ELAC Adante AS-61 EISA

ZESPÓŁ GŁOŚNIKOWY EISA 2018–2019

Uzasadnienie EISA

"Adante AS-61 wyglądają dość skromnie, ale to tyko pozory. Staranne zastosowanie specjalnego rozwiązania głośnikowego – obudowy z filtrem akustycznym – pozwoliło wydobyć z podstawkowej konstrukcji dźwięk niesamowicie dynamiczny, spójny, a często potężny. Konstruktorem jest Andrew Jones, dla którego technika ta nie ma żadnych tajemnic. Nowa wersja koncentrycznego układu średnio-wysokotonowego współpracuje z systemem niskotonowym, składającym się umieszczonego wewnątrz głośnika, sprzęgniętego przez specjalną komorę z membraną bierną promieniującą na zewnątrz, i wewnętrznego układu rezonansowego (tunel łączy obydwie komory). Oprócz wyjątkowej siły, brzmienie demonstruje wyśmienitą panoramę, głębokość sceny i wyrównaną charakterystykę. Adante AS-61 to jedna z najciekawszych i najbardziej zaawansowanych, nowych konstrukcji głośnikowych."

ELAC Adante AS-61 Kolumna podstawkowa

Mała, ale potężna kolumna podstawkowa ELAC Adante AS-61

Najważniejsze cechy:

 • wielokomorowa konstrukcja obudowy
 • koncentryczy głośnik wysoko-średniotonowy
 • podstawkowa kolumna 3-drożna
 • moc szczytowa 160 watów

ELAC Adante AS-61

Tym, co odróżnia kolumny serii Adante od innych, jest unikatowa konstrukcja obudowy, w której znajdują się przetworniki. Konstruktorzy ELAC-a postanowili zapewnić każdemu przetwornikowi własną komorę rezonansową. Zalety takiego rozwiązania są oczywiste: fale dźwiękowe generowane przez membrany nie zakłócają ruchu pozostałych membran głośników znajdujących się w tej samej skrzyni.


 

ELAC Adante AS-61

Najprościej mówiąc, kolumny podstawkowe ELAC Adante AS-61 są mniejszym bratem kolumny podłogowej AF-61. Różnica polega na braku dwóch z trzech zamontowanych w AF-61 głośników niskotonowych. Brak tych przetworników wynagradzają mniejsze wymiary. AS-61 zmieścimy tam, gdzie nie zmieszczą się kolumny podłogowe. Model podstawkowy zawiera w sobie identyczne przetworniki i oferuje identyczną moc.

Za odtwarzanie wysokich i średnich tonów odpowiada zespół głośników koncentrycznych wykonany w firmowej technologii ELAC. Jednemu 133-milimetrowemu głośnikowi średniotonowemu towarzyszy zamontowany współosiowo 25-milimetrowy przetwornik wysokotonowy z miękką kopułką. Mechaniczna izolacja przetwornika eliminuje przenoszenie drgań w głośniku. Głośnik niskotonowy generuje głębokie i dynamiczne basy za sprawą zamontowanego w komorze rezonansowej tandemowego układu aktywny przetwornik/bierna membrana.

ELAC Adante AS-61

ELAC Adante AS-61 to doskonały monitor zbudowany dla wymagającego słuchacza. Oferuje niebywałą selektywność, dokładność, doskonałą scenę dźwiękową i brzmienie o referencyjnej charakterystyce. Do wyboru trzy wersje wykończenia z połyskiem typu high gloss: czarnym, białym oraz fornirem z drzewa różanego. W pudełku znajdują się rękawiczki i instrukcja obsługi.

ELAC Adante AS-61

Producent zaleca ustawienie zestawu głośnikowego na dedykowanych stojakach. Eleganckie stojaki LS Stand AS-61 zostały zaprojektowane jako uniwersalne mocowania dla głośników półkowych i centralnych. Można zwiększyć Stabilność stojaka poprzez wypełnienie aluminiowej kolumny materiałem dociążającym. Zwiększona masa dodatkowo redukuje wibracje i poprawia ogólną jakość dźwięku we wszystkich częstotliwościach.

Specyfikacja ELAC AS-61

System3-drożny
Rekomendowana moc wzmacniacza / Nominalna moc wejściowa50 - 160 W
Przetwornik niskotonowy / nisko/średniotonowy6,5"
Przetwornik średniotonowy5,25"
Przetwornik wysokotonowy1"
Pasmo przenoszenia41 - 35 000 Hz
Skuteczność85dB at 2.83 v/1m
Częstotliwość podziału200Hz / 2,000 Hz
Wymiary (S x W x G) mm243,7 x 484 x 401,7
Waga kg16
Wersje wykończeniaCzarny połysk

Opinie o ELAC AS-61

4
Ocena:
Średnia ocen: 4

(2 oceny)

 • 5 1
 • 4 0
 • 3 1
 • 2 0
 • 1 0

Masz ten produkt?

Dodaj Opinię

2 opinie

 1. Tomek

  Ocena:
  Ocena: 5
  Nie zgodzę się z powyższą opinią. Słuchałem ze wzmacniaczem Devialet i grało to genialnie. Pan Gabryś chyba słuchał na zbyt słabym wzmacniaczu...
 2. Gabryś

  Ocena:
  Ocena: 3
  Ewidentnie te kolumny mają potencjał, jednak ze względu na skomplikowaną budowę są bardzo trudne. Nie wiem jaki najtańszy wzmacniacz jest w stanie je odpowiednio wysterować.

Polecane Produkty

Podobne produkty

Polecane

Umów się na prezentację w salonie

W każdym z naszych salonów znajduje się sala odsłuchowa, w której w miłej atmosferze zaprezentujemy Ci brzmienie wybranego przez Ciebie sprzętu audio.

Umów się na spotkanie

Zobacz listę salonów

Umów się na spotkanie

Top Hi-Fi & Video Design

Salony firmowe

Salony firmowe

Top Hi-Fi & Video Design: