Sprawdź dlaczego warto przyjść do naszych salonów

Referencyjne, wokółuszne słuchawki otwarte Air Dynamic ATH-ADX5000

Flagowy model słuchawek Audio-Technica zachwyca nie tylko wyglądem, ale przede wszystkim brzmieniem. Niezwykłe połączenie japońskiego rzemiosła, wieloletniego doświadczenia i technologii pozwoliło na stworzenie od podstaw nowego, referencyjnego modelu, który urzeczywistnia to do czego dążą wszyscy producenci, do doskonałości brzmienia. Najwyższy model z serii AD (Air Dynamic) pozwala na odkrywanie nowych pokładów muzyki z dobrze juz znanych utworów i pozwala cieszyć się najwyższym poziomem wierności brzmienia.

Aby możliwe było osiągnięcie tak realistycznego przekazu muzycznego, japońscy inżynierowie musieli wznieść się na wyżyny swoich umiejętności i doświadczenia oraz wykorzystać najlepsze z dostępnych materiałów. Każdy element tego "dzieła sztuki" został od początku zaprojektowany i zbudowany od podstaw z zachowaniem najbardziej surowych japońskich norm. Jeżeli dodamy do tego japońską dbałość o szczegóły i ręczny montaż w Tokio to otrzymujemy produkt na wskroś nowoczesny, w którym zwraca się uwagę na nawet najmniejsze szczegóły. Co sprawia, że Audio-Technica ATH-ADX5000 jest tak wyjątkowa? O tym poniżej.


Obudowa z polimeru PPS i magnezu

Polimer PPS oraz magnez jako elementy konstrukcyjne słuchawek ATH-ADX5000

Komora słuchawek ADX5000 została wykonana z niezwykle sztywnego polimeru PPS (Polisulfid fenylu) i włókna szklanego dla zapewnienia stabilnych warunków pracy membrany.

Zintegrowany przetwornik, membrana pokryta wolframem

Zintegrowana pokrywa wolframem membrana słuchawek Audio-Technica ATH-ADX5000

Sercem słuchawek Audio-Technica ADX5000 jest 58-milimetrowy przetwornik, którego układ magnetyczny został wykonany z permenduru oraz membrana pokryta wolframem.

Cała konstukcja zespołu napędowego jest konstrukcją zintegrowaną. Oznacza to, że membrana, cewka oraz magnez połączone są ze sobą tworząc jedną całość mającą na celu zmniejszenia niepożądanych wibracji i drgań, które mogą mieć negatywny wpływ na dźwięk np. poprzez eksponowanie jednego z pasm przenoszenia np. niskotonowego. Dzięki zastosowaniu tego rozwiązania możliwe było zrezygnowanie ze śrub mocujących co w praktyce oznacza zmniejszenie wagi słuchawek.

Japońscy inżynierowie zdecydowali się pokryć membranę cienką warstwą wolframu w celu jej usztywnienia. Dodatkowym atutem tego rozwiązania jest to iż znacznej poprawie uległo tłumiemie wewnętrznych strat, które przekładają się na szybką reakcję membrany na dynamicznie zmieniające się warunki odsłuchu.

Technologia Core Mount

Technologia Core Mount wykorzystana w słuchawkach Audio-Technica ATH-ADX5000

Przetwornik zastosowany w modelu ATH-ADX5000 został zamontowany w optymalnej pod kątem muzycznym pozycji w stosunku do obudowy. Dzięki temu poprawiono przepływ powietrza w obrębie przetwornika. Umiejscowanie przetwornika w takiej pozycji pozwoliło na uzyskanie wysokiej przejrzystości średnich i wysokich tonów a także bogatego w detale i dokładnego zakresu niskotonowego. 

Elementy wykończenia z Alcantary

Elementy wykończenia z Alcantary słuchawek Audio-Technica ATH-ADX5000

Wysoki komfort użytkowania oraz luksusowy charakter słuchawek podkreśla wykończenia padów oraz pałąka nagłownego Alcantarą, materiałem którym wykańczane są elementy produktów luksusowych np. jachtów. Zastosowanie przez inżynierów Alcantary w słuchawkach ATH-ADX5000 jest ukłonem w stronę melomanów, którzy cenią sobie wielogodzinne komfortowe odłuchy.

Struktura plastra miodu

Obudowa słuchawek Audio-Technica ATH-ADX5000 o strukturze plastra miodu

Zastosowanie struktury obudowy w kształcie plastra miodu nie jest jedynie zabiegiem wizualnym. Japońscy inżynierowie zastosowali to rozwiązanie aby zwiększyć sztywność i wytrzymałość słuchawek oraz aby zapewnić przetwornikowi optymalne warunki pracy. Aby to osiągnąć boki obudowy zostały dokładnie uszczelnione tak aby zredukować straty ciśnienia i zapobiec "ucieczce" powietrza.  Dzięki temu dźwięk w całym paśmie jest niezwykle precyzyjny i "muzyczny".

Ręcznie wykonywane

Ręczne wykonanie słuchawek ATH-ADX5000

Aby zadbać o jak nawyższą jakość wykonywanego produktu, każda sztuka słuchawek ATH-ADX5000 jest ręcznie składana w japońskiej siedzibie tego giganta w Tokio. Dodatkowo każda sztuka posiada unikalny laserowo "wygrawerowany" numer seryjny.

Luksusowe w każdym calu

Luksusowe akcesoria dołączone do słuchawek Audio-Technica ATH-ADX5000

Słuchawki dostarczane są w niezwykle szykownej walizeczce wyścielonej miękkim materiałem, która nie tylko zabezpieczy słuchawki na czas transportu lecz również pozwoli na przechowywanie dołączonych do słuchawek przewodów do wytworzenia których wykorzystano miedź beztlenową OFC-6N. Dołączony do zestawu przewód zakończony wtykiem 6.3mm ze stali nierdzewnej. Zastosowane materiały pozwoliły jeszcze bardziej zredukować niepożądane wibracje i rezonans, które mogę destrukcyjnie wpływać na jakość dźwięku.

Podsumowując słuchawki Audio-Technica ADX5000 są krokiem milowym i kolejnym produktem utwierdzającym w przekonaniu, że Audio-Technica mając tak potężne pokłady wiedzy, zaangażowania i środków potrafi przekazać na ręce użytkowników produkt ze wszechmiar unikatowy, nowoczesny, skrojony na miarę, który może zadowolić nawet najbardziej wymagających użytkowników.

TypWokółuszne
PrzeznaczenieDomowe
Impedancja (Ω)420
Pasmo przenoszenia (Hz)5 –50,000
Czułość (dB/V)100 dB/mW
Długość przewodu (m)3
KonstrukcjaOtwarta
Złącze6,3 mm (Jack)
Odłączany przewódTak
SkładanieNie
Aktywna redukcja hałasuNie
Sterowanie + mikrofonNie
FuterałTak
Waga kg0.270

Marka: Audio-Technica

ATH-ADX5000

Cena promocyjna 9 999 zł Normalna cena 10 999 zł
/ sztuka
  • Typ: Wokółuszne
  • Przeznaczenie: Domowe
  • Impedancja (Ω): 420
  • Pasmo przenoszenia (Hz): 5 –50,000

Produkt obecnie niedostępny

Prosimy o kontakt

Darmowa dostawa

Dowiedz się więcej

Rata 20 x 0% tylko 500 zł

Sprawdź szczegóły
Audio-Technica ATH-ADX5000 - flagowy model japońskiego producenta wyznacza nowe standardy technologiczne i brzmieniowe. Te referencyjne słuchawki produkowane są ręcznie w Tokio, wedle najściślejszych wymagań.

Polecane

Umów się na prezentację w salonie

W każdym z naszych salonów znajduje się sala odsłuchowa, w której w miłej atmosferze zaprezentujemy Ci brzmienie wybranego przez Ciebie sprzętu audio.

Umów się na spotkanie

Zobacz listę salonów

Umów się na spotkanie

Top Hi-Fi & Video Design

Salony firmowe

Salony firmowe

Top Hi-Fi & Video Design: