Pandora

Kategoria
Przedwzmacniacze
Cena na telefon

Porównywarka 0
Dostępność:
Dostępny tylko w salonach

Produkt nie jest dostępny w sprzedaży online. Skontaktuj się z najbliższym salonem w celu ustalenia możliwości prezentacji produktu.

Umów się na prezentację

Z przyjemnością zaprezentujemy możliwości dźwiękowe poszczególnych urządzeń, podczas indywidualnie przygotowanej prezentacji w wybranym salonie.

Bardzo prosimy o wypełnienie poniższego formularza, a będzie nam miło zarezerwować salę odsłuchową i przygotować odpowiedni system.

Termin prezentacji potwierdzimy mailem lub telefonicznie.

Przedwzmacniacz, którego konstrukcja opiera się na czterech ramach, z całkowicie izolowanymi kanałami prawym i lewym, które poprowadzono na odseparowanych podstawach i dedykowanym zasilaniu dual mono, również umieszczonymi na niezależnych ramach, aby chronić sygnał audio przed interferencjami. Przedstawiamy przedwzmacniacz Gryphon Pandora.

Ten 2-częściowy przedwzmacniacz jest kolejną bezkompromisową konstrukcją duńskiego Gryphona. Wykorzystuje ona odseparowane, odłączane przewody zasilania i odseparowane włączniki zasilania dla każdego kanału. Urządzenie wykorzystuje najdoskonalsze komponenty, wyselekcjonowane ze względu na ich parametry techniczne i brzmieniowe, m.in. japońskie rezystory Takman i Charcroft Z-Foil. Dzięki temu Gryphon Pandora zapewnia naturalność muzyki, bogatą i zróżnicowaną paletę barw z odpowiednią masą i namacalnością, a także precyzję rozmieszczenia poszczególnych elementów w oryginalnej przestrzeni akustycznej.


Transmisja sygnału pomiędzy przedwzmacniaczem Gryphon Pandora i końcówką mocy Gryphon Mephisto przebiega we w pełni zbalansowanym trybie, co obniża stratę sygnału i poziom zniekształceń minimalnych. Projektując przedwzmacniacz gryphon Pandora inżynierowie zaimplementowali do tego niezwykłego urządzenia nowo zaprojektowany stopień wejściowy single-ended, pracujący w klasie A, który zawieraja tylko dwa tranzystory i rezystor aby zapewnić transparentność, szybkość i otwartość sygnału audio.

Gryphon Pandora nie ma konwencjonalnej kontroli barwy, pokręteł balansu, przełączników mono i innych niepotrzebnych obwodów – wszystko po to, aby zredukować do minimum podkolorowania i zakłócenia sygnału. W celu uchronienia przed stratą sygnału związaną z utlenianiem, wszystkie przełączniki, przekaźniki i kontrola głośności wykorzystują pozłacane powierzchnie styku. Natomiast przekaźniki selektora źródła (trzy wejścia zbalansowane, dwa single-ended, jedna pętla magnetofonowa) są hermetycznie uszczelnione, co ogranicza możliwość osadzania się zanieczyszczeń na powierzchni styków.

Kontrola głośności Gryphona Pandora wykorzystuje 85-krokowy tłumik kontrolowany mikroprocesorem, co zapewnia ekstremalną precyzję podczas regulowania poziomu głośności. Zastosowanie rezystorów i przekaźników zapewnia żywotność i doskonałe dopasowanie przy każdym poziomie. Do regulowania głośności służy ciężkie pokrętło umieszczone na przednim panelu. Płynny ruch pokrętła zapewniają dwa łożyska kulkowe.

Łatwość użytkowania przedwzmacniacza gwarantuje kontrolowane mikroprocesorowo menu, udostępniające praktyczne udogodnienia: nadawanie nazw, ustawienie maksymalnego poziomu, ustawienie poziomu początkowego, równowaga kanału lewy/prawy (6 dB ze skokiem 1 dB), dopasowanie poziomu wejścia, stałopoziomowe wyjście AV, jasność wyświetlacza (100%, 75%, 50%, 25%, wyłączony), konfigurację Green Bias i przywrócenie ustawień fabrycznych.

 

Urządzenie niezwykle zaawansowane technologicznie, które pokaże wszystkie atuty lecz również obnaży gorzej zrealizowane nagrania. Gryphona Pandorę w zestawieniu z Gryphonem Mephisto w całej okazałości można oglądać i słuchać w salonach Top Hi-Fi. Zapraszamy.

Sekcja przedwzmacniacza
Pasmo przenoszenia 0 - 3 MHz (-3dB)
Zniekształcenia THD < 0,0005%
Wejścia / wyjścia
Wejścia analogowe RCA, XLR
Wejścia cyfrowe Coaxial
Wejście gramofonowe Nie
Wyjścia RCA, XLR
Wyjście słuchawkowe Nie
Port RS-232 Nie
Wyzwalacz 12V Nie
Dodatkowe funkcje
Tryb Pure Direct Nie
Korekcja tonów Nie
Pilot Tak
Zasilanie
Transformator Nie
Pobór mocy (max) -
Pobór mocy (standby) -
Ogólne
Wymiary (S x W x G) mm 2 razy 480 x 130 x 400
Waga kg 17,5
Warunki gwarancji - Warunki gwarancji PDF [90.75K]
Video
Gryphon Scorpio ENG - MP4 [17.10M]
Gryphon Mephisto ENG - MP4 [21.25M]
Gryphon Pandora ENG - MP4 [27.58M]
Gryphon Kalliope ENG - MP4 [26.14M]
Product card
Karta produktu Gryphon Scorpio CD PL - Karta produktu Scorpio CD. PDF [637.49K]
Test / Recenzja
Test Gryphon Scorpio/Atilla/Atlantis/VIP (Hi-Fi i Muzyka Czerwiec 2013) - "...Główna idea przyswiecajaca Flemmingowi Rasmussenowi było odwzorowanie atmosfery wystepu na zywo. Po kilku godzinach z systemem Gryphona moge stwierdzic, ze osiagnał swój cel..." PDF [937.23K]
Test Gryphon Diablo (Audio Stereo Grudzień 2012) - "... Duńskiej marki Gryphon, założonej w 1985 r. przez Flemminga E. Rasmussena audiofilom przedstawiać nie trzeba. Nieaudiofilom z resztą też, gdyż brand na tyle mocno zakorzenił się w High-Endzie, że osobom w miarę normalnie podchodzącym do życia nawet przez myśl nie przemknie przeznaczenie wymaganych w tych kręgach kwot na element systemu audio... Marcin Olszewski." PDF [1.00M]

Przewodniki

Chcesz skompletować swój pierwszy zestaw audio?
Chciałbyś pogłębić swoją wiedzę? Zapraszamy do
zapoznania się z naszymi przewodnikami.

Salony sprzedaży


Bydgoszcz
Katowice
Kielce
Kraków
Lublin
Łódź
Poznań (Woźna)
Poznań (Posnania)
Sopot
Szczecin
Warszawa (Andersa)
Warszawa (Naruszewicza)
Warszawa (Nowogrodzka)
Wrocław