ATH-ADX5000

Kategoria
Słuchawki nauszne
Ocena
ATH-ADX5000
ATH-ADX5000
ATH-ADX5000
ATH-ADX5000
9 999
sztuka
10 999 zł

Porównywarka 0
Dostępność:
Dostępny natychmiast
Umów się na prezentację

Z przyjemnością zaprezentujemy możliwości dźwiękowe poszczególnych urządzeń, podczas indywidualnie przygotowanej prezentacji w wybranym salonie.

Bardzo prosimy o wypełnienie poniższego formularza, a będzie nam miło zarezerwować salę odsłuchową i przygotować odpowiedni system.

Termin prezentacji potwierdzimy mailem lub telefonicznie.

 

Referencyjne, wokółuszne słuchawki otwarte Air Dynamic ATH-ADX5000

Flagowy model słuchawek Audio-Technica zachwyca nie tylko wyglądem, ale przede wszystkim brzmieniem. Niezwykłe połączenie japońskiego rzemiosła, wieloletniego doświadczenia i technologii pozwoliło na stworzenie od podstaw nowego, referencyjnego modelu, który urzeczywistnia to do czego dążą wszyscy producenci, do doskonałości brzmienia. Najwyższy model z serii AD (Air Dynamic) pozwala na odkrywanie nowych pokładów muzyki z dobrze juz znanych utworów i pozwala cieszyć się najwyższym poziomem wierności brzmienia.

Aby możliwe było osiągnięcie tak realistycznego przekazu muzycznego, japońscy inżynierowie musieli wznieść się na wyżyny swoich umiejętności i doświadczenia oraz wykorzystać najlepsze z dostępnych materiałów. Każdy element tego "dzieła sztuki" został od początku zaprojektowany i zbudowany od podstaw z zachowaniem najbardziej surowych japońskich norm. Jeżeli dodamy do tego japońską dbałość o szczegóły i ręczny montaż w Tokio to otrzymujemy produkt na wskroś nowoczesny, w którym zwraca się uwagę na nawet najmniejsze szczegóły. Co sprawia, że Audio-Technica ATH-ADX5000 jest tak wyjątkowa? O tym poniżej.


Obudowa z polimeru PPS i magnezu

Polimer PPS oraz magnez jako elementy konstrukcyjne słuchawek ATH-ADX5000

Komora słuchawek ADX5000 została wykonana z niezwykle sztywnego polimeru PPS (Polisulfid fenylu) i włókna szklanego dla zapewnienia stabilnych warunków pracy membrany.

Zintegrowany przetwornik, membrana pokryta wolframem

Zintegrowana pokrywa wolframem membrana słuchawek Audio-Technica ATH-ADX5000

Sercem słuchawek Audio-Technica ADX5000 jest 58-milimetrowy przetwornik, którego układ magnetyczny został wykonany z permenduru oraz membrana pokryta wolframem.

Cała konstukcja zespołu napędowego jest konstrukcją zintegrowaną. Oznacza to, że membrana, cewka oraz magnez połączone są ze sobą tworząc jedną całość mającą na celu zmniejszenia niepożądanych wibracji i drgań, które mogą mieć negatywny wpływ na dźwięk np. poprzez eksponowanie jednego z pasm przenoszenia np. niskotonowego. Dzięki zastosowaniu tego rozwiązania możliwe było zrezygnowanie ze śrub mocujących co w praktyce oznacza zmniejszenie wagi słuchawek.

Japońscy inżynierowie zdecydowali się pokryć membranę cienką warstwą wolframu w celu jej usztywnienia. Dodatkowym atutem tego rozwiązania jest to iż znacznej poprawie uległo tłumiemie wewnętrznych strat, które przekładają się na szybką reakcję membrany na dynamicznie zmieniające się warunki odsłuchu.

Technologia Core Mount

Technologia Core Mount wykorzystana w słuchawkach Audio-Technica ATH-ADX5000

Przetwornik zastosowany w modelu ATH-ADX5000 został zamontowany w optymalnej pod kątem muzycznym pozycji w stosunku do obudowy. Dzięki temu poprawiono przepływ powietrza w obrębie przetwornika. Umiejscowanie przetwornika w takiej pozycji pozwoliło na uzyskanie wysokiej przejrzystości średnich i wysokich tonów a także bogatego w detale i dokładnego zakresu niskotonowego. 

Elementy wykończenia z Alcantary

Elementy wykończenia z Alcantary słuchawek Audio-Technica ATH-ADX5000

Wysoki komfort użytkowania oraz luksusowy charakter słuchawek podkreśla wykończenia padów oraz pałąka nagłownego Alcantarą, materiałem którym wykańczane są elementy produktów luksusowych np. jachtów. Zastosowanie przez inżynierów Alcantary w słuchawkach ATH-ADX5000 jest ukłonem w stronę melomanów, którzy cenią sobie wielogodzinne komfortowe odłuchy.

Struktura plastra miodu

Obudowa słuchawek Audio-Technica ATH-ADX5000 o strukturze plastra miodu

Zastosowanie struktury obudowy w kształcie plastra miodu nie jest jedynie zabiegiem wizualnym. Japońscy inżynierowie zastosowali to rozwiązanie aby zwiększyć sztywność i wytrzymałość słuchawek oraz aby zapewnić przetwornikowi optymalne warunki pracy. Aby to osiągnąć boki obudowy zostały dokładnie uszczelnione tak aby zredukować straty ciśnienia i zapobiec "ucieczce" powietrza.  Dzięki temu dźwięk w całym paśmie jest niezwykle precyzyjny i "muzyczny".

Ręcznie wykonywane

Ręczne wykonanie słuchawek ATH-ADX5000

Aby zadbać o jak nawyższą jakość wykonywanego produktu, każda sztuka słuchawek ATH-ADX5000 jest ręcznie składana w japońskiej siedzibie tego giganta w Tokio. Dodatkowo każda sztuka posiada unikalny laserowo "wygrawerowany" numer seryjny.

Luksusowe w każdym calu

Luksusowe akcesoria dołączone do słuchawek Audio-Technica ATH-ADX5000

Słuchawki dostarczane są w niezwykle szykownej walizeczce wyścielonej miękkim materiałem, która nie tylko zabezpieczy słuchawki na czas transportu lecz również pozwoli na przechowywanie dołączonych do słuchawek przewodów do wytworzenia których wykorzystano miedź beztlenową OFC-6N. Dołączony do zestawu przewód zakończony wtykiem 6.3mm ze stali nierdzewnej. Zastosowane materiały pozwoliły jeszcze bardziej zredukować niepożądane wibracje i rezonans, które mogę destrukcyjnie wpływać na jakość dźwięku.

Podsumowując słuchawki Audio-Technica ADX5000 są krokiem milowym i kolejnym produktem utwierdzającym w przekonaniu, że Audio-Technica mając tak potężne pokłady wiedzy, zaangażowania i środków potrafi przekazać na ręce użytkowników produkt ze wszechmiar unikatowy, nowoczesny, skrojony na miarę, który może zadowolić nawet najbardziej wymagających użytkowników.

Dane techniczne
Typ Wokółuszne
Przeznaczenie Domowe
Impedancja (Ω) 420
Pasmo przenoszenia (Hz) 5 –50,000
Czułość (dB/V) 100 dB/mW
Długość przewodu (m) 3
Konstrukcja Otwarta
Złącze 6,3 mm (Jack)
Dodatkowe funkcje
Odłączany przewód Tak
Składanie Nie
Aktywna redukcja hałasu Nie
Sterowanie + mikrofon Nie
Futerał Tak
Ogólne
Waga kg 0.270
Warunki gwarancji - Warunki gwarancji PDF [90.75K]
Katalog
Audio-Technica Katalog wkładek gramofonowych VM 2017 ENG - PDF [2.39M]
Audio-Technica Katalog wkładek gramofonowych 2017 ENG - W zależności od swoich preferencji, potrzeb i możliwości finansowych użytkownik może wybrać wkładkę gramofonową MM lub MC wyposażoną w igłę ze szlifem stożkowym, eliptycznym, liniowym, Shibata lub MicroLine. W katalogu możemy zapoznać się poszczególnymi modelami z szerokiego portfolio tego japońskiego producenta. PDF [5.52M]
Audio-Technica Katalog wkładek gramofonowych VM 2017 PL - PDF [2.68M]
Podział wkładek gramofonowych ze względu na kształt końcówki igły oraz na powierzchnię styku z rowkiem płyty gramofonowej. - Jednym z najważniejszych elementów każdej wkładki gramofonowej jest igła, która odczytuje sygnał zapisany w rowku płyty. W zależności od profilu zastosowanego zakończenia igła może odczytać większą lub mniejszą ilość informacji zapisanych w rowkach płyty, a kształt szlifu może także wpływać na szybkość zużywania się płyty i samej igły. PDF [67.43K]
Audio-Technica katalog wkładek gramofonowych 2015 ENG - PDF [18.03M]
Test / Recenzja
Recenzja Audio-Technica ATH-ADX5000 - "ATH-ADX5000 to dla mnie prawdziwe odkrycie. Dlaczego tak mało się o nich mówi?! Nie wiem czy wynika to z jakiegoś strategicznego błędu popełnionego przez producenta, czy może rynek nasycił się hi-endowymi nausznikami do tego stopnia, że nawet te najlepsze mogą zwyczajnie zginąć w tłumie. Jeżeli jednak szukacie czegoś naprawdę wyjątkowego, zainteresujcie się nimi jak najszybciej, bo jeśli Audio-Technica pewnego dnia zarzuci ten projekt i skoncentruje się na bezprzewodowych słuchawkach do smartfona, wszyscy będziemy za nimi tęsknić". JPG [3.68M]
Recenzja Audio-Technica ATH-ADX5000 (hifiphilosophy.com, czerwiec 2019) - "ATH-ADX5000 potrafi wprawiać w zachwyt, tego jej nikt nie odbierze. Nie potrzebuje do tego wymiany kabla (a większość potrzebuje), choć pewnie z lepszym byłoby jeszcze lepiej, bo zawsze tak się dzieje. Ale to już tylko w domyśle, natomiast konkret taki, że nie pomyliłem się na AVS, pisząc, że to znakomite słuchawki". PDF [2.64M]
Test Audio-Technica ATH-ADX5000 + Copland DAC 215 (kwiecień 2019, soundrebels.com) - ATH-ADX5000 są nie tylko lekkie i szalenie komfortowe, lecz przede wszystkim oferują klasę brzmienia zarezerwowaną dla blisko dwukrotnie droższej konkurencji. PDF [1.08M]
Test - Audio-Technica ADX5000 (Audio, październik 2018) - Promując model ATH-ADX5000, firma Audio-Technica posługuje się hasłem “Referencyjne słuchawki otwarte” (z dodatkiem Air Dynamic, właściwym dla serii AD), co sugeruje, że to najlepsza konstrukcja otwarta. I tak też jest w tym momencie, i pewnie tak będzie nawet po wprowadzeniu już jesienią jeszcze droższego (ok. dwukrotnie) modelu ATH-L5000, który prawdopodobnie okaże się konstrukcją zamkniętą. PDF [424.16K]
Oceń produkt
Tylko zarejestrowani klienci mogą pisać recenzje. Prosimy zalogować się lub zarejestrować
 • Audio-Technica ATH-ADX5000 – referencyjne słuchawki audiofilskie

  Wykorzystując swoje bogate doświadczenie w projektowaniu wyrafinowanych urządzeń audio, Audio-Technica stworzyła referencyjne wokółuszne słuchawki otwarte ATH-ADX5000. Ten flagowy model z cenionej serii AD (Air Dynamic) dostarcza najwyższej jakości dźwięk i pozwala nawet najbardziej wymagającym użytkownikom cieszyć się nieosiągalną dotychczas naturalnością brzmienia.
 • „To są wyśmienite konstrukcje” – test zestawu ATH-ADX5000 + Copland DAC 215

  Na stronie soundrebels.com możemy zapoznać się z ciekawym testem, w którym sprawdzane są słuchawki Audio-Techniki ATH-ADX5000 uzupełnione przetwornikiem C/A oraz wzmacniaczem słuchawkowym Copland DAC 215. Efekt? Specjaliści byli zachwyceni możliwościami takiego połączenia.
 • „Obszerne i mocne dźwięki” – recenzja słuchawek ATH-ADX5000

  „To znakomite słuchawki” – tak specjaliści ze strony hifiphilosophy.com podsumowali w recenzji referencyjny model słuchawek od Audio-Techniki, ATH-ADX5000. Sprawdźmy zatem dlaczego.
 • Audio-Technica ATH-ADX5000 – Mercedes pośród słuchawek

  Tym razem bliżej przyjrzymy się flagowemu modelowi o wdzięcznej nazwie ADX5000. Jaką propozycją okażą się te słuchawki dla osób, szukających referencyjnych rozwiązań?
 • Audeze LCD-4z vs Audio-Technica ADX-5000: dwa światy, oba wyjątkowe

  Jako fani dobrego brzmienia nie musimy sobie uświadamiać, że muzyka jest pięknym zjawiskiem. Odpowiedni sprzęt potrafi jeszcze mocniej rozbudzić całą gamę emocji, towarzyszącą odsłuchom ulubionych artystów. Trudno o bardziej precyzyjny i wygodny w użyciu sprzęt niż słuchawki z flagowej serii producenta.
 • Test referencyjnych słuchawek Audio-Technica ATH-ADX5000

  Audio-Technica za pośrednictwem modelu ATH-ADX5000 chciała stworzyć słuchawki, które docelowo miałyby zadowolić nawet najbardziej wymagających użytkowników. Japońscy projektanci wywiązali się z tego zadania znakomicie, czego potwierdzeniem są spływające opinie licznych specjalistów. Jednym z nich jest Tomasz Karasiński z portalu stereolife.pl, który o wybitności tej konstrukcji przekonał się podczas niedawno przeprowadzonych testów

Przewodniki

Chcesz skompletować swój pierwszy zestaw audio?
Chciałbyś pogłębić swoją wiedzę? Zapraszamy do
zapoznania się z naszymi przewodnikami.

Kategorie produktów


Salony sprzedaży


Białystok
Bydgoszcz
Katowice
Kielce
Kraków
Lublin
Łódź
Poznań (Posnania)
Poznań (Woźna)
Rzeszów
Sopot
Szczecin
Warszawa (Andersa)
Warszawa (Marki)
Warszawa (Naruszewicza)
Warszawa (Nowogrodzka)
Wrocław