Marka: TEAC

TN-5BB

Special Price 5 999 zł Regular Price 7 499 zł i
/ sztuka
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 7499 zł
  • Bluetooth: nie
  • Typ wkładki: MM
  • Poziom wyjścia: 5.5 mV (1kHz, 5cm/s)
  • Pobór mocy (max): 2 W

Produkt obecnie niedostępny

Prosimy o kontakt

Produkt chwilowo niedostępny

Powiadom o dostępności

Odbiór w salonie: Prosimy o kontakt

Sprawdź dostępność w salonie

Darmowa dostawa

Dowiedz się więcej

Rata 20 x 0% tylko 300 zł

Sprawdź szczegóły

TEAC TN-5BB - gramofon

TEAC TN-5BB jest zaawansowanym gramofonem obsługującym zbalansowane wyjścia MC. Model ten może pochwalić się hybrydowym chassis łączącym płytę syntetycznego marmuru o grubości 12 mm, papier washi i grubą na 36-mm podstawę wykonaną z MDF-u. Wielowarstwowa konstrukcja chassis o wadze 8,8 kg cechuje się znakomitą sztywnością i skutecznym rozpraszaniem wibracji, co przekłada się na wysoką odporność na sprzężenie zwrotne.

TEAC TN-5BB

Projektanci wyposażyli gramofon w 9-calowe ramię w kształcie litery S, które zostało opracowane we współpracy z firmą SAEC. Ramię i akrylowy talerz o grubości 20 mm i 1,7 kg zamontowane montowane są na płycie z syntetycznego marmuru, z kolei silnik – jako element generujący wibracje – przymocowano do płyty MDF. Te niezależne struktury, przy wykorzystaniu wymienionych materiałów jako wytłumienie, izolują od siebie ramię i silnik. W efekcie minimalizowane jest przenoszenie drgań z napędu na ramię gramofonu. Ponadto projektanci w roli podkładki pomiędzy syntetycznym marmurem a płytą MDF wykorzystali japoński papier washi. Sięgnięcie właśnie po papier washi, zamiast gumy tudzież metalu, pozwala wydobyć oryginalną witalność dźwięku podczas odtwarzania płyt.

TEAC TN-5BB

TN-5BB wykorzystuje napęd płaskim paskiem, który przekazuje napęd z silnika prądu stałego na zewnętrzny obwód talerza. Następnie czujnik optyczny w dolnej części talerza wykrywa jego prędkość obrotową, a mechanizm automatycznej regulacji obrotów przekazuje odpowiedni sygnał z serwo do silnika. Zastosowanie systemu PRS3 (Platter Rotation Sensing Servo System) pozwoliło uzyskać wysoką precyzję obrotów, tak trudną do osiągnięcia przy wykorzystaniu samej bezwładności i silnika. Nowy gramofon obsługuje trzy prędkości – 33 1/3, 45 i 78 obr./min.

Akrylowy talerz charakteryzuje się wysokim momentem bezwładności. Płyty wykonywane są z tworzywa poliwinylowego, które bez trudu przyjmuje ujemne ładunki elektryczne. Akryl ma tę samą właściwość, co oznacza, że z łatwością przyjmuje ujemne ładunki elektryczne. Gwarantuje to korzyść przejawiającą się utrudnieniem elektryfikacji, nawet jeśli te dwa materiały trą o siebie.

TEAC TN-5BB

Inżynierowie dodali także aktywny mechanizm podnoszenia ramienia. Tym samym podnoszenie i opuszczanie ramienia jest możliwe po naciśnięciu jednego przycisku lub wykorzystaniu funkcji, która automatycznie podnosi ramię po wykryciu przez bezkontaktowy czujnik optyczny końca odtwarzania. Podczas odtwarzania płyt niezgodnych ze standardem funkcję automatycznego podnoszenia ramienia można wyłączyć.

TEAC TN-5BB

Na wysoką jakość dźwięku korzystnie wpływa dostarczana wraz z gramofonem wkładka MM Ortofon 2M RED. Co istotne, płyt można słuchać chwilę po wyjęciu i ustawieniu gramofonu, gdyż wkładka jest instalowana i ustawiana w główce w fabryce TEAC-a. Całości dopełniają analogowe złącza XLR, poprzez które użytkownik może połączyć gramofon z przedwzmacniaczem gramofonowym.

 

Specyfikacja TEAC TN-5BB

Bluetoothnie
Typ wkładkiMM
Poziom wyjścia5.5 mV (1kHz, 5cm/s)
Pobór mocy (max)2 W
Pobór mocy (standby)0.3 W
Wymiary (S x W x G) mmz zamkniętą pokrywą: 450 × 148 × 351; bez pokrywy: 450 × 135 × 351
Waga kg10.5

Opinie o TEAC TN-5BB

Masz ten produkt?

Dodaj Opinię

Polecane Produkty

Podobne produkty

Polecane

Umów się na prezentację w salonie

W każdym z naszych salonów znajduje się sala odsłuchowa, w której w miłej atmosferze zaprezentujemy Ci brzmienie wybranego przez Ciebie sprzętu audio.

Umów się na spotkanie

Zobacz listę salonów

Umów się na spotkanie

Top Hi-Fi & Video Design

Salony firmowe

Salony firmowe

Top Hi-Fi & Video Design: