Marka: Audio-Technica

AT33SA

3 899 zł
/ sztuka
  • Typ wkładki: MC
  • Pasmo przenoszenia: 15-50 000 Hz
  • Separacja kanałów: 30dB (1kHz)
  • Równowaga kanałów: 0.5dB (1kHz)

Produkt obecnie niedostępny

Prosimy o kontakt

Produkt chwilowo niedostępny

Powiadom o dostępności

Odbiór w salonie: Prosimy o kontakt

Sprawdź dostępność w salonie

Darmowa dostawa

Dowiedz się więcej

Rata 20 x 0% tylko 195 zł

Sprawdź szczegóły

Wkładka gramofonowa MC Audio-Technica AT33SA

Pierwsza wkładka gramofonowa typu MC marki Audio-Technica ze szlifem shibata.

Po sukcesie wkładek z igłą zakończoną szlifem liniowym Audio-Technica proponuje model wyposażony w igłę zakończoną szlifem shibata. Nowy kształt końcówki charakteryzuje unikalny stopień dopasowania do rowka płyty, który zapewnia znacznie szerszą płaszczyznę kontaktu ze ściankami. To w unikalny sposób przekłada się na podkreślenie średnich i niskich rejestrów. Dzięki AT33Sa zyskują one na mocy, przejrzystości oraz szlachetności.

Na tym jednak nie koniec mocnych stron AT33sa. Kolejną niezaprzeczalnie stanowi zwężany wspornik z boronu. Zastosowanie tego materiału pozwoliło na wydatne zmniejszenie masy komponentu, co przełożyło się również na wzrost jakości reprodukcji wysokich tonów oraz imponujący realizm tonów średnich.


Możliwości konstrukcji podkreśla również materiał, z którego wykonano igłę. PCOCC, czyli specjalna, odtleniona miedź o kryształach pozbawionych poprzecznych ścian, pozwala na swobodną transmisję sygnału.  

Konstrukcja wkładki została oparta na klasycznym typie MC o oddzielnych, cylindrycznych cewkach dla lewego i prawego kanału. Własne zasilanie każdego z kanałów sprawia, że efekt separacji stereo jest tu na godnym pozazdroszczenia poziomie.  

Co więcej, każda z cewek ma kształt odwróconej litery V i zostały przymocowane z pomocą sztywnych spoin epoksydowych, co pozwala wyeliminować niepotrzebny ruch cewki i towarzyszące mu zniekształcenia. Zastosowanie do mocowania materiałów syntetycznych znacząco wpłynęło również na masę urządzenia i przełożyło się na redukcję niepotrzebnych wibracji.

AT33Sa to również bardzo wytrzymały aluminiowy korpus, którego elementy połączono materiałami syntetycznymi. Pozwoliło to wyeliminować rezonans powodowany ruchami elementów własnych wkładki i uzyskać wysoki stosunek sygnału do szumu.

Efekt to czyste brzmienie o wyraźnej separacji stereo, które zaskakuje tonalnym bogactwem, mocą i przestrzennością sceny audio. To również precyzyjnie zdefiniowane zakresy tonalne o bogatej niskotonowej podstawie, klarownych i ekspansywnych tonach średnich i wysokiej klarowności tonów wysokich, oraz wyróżniający na tle konkurencji realizm w przetwarzaniu sceny audio, który sprawia, że model AT33Sa ten docenią nawet najbardziej wymagający miłośnicy klimatu winylowego brzmienia.

Specyfikacja Audio-Technica AT33SA

Typ wkładkiMC
Pasmo przenoszenia15-50 000 Hz
Separacja kanałów30dB (1kHz)
Równowaga kanałów0.5dB (1kHz)
Pionowy kąt śledzenia23°
Znamionowa impedancja obciążeniaMin 100Ω
Induktancja cewki22 µm (1kHz)
Napięcie wyjściowe0.4mV (1kHz and 5cm/sec.)
Szlif igłyShibata
WspornikLity bor
Mocowanie½”
Waga kg0.0069

Opinie o Audio-Technica AT33SA

Masz ten produkt?

Dodaj Opinię

Polecane Produkty

Podobne produkty

Polecane

Umów się na prezentację w salonie

W każdym z naszych salonów znajduje się sala odsłuchowa, w której w miłej atmosferze zaprezentujemy Ci brzmienie wybranego przez Ciebie sprzętu audio.

Umów się na spotkanie

Zobacz listę salonów

Umów się na spotkanie

Top Hi-Fi & Video Design

Salony firmowe

Salony firmowe

Top Hi-Fi & Video Design: