AudioQuest NRG-10 to przewód zasilający, który pozwoli Ci cieszyć się dźwiękiem takim jakim powinien być - czystym, wolnym od zakłóceń. 

Przewody zasilające są narażone na te same zakłócenia (np. fale radiowe, pola magnetyczne itp.) co inne przewody w twoim systemie audio, więc odpowiednie zaprojektowanie i wykonanie kabla zasilającego jest bardzo ważne dla jakości dźwięku, który uzyskasz. Można nawet śmiało powiedzieć, że jest najważniejsze, ponieważ zapewnienie odpowiedniego zasilania dobrej jakości jest podstawowym warunkiem, aby Twój sprzęt mógł zaprezentować pełnię swoich możliwości. Prąd to bowiem materiał, który poszczególne komponenty systemu wykorzystują do działania, jeśli jest on pełen zakłóceń straty na tym etapie są nie do naprawienia. 

Do zniwelowania zakłóceń, które wpływają na działanie przewodu zasilającego kluczowym jest odpowiednia konstrukcja kabla. Jednym z głównych problemów powodujących niewłaściwe działanie jest np. stosowanie przewodnika złożonego z wielu skręconych ze sobą żył - które oddziałują na siebie nawzajem powodując skoki ładunku elektrycznego. Przewodniki zastosowane przez firmę AudioQuest w przewodzie zasilającym NRG-10 zostały wykonane z jednego, litego kawałka miedzi - maszynowo obrobionej tak aby przewodnik był odpowiednio cienki i długi zachowując swoje właściwości wewnętrzne, dzięki czemu prąd wędruje w kablu nie przeskakując z jednej żyły na drugą. Równie ważnym czynnikiem jest, aby powierzchnia przewodnika nie służyła jako przekaźnik ładunków elektrycznych oraz pola magnetycznego działającego na przewód z zewnątrz. AudioQuest w modelu NRG-10 zastosował więc miedź PSC+ (Pure Surface Copper+), która jest tak gładka, że ziarnistość przewodnika została zminimalizowana do tego stopnia, aby ładunki elektryczne nie mogły "przeskakiwać" powodując zakłócenia.   

Kolejną technologią zastosowaną w NRG-10 jest odpowiednie ułożenie przewodników o odmiennej polaryzacji tak, aby nie zmieniały swojego położenia wewnątrz przewodu powodując kolejne negatywne oddziaływanie. Przewodniki o polaryzacji ujemnej zaizolowano za pomocą polietylenu z włóknami węglowymi  - to rewelacyjne tworzywo nie pozwala na przedostawanie się szumów fal radiowych z powrotem do wzmacniacza, działa więc identycznie jak specjalne układy w urządzeniach elektronicznych niwelujące szum. Przewodniki o dodatniej polaryzacji zaizolowano zaś polietylenem wypełnionym powietrzem, ponieważ powietrze nie absorbuje energii dzięki czemu unikamy negatywnego rozproszenia charakterystycznego dla innych tworzyw. 

Każda izolacja powoduje jednocześnie zwolnienie przepływu sygnału przez przewodnik i niestety nie wszystkie elementy składowe sygnału są redukowane w tym samym stopniu powodując błędy czasowe, zwłaszcza w przypadku sygnału dźwięku wielooktawowego. Dlatego firma AudioQuest w modelu NRG-10 zastosowała system DBS (Dielectric-Bias System), który wytwarza stałe pole elektrostatyczne „porządkując” naładowanie izolacji ładunkiem elektrycznym i zapobiegając asynchronizacji przepływu sygnału. System DBS zasilany jest przez baterię, która starczy na wiele lat i zawsze możemy sprawdzić czy działa wciskając przycisk kontrolny na DBS – zaświeci się wówczas dioda.

NRG-10 to produkt wyposażony także w wykonane z ferrytu elementy rozpraszające wysokie częstotliwości radiowe  wpływające niekorzystnie na czystość sygnału.

Wreszcie wtyki zastosowane w AudioQuest NRG-10 zostały połączone z przewodnikiem za pomocą technologii Cold-Weld gdzie bez użycia lutowania, przy pomocy prasy działającej z odpowiednią siłą wtyk zostaje połączony z przewodnikiem, dzięki czemu nie zmienia się struktura tego ostatniego. 

Specyfikacja Audioquest NRG - 10 1.8m

Rodzajzasilający
Długość (m)1,8
Materiał przewodnikamiedź
Profilokrągły

Opinie o Audioquest NRG - 10 1.8m

Masz ten produkt?

Dodaj Opinię

Nowsze produkty

Polecane Produkty

Podobne produkty

Polecane

Umów się na prezentację w salonie

W każdym z naszych salonów znajduje się sala odsłuchowa, w której w miłej atmosferze zaprezentujemy Ci brzmienie wybranego przez Ciebie sprzętu audio.

Umów się na spotkanie

Zobacz listę salonów

Umów się na spotkanie

Top Hi-Fi & Video Design

Salony firmowe

Salony firmowe

Top Hi-Fi & Video Design: