Marka: Yamaha

MusicCast RX-S601D

Sieciowy amplituner AV typu slim z systemem MusicCast i DAB/DAB+ Yamaha RX-S601D 

Sieciowy amplituner AV typu slim z systemem MusicCast i DAB/DAB+ Yamaha RX-S601D

Yamaha RX-S601D to kompaktowy, 5.1-kanałowy amplituner AV typu slim, wzbogacony o funkcje sieciowe. Urządzenie wyposażone jest w tuner DAB/DAB+, umożliwiający odbiór cyfrowych transmisji, a także moduły łączności bezprzewodowej Wi-Fi, Bluetooth i AirPlay. Te ostatnie, w połączeniu z kompatybilnością z technologią MusicCast, pozwalają zbudować w domu inteligentny system strefowy. Ogromną zaletą modelu jest także obsługa najnowszych formatów audio-wideo wysokiej rozdzielczości.

 Yamaha MusicCast


RX-S601D jest idealnym wyborem dla osób, które chciałyby zbudować wysokiej klasy kino domowe, ale nie chcą lub nie mają możliwości zainstalować pełnowymiarowego amplitunera AV. Dzięki mniejszej wysokości i głębokości obudowy model RX-S601D wymaga mniejszej ilości miejsca, a jednocześnie zapewnia taką samą funkcjonalność jak większe konstrukcje. Wewnątrz pracują zaawansowane przetworniki C/A Burr-Brown 192 kHz/24 bity, które zapewniają wysoką jakość odtwarzanego dźwięku.

Sieciowy amplituner AV typu slim z systemem MusicCast i DAB/DAB+ Yamaha RX-S601D

RX-S601D obsługuje pliki audio wysokiej rozdzielczości, m.in. DSD 2,8 MHz/5,6 MHz, FLAC/WAV 192 kHz/24 bity i Apple Lossless 96 kHz/24 bity, umożliwiając słuchanie nagrań w studyjnej jakości. Urządzenie gwarantuje także najwyższą jakość obrazu – to zasługa obsługi przepustowości 4K Ultra HD – projektanci wyposażyli model w 6 wejść/1 wyjście HDMI z HDCP 2.2 (1 wej./1 wyj.), które pozwalają podłączać źródła obrazu 4K i przesyłać sygnał wysokiej rozdzielczości do telewizora.

W dobie łatwego dostępu do internetu oraz wszechobecnych smartfonów i tabletów na szczególną uwagę zasługują funkcje sieciowe oraz łączność bezprzewodowa. Użytkownicy RX-S601D mogą korzystać z radia internetowego, serwisów strumieniujących, np. Spotify, a także słuchać nagrań udostępnionych w domowej sieci. Za pośrednictwem Bluetooth i AirPlay mogą również przesyłać muzykę z urządzeń mobilnych z systemem Android oraz odtwarzać muzykę z iUrządzeń i komputerów z biblioteką iTunes. Dostęp do muzyki zapewnia także wbudowany tuner FM z pamięcią 40 stacji.

 Sieciowy amplituner AV typu slim z systemem MusicCast i DAB/DAB+ Yamaha RX-S601D

Yamaha RX-S601D przekonuje także jakością wykonania całej konstrukcji. Aluminiowy panel przedni podkreśla klasę urządzenia i jednocześnie zwiększa sztywność urządzenia, co przekłada się na czystsze brzmienie. Ponadto model wzbogacony został o układy Virtual Cinema Front i Extra Bass. Pierwszy z nich pozwala uzyskać dźwięk przestrzenny nawet wtedy, gdy wszystkie pięć kolumn głośnikowych systemu zostanie ustawionych z przodu. Drugi wzmacnia dźwięk basu w przypadku podłączenia niewielkich kolumn głośnikowych. 

Sieciowy amplituner AV typu slim z systemem MusicCast i DAB/DAB+ Yamaha RX-S601D

Specyfikacja Yamaha MusicCast RX-S601D

Opinie o Yamaha MusicCast RX-S601D

3
Ocena:
Średnia ocen: 3

(2 oceny)

 • 5 1
 • 4 0
 • 3 0
 • 2 0
 • 1 1

Masz ten produkt?

Dodaj Opinię

2 opinie

 1. Jarek

  Ocena:
  Ocena: 5
  To, że niedostępny, nie znaczy, że sprzęt zły. Wręcz przeciwnie, widocznie dobrze się sprzedaje. Tak się składa, że jako użytkownik od 2-3 lat nie mogę powiedzieć złego słowa. Sensowny sprzęt za niewygórowaną kwotę.
 2. Rary

  Ocena:
  Ocena: 1
  Kompletny brak dostępności sprzętu

Do pobrania

Katalog

Test / Recenzja

News

Publikacje na temat Yamaha MusicCast RX-S601D

Nowsze produkty

Polecane

Umów się na prezentację w salonie

W każdym z naszych salonów znajduje się sala odsłuchowa, w której w miłej atmosferze zaprezentujemy Ci brzmienie wybranego przez Ciebie sprzętu audio.

Umów się na spotkanie

Zobacz listę salonów

Umów się na spotkanie

Top Hi-Fi & Video Design

Salony firmowe

Salony firmowe

Top Hi-Fi & Video Design: