Lite miedziane przewodniki o perfekcyjnie dopracowanej powierzchni (PSC+): materiał PSC+ (Perfect-Surface Copper+) ma zadziwiająco gładką i czystą powierzchnię. Zastrzeżona technologia obróbki metalu chroni powierzchnię przewodnika na każdym etapie ciągnięcia i produkcji. Kiedy wysokiej czystości niskotlenowa miedź utrzymywana jest tak miękka, czysta i gładka jak to tylko możliwe, staje się przewodnikiem o rewelacyjnie niskich zniekształceniach. Materiał PSC+ powstaje jako efekt zastosowania tej samej wyjątkowej technologii do ultraczystej miedzi. W efekcie jakość dźwięku jest nawet bardziej skoncentrowana. Wszystkie przewodniki Victoria wykonane są z litego metalu. Elektryczna i magnetyczna interakcja pomiędzy żyłami w konwencjonalnym przewodzie jest najważniejszym źródłem zniekształceń, często powodującym „brudny”, szorstki dźwięk. Lite przewodniki są najważniejszym krokiem w kierunku zapewnienia przez przewody Victoria bardzo czystego brzmienia.
Polietylenowa izolacja z warstwą powietrza: jakikolwiek lity materiał przylegający do przewodnika stanowi element niedoskonałości obwodu. Izolacja przewodu i materiały płytki drukowanej absorbują energię (strata). Część tej energii jest gromadzona, a następnie uwalniana w postaci zniekształceń. Wszystkie przewody Victoria wykorzystują polietylenową izolację z warstwą powietrza, ponieważ powietrze nie pochłania energii, zaś polietylen charakteryzuje się niskimi stratami i ma łagodny profil zniekształceń.
Dielectric-bias system – DBS (System polaryzacji dielektryka napięciem stałym): każda niespolaryzowana izolacja wprowadza opóźnienia o wartościach zależnych od częstotliwości i poziomu każdego z sygnałów. Analogicznie do pola magnetycznego ziemi powodującego, że wszystkie kompasy wskazują jeden kierunek, system DBS tworzy mocne, stabilne pole elektrostatyczne, które nasyca i polaryzuje (organizuje) molekuły izolacji. W ten sposób udało się ograniczyć kumulowanie energii w izolacji i pojawiającą się nieliniowość opóźnień czasowych. Zyskuje na tym detaliczność i kontrast dynamiczny dźwięku. Baterie zastosowane w systemie DBS wystarczają na wiele lat pracy. Przycisk testowy oraz dioda LED pozwalają okresowo sprawdzić stan baterii.
Oparty na karbonie 3-warstwowy system rozpraszania szumu – NDS: uzyskanie pełnego ekranowania jest dość łatwe. Aby zapobiec modulowaniu punktu masy przez „zebrane” zakłócenia radiowe (RFI) należy zastosować system rozpraszania szumu. „Zbieranie” zakłóceń RFI utrudnia uziemieniu odprowadzanie z urządzenia niepożądanych zniekształceń. NDS rozprasza szumy radiowe i powoduje, że nie docierają one do płaszczyzny uziemiającej.
Podwójnie zbalansowana geometria asymetryczna: zaprojektowana z myślą o rozwiązaniach single ended, podwójnie zbalansowana geometria asymetryczna zapewnia stosunkowo niską impedancję uziemienia, co zapewnia bogatsze i dynamiczniejsze doświadczenie. Podczas gdy wiele przewodów single ended korzysta z pojedynczych ścieżek dla masy i ekranowania, podwójnie zbalansowany projekt rozdziela oba dla czystszej, bardziej cichej pracy.
Spawane na zimno posrebrzane wtyki RCA z czystej czerwonej miedzi: ten wtyk umożliwia na zastosowanie połączenia pozbawionego lutowania, które zazwyczaj jest źródłem zniekształceń. Ponieważ powłoka masy jest wciskana, a nie obrabiana maszynowo, można wybrać metal cechujący się niskimi zniekształceniami, a nie podatnością do obróbki. Czerwona miedź zapewnia czystszy dźwięk niż metal niklowany lub OFHC, przeważnie stosowane przez konkurencyjnych producentów wtyków. Posrebrzanie zapewnia jeszcze jeden atut w odniesieniu do większej czystości i nie niszczy sygnału.
Specyfikacja Audioquest Victoria 1.0m RCA
Rodzaj | analogowy |
---|---|
Analogowe | RCA |
Długość (m) | 1 |
Materiał przewodnika | miedź |
Profil | plecionka |
Opinie o Audioquest Victoria 1.0m RCA
- 5 1
- 4 0
- 3 0
- 2 0
- 1 0
Masz ten produkt?
Dodaj Opinię1 opinia
- Jakość muzyki z tego przewodu to sam miód. Polecili mi go jako połączenie dla moich Cambridgów i nie zawiódł. Pełny i solidny bas . Bardzo dobra scena. Szczegółowość na wybitnym poziome. Panowie twierdzą że to zaleta systemu DBS, czyli bateryjek podłączonych do ekranu. Jest to podobno najtańszy audioquest z tym rozwiązaniem. Nie sądziłem że wymiana przewodu (poprzedni kosztował mnie jakieś 300 złotych) tyle wniesie do mojego zestawu.