Marka: Audio-Technica

AT-ART1000

24 999 zł
/ sztuka
  • Typ wkładki: MC
  • Pasmo przenoszenia: 15-30 000 Hz
  • Separacja kanałów: 30dB (1kHz)
  • Równowaga kanałów: 0.5dB (1kHz)

Produkt obecnie niedostępny

Prosimy o kontakt

Produkt chwilowo niedostępny

Powiadom o dostępności

Odbiór w salonie: Prosimy o kontakt

Sprawdź dostępność w salonie

Darmowa dostawa

Dowiedz się więcej

Rata 20 x 0% tylko 1250 zł

Sprawdź szczegóły

Wkładka gramofonowa MC Audio-Technica AT-ART1000

AT-ART1000 to efekt trzydziestu lat poszukiwania rozwiązań, które pozwolą uzyskać unikalną jakość winylowego brzmienia. Każda sztuka wykonywanej ręcznie w japońskich zakładach marki Audio-Technica wkładki typu MC ukazuje klasę, inżynieryjne mistrzostwo oraz pasję tworzenia rozwiązań dalekich od brzmieniowego kompromisu. Wkładka, którą można otrzymać jedynie w 50 wybranych miejscach świata, jest dostępna również w Top Hi-Fi & Video Design.

Audio-Technica AT-ART1000

Zaprojektowany przez legendarnego Mitsuo Miyatę, w tandemie z Yosuke Koizumim, model udowadnia, że 54 lata doświadczenia w produkcji wysokiej klasy rozwiązań audio to kapitał na wagę złota. Wystarczy wspomnieć, że idea nagrodzonej na targach CES 2017 wkładki rozwijała się tak naprawdę przez 30 lat, a za inspirację posłużył słynny model MC-L1000. Efekt? Jak stwierdził sam Yosuke Koizumi: „AT ART-1000 to prawdziwy kamień milowy w dziedzinie wkładek gramofonowych”. Patrząc na specyfikację urządzenia nie sposób nie przyznać konstruktorom racji.


Audio-Technica AT-ART1000 direct power system

AT-ART1000  to przede wszystkim unikalny system „Direct Power”. Rozwiązanie to sprawia, że sygnał nie musi już pokonywać długości igły, aby dotrzeć do cewki. W konstrukcji Direct Power System układ dwóch niemagnetycznych cewek o oporności 3 Ω znajduje się bezpośrednio nad końcówką igły. To nietypowe rozwiązanie pozwoliło na zachowanie najbardziej wysublimowanych detali brzmienia i nadanie mu niespotykanej mocy oraz imponującej charakterystyki impulsowej.

Przewodnik cewki (o średnicy 20 µm) wykonano z PCOCC – specjalnej miedzi o wewnętrznej strukturze zbudowanej z kryształków praktycznie pozbawionych poprzecznych ścian, utrudniających transmisję sygnału. Zastosowanie tego surowca sprawia, że zyskujemy praktycznie nieograniczoną zdolność transmisji sygnału audio, który – dzięki podwójnemu układowi cewek zapewnia również doskonałą separację stereo. I chociaż układ ma charakter niemagnetyczny, urządzenie pozwala uzyskać napięcie na poziomie 0.2 mV.

Audio-Technica AT-ART1000

Co więcej, boronowa konstrukcja wspornika gwarantuje wysoką precyzję prowadzenia, wyczuwalną podczas odsłuchu, natomiast liniowy szlif igły zakończonej diamentową końcówką, pozwala uzyskać bogate w tonalne niuanse brzmienie, i sprawia, że igła „zbiera” nawet najdrobniejszą porcję informacji z powierzchni rowka płyty.

Audio-Technica AT-ART1000

Efekt to doświadczenie brzmieniowe na audiofilskim poziomie – który dla konkurencyjnych producentów jeszcze długo pozostanie konstrukcyjnie niedostępny. AT-ART1000 jasno definiuje zakresy tonalne i precyzyjnie podkreśla szczegóły, zapewniając bardzo szerokie, przejrzyste oraz pełne przestrzeni brzmienie. Ubrane w bogaty detal, z realistyczne odwzorowaną sceną audio i praktycznie wyeliminowanym tłem, tak naprawdę na nowo definiuje jakość brzmienia analogowej płyty.

Audio-Technica AT-ART1000 podział wkłądek gramofonowych

Przełomową design podzespołów dopełnia  wyrafinowana konstrukcja obudowy. Stworzona z takich materiałów, jak tytan, aluminium i elastyczne polimery, zapewnia unikatową stabilność i lekkość i szczelność. Efekt – praktyczne wyeliminowanie wibracji i zachowanie unikalnego kolorytu brzmieniowego.

Specyfikacja Audio-Technica AT-ART1000

Typ wkładkiMC
Pasmo przenoszenia15-30 000 Hz
Separacja kanałów30dB (1kHz)
Równowaga kanałów0.5dB (1kHz)
Pionowy kąt śledzenia21°
Znamionowa impedancja obciążenia30 Ω
Napięcie wyjściowe0.2mV (1kHz, 5 cm/sec.)
Szlif igłyliniowy
WspornikLity bor
Mocowanie½”
Waga kg0.011

Polecane Produkty

Akcesoria do Audio-Technica AT-ART1000

Opinie o Audio-Technica AT-ART1000

Masz ten produkt?

Dodaj Opinię

Polecane Produkty

Podobne produkty

Polecane

Umów się na prezentację w salonie

W każdym z naszych salonów znajduje się sala odsłuchowa, w której w miłej atmosferze zaprezentujemy Ci brzmienie wybranego przez Ciebie sprzętu audio.

Umów się na spotkanie

Zobacz listę salonów

Umów się na spotkanie

Top Hi-Fi & Video Design

Salony firmowe

Salony firmowe

Top Hi-Fi & Video Design: