Marka: Audioquest

Victoria 1.0m RCA

Special Price 699 zł Regular Price 1 610 zł i
/ sztuka
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 1610 zł
 • Rodzaj: analogowy
 • Analogowe: RCA
 • Długość (m): 1
 • Materiał przewodnika: miedź

Produkt obecnie niedostępny

Prosimy o kontakt

Produkt chwilowo niedostępny

Powiadom o dostępności

Odbiór w salonie: Prosimy o kontakt

Sprawdź dostępność w salonie

Darmowa dostawa

Dowiedz się więcej

Rata 20 x 0% tylko 35 zł

Sprawdź szczegóły

Lite miedziane przewodniki o perfekcyjnie dopracowanej powierzchni (PSC+): materiał PSC+ (Perfect-Surface Copper+) ma zadziwiająco gładką i czystą powierzchnię. Zastrzeżona technologia obróbki metalu chroni powierzchnię przewodnika na każdym etapie ciągnięcia i produkcji. Kiedy wysokiej czystości niskotlenowa miedź utrzymywana jest tak miękka, czysta i gładka jak to tylko możliwe, staje się przewodnikiem o rewelacyjnie niskich zniekształceniach. Materiał PSC+ powstaje jako efekt zastosowania tej samej wyjątkowej technologii do ultraczystej miedzi. W efekcie jakość dźwięku jest nawet bardziej skoncentrowana. Wszystkie przewodniki Victoria wykonane są z litego metalu. Elektryczna i magnetyczna interakcja pomiędzy żyłami w konwencjonalnym przewodzie jest najważniejszym źródłem zniekształceń, często powodującym „brudny”, szorstki dźwięk. Lite przewodniki są najważniejszym krokiem w kierunku zapewnienia przez przewody Victoria bardzo czystego brzmienia.

Polietylenowa izolacja z warstwą powietrza: jakikolwiek lity materiał przylegający do przewodnika stanowi element niedoskonałości obwodu. Izolacja przewodu i materiały płytki drukowanej absorbują energię (strata). Część tej energii jest gromadzona, a następnie uwalniana w postaci zniekształceń. Wszystkie przewody Victoria wykorzystują polietylenową izolację z warstwą powietrza, ponieważ powietrze nie pochłania energii, zaś polietylen charakteryzuje się niskimi stratami i ma łagodny profil zniekształceń.

Dielectric-bias system – DBS (System polaryzacji dielektryka napięciem stałym): każda niespolaryzowana izolacja wprowadza opóźnienia o wartościach zależnych od częstotliwości i poziomu każdego z sygnałów. Analogicznie do pola magnetycznego ziemi powodującego, że wszystkie kompasy wskazują jeden kierunek, system DBS tworzy mocne, stabilne pole elektrostatyczne, które nasyca i polaryzuje (organizuje) molekuły izolacji. W ten sposób udało się ograniczyć kumulowanie energii w izolacji i pojawiającą się nieliniowość opóźnień czasowych. Zyskuje na tym detaliczność i kontrast dynamiczny dźwięku. Baterie zastosowane w systemie DBS wystarczają na wiele lat pracy. Przycisk testowy oraz dioda LED pozwalają okresowo sprawdzić stan baterii.

Oparty na karbonie 3-warstwowy system rozpraszania szumu – NDS: uzyskanie pełnego ekranowania jest dość łatwe. Aby zapobiec modulowaniu punktu masy przez „zebrane” zakłócenia radiowe (RFI) należy zastosować system rozpraszania szumu. „Zbieranie” zakłóceń RFI utrudnia uziemieniu odprowadzanie z urządzenia niepożądanych zniekształceń. NDS rozprasza szumy radiowe i powoduje, że nie docierają one do płaszczyzny uziemiającej.

Podwójnie zbalansowana geometria asymetryczna: zaprojektowana z myślą o rozwiązaniach single ended, podwójnie zbalansowana geometria asymetryczna zapewnia stosunkowo niską impedancję uziemienia, co zapewnia bogatsze i dynamiczniejsze doświadczenie. Podczas gdy wiele przewodów single ended korzysta z pojedynczych ścieżek dla masy i ekranowania, podwójnie zbalansowany projekt rozdziela oba dla czystszej, bardziej cichej pracy.

Spawane na zimno posrebrzane wtyki RCA z czystej czerwonej miedzi: ten wtyk umożliwia na zastosowanie połączenia pozbawionego lutowania, które zazwyczaj jest źródłem zniekształceń. Ponieważ powłoka masy jest wciskana, a nie obrabiana maszynowo, można wybrać metal cechujący się niskimi zniekształceniami, a nie podatnością do obróbki. Czerwona miedź zapewnia czystszy dźwięk niż metal niklowany lub OFHC, przeważnie stosowane przez konkurencyjnych producentów wtyków. Posrebrzanie zapewnia jeszcze jeden atut w odniesieniu do większej czystości i nie niszczy sygnału.
 

Specyfikacja Audioquest Victoria 1.0m RCA

Rodzajanalogowy
AnalogoweRCA
Długość (m)1
Materiał przewodnikamiedź
Profilplecionka

Opinie o Audioquest Victoria 1.0m RCA

5
Ocena:
Średnia ocen: 5

(1 ocena)

 • 5 1
 • 4 0
 • 3 0
 • 2 0
 • 1 0

Masz ten produkt?

Dodaj Opinię

1 opinia

 1. Gregor

  Ocena:
  Ocena: 5
  Jakość muzyki z tego przewodu to sam miód. Polecili mi go jako połączenie dla moich Cambridgów i nie zawiódł. Pełny i solidny bas . Bardzo dobra scena. Szczegółowość na wybitnym poziome. Panowie twierdzą że to zaleta systemu DBS, czyli bateryjek podłączonych do ekranu. Jest to podobno najtańszy audioquest z tym rozwiązaniem. Nie sądziłem że wymiana przewodu (poprzedni kosztował mnie jakieś 300 złotych) tyle wniesie do mojego zestawu.

Polecane Produkty

Podobne produkty

Polecane

Umów się na prezentację w salonie

W każdym z naszych salonów znajduje się sala odsłuchowa, w której w miłej atmosferze zaprezentujemy Ci brzmienie wybranego przez Ciebie sprzętu audio.

Umów się na spotkanie

Zobacz listę salonów

Umów się na spotkanie

Top Hi-Fi & Video Design

Salony firmowe

Salony firmowe

Top Hi-Fi & Video Design: