych liniach i wyborze materiałów. Ciepły i jednocześnie surowy wygląd materiału tekstylnego kontrastuje z ramą wykonaną z gładkiego, matowego polerowanego aluminium. Materiałowe pokrycie jest przyjazne dla środowiska i zostało wykonane z wysokiej jakości wełny przez firmę Kvadrat. Wełniane pokrycie cechuje się bardzo wysoką odpornością na światło i trwałością. Akcentami uatrakcyjniającymi głośnik od strony wzorniczej są wyryte logo Vifa oraz wyszywane przyciski do regulacji głośności.

helsinki-dusty-rose-22116-300dpi

Najmniejszym z głośnikiem w ofercie jest model Helsinki. To urządzenie, które możesz zabrać ze sobą wychodząc na spacer lub korzystać z niego pozostając w domu. Nowoczesne i jednocześnie klasyczne, łączy niewielkie rozmiary i ekskluzywne, skandynawskie wzornictwo z zaawansowanymi rozwiązaniami, które zapewniają wysoką jakość dźwięku oraz łatwy dostęp do ulubionej muzyki, przesyłanej bezprzewodowo za pomocą Bluetooth 4.0 aptX. Funkcjonalność modelu Helsinki zwiększa wbudowany akumulator, wejście Aux 3,5 mm mini-jack oraz obsługa technologii NFC.

helsinki-willow-green-21906-300dpi

Urządzenie wykorzystuje dwa głośniki szerokopasmowe (50 mm) z aluminiowymi membranami oraz dwa niskotonowe (60 mm) z płaskimi membranami warstwowymi. Te ostatnie wspomagane są przez dwa pasywne radiatory, dzięki czemu Helsinki dostarcza mocny, głęboki bas. Podobnie jak Copenhagen, model Helsinki wykorzystuje tekstylne pokrycie, przygotowane przez firmę Kvadrat, z którym kontrastuje odlana z kawałka aluminium ramka. Całość dopełnia skórzany pasek, dostarczony przez szwedzkiego producenta skór, Tärnsjö Garveri. Dyskretnie wyryte logo Vifa i wyszywane przyciski regulacji głośności sprawiają, że głośnik łagodnie wtapia się w każde otoczenie, zarówno w domu, jak i na zewnątrz.

stockholm-ice-blue-104043-300dpi

Stockholm to najbardziej zaawansowana konstrukcja. W projekcie tego modelu kluczowym elementem jest perfekcyjny dobór materiałów i funkcjonalność urządzenia. Proste linie kontrastują z ciepłym i jednocześnie surowym wyglądem materiału tekstylnego. Stonowane wzornictwo Vify Stockholm, z dyskretnie wyrytym logo, oraz szeroka gama wersji kolorystycznych sprawiają, że urządzenie z łatwością integruje się z każdym domowym wnętrzem. Swoją funkcjonalność system muzyczny zawdzięcza możliwości łączenia się z praktycznie dowolnymi smartfonami, tabletami i komputerami PC/Mac. To zasługa wyposażenia modelu w Bluetooth aptX, AirPlay i DLNA (z Wi-Fi Direct). Urządzenie wykorzystuje dwa głośniki wysokotonowe (28 mm) z miękkimi kopułkami, dwa średniotonowe (80 mm) z aluminiowymi membranami oraz cztery niskotonowe (100 mm) z płaskimi membranami warstwowymi. Te ostatnie wspomagane są przez cztery pasywne radiatory.

stockholm-pebble-grey-3104481-300dpi

Poprzedni
Powrót do aktualności
Następny

Polecane

Umów się na prezentację w salonie

W każdym z naszych salonów znajduje się sala odsłuchowa, w której w miłej atmosferze zaprezentujemy Ci brzmienie wybranego przez Ciebie sprzętu audio.

Umów się na spotkanie

Zobacz listę salonów

Umów

Top Hi-Fi & Video Design

Salony firmowe

Salony firmowe

Top Hi-Fi & Video Design: