Poprzedni
Następny

Devialet nowa aktualizacja, nowe funkcje

Devialet aktualizacja oprogramowania

Podczas tegorocznej wystawy High-End w Monachium Devialet przedstawił najnowszą, ósmą już wersję oprogramowania. Po jej zainstalowaniu francuskie konstrukcje zyskują dodatkowe funcjonalności, m.in. możliwość dekodowania plików DSD i perfekcyjnego dostrojenia przedwzmacniacza tak, aby dopasować charakterystykę pracy pod kątem odtwarzanych płyt. Wprowadzone udoskonalenia objęły również układ SAM®

Devialet od początku swojej działalności zaskakuje audiofili i udowadnia, że sprzęt audio nie osiągnął jeszcze kresu możliwości rozwoju. Dzięki swoim patentom i rozwiązaniom wprowadzającym systemy dźwiękowe w XXI w. Devialet poprzez swoje konstrukcje zachwyca niezrównaną jakością brzmienia i uniwersalnością, dostarczając przy tym możliwość nieustannego udoskonalania sprzętu. Dowodem potwierdzającym tę tezę jest m.in. najnowsza, ósma wersja oprogramowania, która została zaprezentowana podczas tegorocznej wystawy High-End w Monachium.

devialet-nowe-oprogramowanie-aktualizacja-oprogramowania

Kompatybilność z plikami DSD

Nowością, którą wprowadza ósma wersja oprogramowania i która z pewnością ucieszy nowoczesnych audiofili, jest obsługa plików DSD (Direct Stream Digital). To format dźwięku, który wraz z SACD (Super Audio Compact Disc) obecny jest na rynku już od 1999 r. i przez wielu wiodących projektantów systemów audio uznany został za najbardziej analogowo brzmiący format cyfrowy. To właśnie z tego powodu DSD stał się referencyjnym formatem i wraz z rosnącą popularnością dźwięku komputerowego jeszcze łatwiej dostępnym.

Projektanci Devialet dbając o to, aby zapewnić użytkownikom swoich konstrukcji wszystko to, co najlepsze przystosowali urządzenia Devialet pod kątem zgodności z protokołem DoP (DSD over PCM). Nowe udogodnienie dostępne jest poprzez wejście USB, a także za pośrednictwem wejścia XLR (AES/EBU), optycznego TOSLINK oraz wszystkich wejść koncentrycznych (S/PDIF). Na potrzeby obsługi nowego formatu francuscy inżynierowie opracowali specjalny układ MAT® DSD Core, którego zadaniem jest konwersja plików DSD do wykorzystywanego natywnego formatu PCM 40 bitów/384 kHz.

SAM® V2 – kolejna odsłona rewolucyjnego patentu

Kolejną istotną nowością, którą oprogramowanie v8 wprowadza do modeli z serii Expert, tj. 120, 200, 400 i 800, jest udoskonalona wersja rewolucyjnego SAM® Processing. Rozwiązanie to zadebiutowało w 2014 r., a jego zadaniem jest precyzyjne dostosowanie sygnału muzycznego do charakterystyki konkretnych kolumn głośnikowych. W swojej najnowszej odsłonie udoskonalony SAM® V2 pozwala m.in. modelować kolumny głośnikowe wyposażone w aż cztery przetworniki niskotonowe, wliczając głośniki pasywne, a ponadto odmiennie modelować charakterystykę pracy prawej i lewej kolumny głośnikowej w celu zoptymalizowania systemu stereo. Zastosowane przez inżynierów udoskonalenia gwarantują także jeszcze skuteczniejszą ochronę przetworników przed uszkodzeniem.

devialet-nowe-oprogramowanie-aktualizacja-oprogramowania

Dźwięk płyt gramofonowych, jak w oryginale

Inżynierowie Devialet nie ograniczyli się wyłącznie do rozwiązań gwarantujących maksymalną nowoczesność francuskim konstrukcjom . Potwierdzeniem dbałości o wszystkich miłośników muzyki, także tych zafascynowanych analogowymi nagraniami, jest Record Active Matching. Dzięki temu rozwiązaniu użytkownik może idealnie dostroić przedwzmacniacz gramofonowy systemu Expert do odtwarzanych płyt winylowych, biorąc pod uwagę kraj ich pochodzenia lub rok produkcji. Dzięki licznym nowym ustawieniom można to zrealizować poprzez zmianę krzywej korekcji oraz różnych parametrów pracy (tryb miksowania, poziom) – wszystko „w locie” (bez wstrzymywania działania pozostałych elementów). Projektanci Devialet przygotowali oprogramowanie pod kątem obsługi następujących krzywych korekcji: RIAA 1953, RIAA 1976, NAB, RCA, Columbia, EMI, AES, Decca, L’oiseau Lyre, Telefunken, Capitol, MGM, Esoteric. Dzięki temu audiofile mogą usłyszeć swoje nagrania w dokładnie taki sam sposób, w jaki miały zabrzmieć, dzisiaj lub 50 lat temu.

Najnowszą wersję oprogramowania Devialet można pobrać TUTAJ.

Poprzedni
Następny

Polecane

Umów się na prezentację w salonie

W każdym z naszych salonów znajduje się sala odsłuchowa, w której w miłej atmosferze zaprezentujemy Ci brzmienie wybranego przez Ciebie sprzętu audio.

Umów się na spotkanie

Zobacz listę salonów

Umów

Top Hi-Fi & Video Design

Salony firmowe

Salony firmowe

Top Hi-Fi & Video Design: