Marka: Gryphon Audio

Pandora

Przedwzmacniacz, którego konstrukcja opiera się na czterech ramach, z całkowicie izolowanymi kanałami prawym i lewym, które poprowadzono na odseparowanych podstawach i dedykowanym zasilaniu dual mono, również umieszczonymi na niezależnych ramach, aby chronić sygnał audio przed interferencjami. Przedstawiamy przedwzmacniacz Gryphon Pandora.

Ten 2-częściowy przedwzmacniacz jest kolejną bezkompromisową konstrukcją duńskiego Gryphona. Wykorzystuje ona odseparowane, odłączane przewody zasilania i odseparowane włączniki zasilania dla każdego kanału. Urządzenie wykorzystuje najdoskonalsze komponenty, wyselekcjonowane ze względu na ich parametry techniczne i brzmieniowe, m.in. japońskie rezystory Takman i Charcroft Z-Foil. Dzięki temu Gryphon Pandora zapewnia naturalność muzyki, bogatą i zróżnicowaną paletę barw z odpowiednią masą i namacalnością, a także precyzję rozmieszczenia poszczególnych elementów w oryginalnej przestrzeni akustycznej.


Transmisja sygnału pomiędzy przedwzmacniaczem Gryphon Pandora i końcówką mocy Gryphon Mephisto przebiega we w pełni zbalansowanym trybie, co obniża stratę sygnału i poziom zniekształceń minimalnych. Projektując przedwzmacniacz gryphon Pandora inżynierowie zaimplementowali do tego niezwykłego urządzenia nowo zaprojektowany stopień wejściowy single-ended, pracujący w klasie A, który zawieraja tylko dwa tranzystory i rezystor aby zapewnić transparentność, szybkość i otwartość sygnału audio.

Gryphon Pandora nie ma konwencjonalnej kontroli barwy, pokręteł balansu, przełączników mono i innych niepotrzebnych obwodów – wszystko po to, aby zredukować do minimum podkolorowania i zakłócenia sygnału. W celu uchronienia przed stratą sygnału związaną z utlenianiem, wszystkie przełączniki, przekaźniki i kontrola głośności wykorzystują pozłacane powierzchnie styku. Natomiast przekaźniki selektora źródła (trzy wejścia zbalansowane, dwa single-ended, jedna pętla magnetofonowa) są hermetycznie uszczelnione, co ogranicza możliwość osadzania się zanieczyszczeń na powierzchni styków.

Kontrola głośności Gryphona Pandora wykorzystuje 85-krokowy tłumik kontrolowany mikroprocesorem, co zapewnia ekstremalną precyzję podczas regulowania poziomu głośności. Zastosowanie rezystorów i przekaźników zapewnia żywotność i doskonałe dopasowanie przy każdym poziomie. Do regulowania głośności służy ciężkie pokrętło umieszczone na przednim panelu. Płynny ruch pokrętła zapewniają dwa łożyska kulkowe.

Łatwość użytkowania przedwzmacniacza gwarantuje kontrolowane mikroprocesorowo menu, udostępniające praktyczne udogodnienia: nadawanie nazw, ustawienie maksymalnego poziomu, ustawienie poziomu początkowego, równowaga kanału lewy/prawy (6 dB ze skokiem 1 dB), dopasowanie poziomu wejścia, stałopoziomowe wyjście AV, jasność wyświetlacza (100%, 75%, 50%, 25%, wyłączony), konfigurację Green Bias i przywrócenie ustawień fabrycznych.

 

Urządzenie niezwykle zaawansowane technologicznie, które pokaże wszystkie atuty lecz również obnaży gorzej zrealizowane nagrania. Gryphona Pandorę w zestawieniu z Gryphonem Mephisto w całej okazałości można oglądać i słuchać w salonach Top Hi-Fi. Zapraszamy.

Specyfikacja Gryphon Audio Pandora

Pasmo przenoszenia0 - 3 MHz (-3dB)
Zniekształcenia THD< 0,0005%
Tryb Pure DirectNie
Korekcja tonówNie
PilotTak
Pobór mocy (max)-
Pobór mocy (standby)-
Wymiary (S x W x G) mm2 razy 480 x 130 x 400
Waga kg17,5

Opinie o Gryphon Audio Pandora

Masz ten produkt?

Dodaj Opinię

Polecane Produkty

Podobne produkty

Polecane

Umów się na prezentację w salonie

W każdym z naszych salonów znajduje się sala odsłuchowa, w której w miłej atmosferze zaprezentujemy Ci brzmienie wybranego przez Ciebie sprzętu audio.

Umów się na spotkanie

Zobacz listę salonów

Umów się na spotkanie

Top Hi-Fi & Video Design

Salony firmowe

Salony firmowe

Top Hi-Fi & Video Design: