Marka: Audio-Technica

AT-ART9XI

7 499 zł
/ sztuka
 • Typ wkładki: MC
 • Pasmo przenoszenia: 20 - 50,000 Hz
 • Separacja kanałów: 30 dB (1 kHz)
 • Pionowy kąt śledzenia: 20°

Produkt obecnie niedostępny

Prosimy o kontakt

Produkt chwilowo niedostępny

Powiadom o dostępności

Odbiór w salonie: Prosimy o kontakt

Sprawdź dostępność w salonie

Darmowa dostawa

Dowiedz się więcej

Rata 20 x 0% tylko 375 zł

Sprawdź szczegóły

Audio - Technica AT-ART9XI

Wkładka gramofonowa AT-ART9XI zastępuje dotychczasową flagową wkładkę MC Audio-Techniki z rdzeniem magnetycznym, AT-ART9. Najnowszy model wyposażony został w igłę ze specjalnym szlifem liniowym, którą przymocowano do wytrzymałego wspornika z boru. W nowej konstrukcji znajduje się też referencyjny przetwornik ART (Audio-Technica Reference Transducer) – rozwiązanie charakterystyczne dla wkładek Audio-Techniki klasy premium.

Audio-Technica AT-ART9XI

Specjalnie zaprojektowany układ magnetyczny sprawia, że AT-ART9XI potrafi uzyskać napięcie wyjściowe 0,5 mV (1 kHz, 5 cm/s). Tym samym wkładka jest łatwa w użytkowaniu i potrafi odwzorować nawet najdelikatniejsze emocje zapisane na winylowych płytach, jednocześnie gwarantując wspaniałą dynamikę. Funkcjonalność wkładki zwiększają dodatkowe gwintowane otwory w obudowie, ułatwiając montaż AT-ART9XI w główce lub zintegrowanym ramieniu.

Poprzez ustawienie dwóch ruchowym cewek w kształt odwróconej litery V, projektantom udało się uzyskać wysoką wartość separacji oraz szeroką odpowiedź. Efektem tego jest wyrazista lokalizacja dźwięku. W ten sposób zminimalizowano również zniekształcenia. W wydobyciu wszelkich dźwiękowych niuansów inżynierowie sięgnęli po igłę ze specjalnym szlifem liniowym mocowaną do wytrzymałego wspornika z boru o średnicy 0,28 mm – zastosowane rozwiązanie zapewnia wierny odczyt sygnału audio.

Audio-Technica AT-ART9XI

Wkładkę AT-ART9XI wyróżnia także specjalnie opracowany układ magnetyczny, dzięki któremu użytkownik może liczyć na dynamiczny dźwięk przy napięciu wyjściowym na poziomie jedynie 0,5 mV. Ponadto drut PCOCC (Pure Copper Ohno Continuous Cast) wykorzystany w cewkach odpowiada za czysty transfer sygnału.

Układ magnetyczny wraz z systemem drgającym oparto na aluminiowej podstawie, aby zwiększyć stabilność odtwarzania. Z kolei aluminiową obudowę połączono z niezwykle sztywnym tworzywem sztucznym, pomagając redukować niepożądany rezonans i jeszcze bardziej zwiększając jakość dźwięku.

 

Specyfikacja Audio-Technica AT-ART9XI

Typ wkładkiMC
Pasmo przenoszenia20 - 50,000 Hz
Separacja kanałów30 dB (1 kHz)
Pionowy kąt śledzenia20°
Znamionowa impedancja obciążenia≥ 100 ohms (when head amplifier connected)
Induktancja cewki2.5 μH (1 kHz)
Napięcie wyjściowe0.5 mV (1 kHz, 5 cm/sec.)
Szlif igłyliniowy
WspornikLity bor
Wymiary (S x W x G) mm16,8 x 17,3 x 25
Waga kg0.0085

Polecane Produkty

Akcesoria do Audio-Technica AT-ART9XI

Opinie o Audio-Technica AT-ART9XI

5
Ocena:
Średnia ocen: 5

(1 ocena)

 • 5 1
 • 4 0
 • 3 0
 • 2 0
 • 1 0

Masz ten produkt?

Dodaj Opinię

1 opinia

 1. Krzysztof

  Ocena:
  Ocena: 5
  KOZAK WKŁADKA! W takiej cenie absolutny kozak. Idealne wyważenie, wyśrubowane parametry, które słychać. Dynamika potężna, sprężysty i szybki bas. Potrafi przyłożyć w odpowiednim momencie ale ma rytm i zróżnicowanie. Góra aksamitna, zwiewna, delikatna, jednak szczegółów nie brakuje. Średnica idealnie nasycona ale bez przesady. Piękna głębia. Zrobili to idealnie.

Polecane Produkty

Podobne produkty

Polecane

Umów się na prezentację w salonie

W każdym z naszych salonów znajduje się sala odsłuchowa, w której w miłej atmosferze zaprezentujemy Ci brzmienie wybranego przez Ciebie sprzętu audio.

Umów się na spotkanie

Zobacz listę salonów

Umów się na spotkanie

Top Hi-Fi & Video Design

Salony firmowe

Salony firmowe

Top Hi-Fi & Video Design: