Umów się na prezentację

Z przyjemnością zaprezentujemy możliwości dźwiękowe poszczególnych urządzeń, podczas indywidualnie przygotowanej prezentacji w wybranym salonie.

Bardzo prosimy o wypełnienie poniższego formularza, a będzie nam miło zarezerwować salę odsłuchową i przygotować odpowiedni system.

Termin prezentacji potwierdzimy mailem lub telefonicznie.

Podstawkowa kolumna głośnikowa Bowers & Wilkins 805 D3

Bowers & Wilkins 805 D3 to wyjątkowa podstawkowa kolumna głośnikowa, która jest jedyną na świecie podstawkową konstrukcją wyposażoną w studyjnej klasy technologię w postaci diamentowej kopułki wysokotonowej. Dzięki niej, a także za pomocą przetwornika średnio-niskotonowego z membraną Continuum, jeszcze doskonalszą niż dotychczas stosowana kewlarowa, 805 D3 potrafi dostarczyć nieskazitelnie czysty dźwięk przy zachowaniu niewielkich wymiarów obudowy. Pozwala to cieszyć się rzeczywistym brzmieniem nawet we względnie niedużych pomieszczeniach odsłuchowych. 

Wysoka jakość dźwięku modelu 805 D3 to m.in. zasługa zastosowanych rozwiązań. Diamentowa kopułka wysokotonowa umieszczona jest w obudowie wykonanej z kawałka aluminium. Ta mechanicznie bierna struktura stanowi niesamowicie sztywną platformę, dzięki której tweeter może dostarczyć krystalicznie czysty dźwięk. Sama kopułka jest niezwykle lekka i niewiarygodnie sztywna.

Przetwornik średnio-niskotonowy wyposażony jest w membranę Continuum, która zapewnia wierne brzmienie odtwarzanego zakresu. To konsekwencja skutecznego minimalizowania tzw. break-up’u, negatywnie wpływającego na odtwarzanie bardzo ważnego zakresu pasma przenoszenia. 

Konstrukcja
System 2-drożny
Obudowa Bass-reflex
Dane techniczne
Rekomendowana moc wzmacniacza / Nominalna moc wejściowa 50 W - 120 W
Przetwornik średniotonowy 165
Przetwornik wysokotonowy 25 mm
Pasmo przenoszenia 42 Hz - 28 kHz
Impedancja 8 Ω
Ogólne
Wymiary (S x W x G) mm 238 x 424 x 345
Waga kg 12.6
Warunki gwarancji - Warunki gwarancji PDF [90.75K]
Press info
Bowers & Wilkins - Pół wieku i cała epoka - reportaż "Audio" - Jubileusze są doskonałymi okazjami, które wykorzystuje każda profesjonalnie prowadzona firma, aby o sobie przypomnieć, i to poza ramami jakiegokolwiek testu, porównania, ograniczenia do konkretnego produktu. PDF [964.15K]
Test / Recenzja
Bowers & Wilkins 805 D3 - test "Audio" - Pierwsze spotkania z nową serią 800 D3 rozplanowałem na trzy odcinki: miesiąc temu pojawiła się ogólna prezentacja nowej gamy produktów wraz ze skrótowym opisem najważniejszych technik i zmian, teraz mamy na warsztacie najmniejsze w serii 805 D3, które dają okazję do bliższego przedstawienia kilku nowych elementów – przede wszystkim membrany Continuum – wreszcie za kilka miesięcy przetestujemy duże 803 D3 i wtedy omówimy pozostałe rozwiązania wprowadzone do serii D3. PDF [811.30K]
średnia
5
5 1
4 0
3 0
2 0
1 0
1 Recenzje
Ocena:
Polecam połączenie z A-klasowymi wzmacniaczami od Luxmana, będzie synergia.
Oceń produkt
Tylko zarejestrowani klienci mogą pisać recenzje. Prosimy zalogować się lub zarejestrować
  • Przetwornik wysokotonowy

    Głośniki można klasyfikować według najrozmaitszych kryteriów. Może być to ich zastosowanie albo kryterium wynikające z ich pasma przenoszenia. Zakres częstotliwości przenoszony przez głośniki wysokotonowe (ang. tweeters) wynosi: od 2 – 5 kHz do 18 – 30 kHz. Zdarzają się też głośniki ultrawysokotonowe, przede wszystkim działające dobrze powyżej 10 kHz. Ale częstotliwość graniczna znajduje się o wiele wyżej niż w przypadku standardowych tweeterów – nawet w okolicach 50 – 60 kHz (rekord wynoszący 150 kHz należy do głośnika jonowego).

Przewodniki

Chcesz skompletować swój pierwszy zestaw audio?
Chciałbyś pogłębić swoją wiedzę? Zapraszamy do
zapoznania się z naszymi przewodnikami.

Kategorie produktów


Salony sprzedaży


Białystok
  • Apartamenty Jagiellońskie
    ul. Jurowiecka 19 lok. U3/U4
  • 85 722 29 02, 519 073 470
Bydgoszcz
Katowice
Kielce
Kraków
Lublin
Łódź
Poznań (Posnania)
Poznań (Woźna)
Sopot
Szczecin
Warszawa (Andersa)
Warszawa (Marki)
Warszawa (Naruszewicza)
Warszawa (Nowogrodzka)
Wrocław