Głośnik centrlany Bowers & Wilkins HTM2 Diamond D3

Bowers & Wilkins  HTM2 D3 to wysokiej klasy, kompaktowy głośnik centralny, który jest idealnym partnerem dla mniejszych kolumn głośnikowych z nowej serii 800 Diamond. Ta elegancka, 3-drożna konstrukcja łączy szlachetne wzornictwo z najlepszymi rozwiązaniami technicznymi, które gwarantują naturalność i czystość brzmienia. 

W tym wszechstronnym głośniku centralnym projektanci Bowers & Wilkins zastosowali komponenty, które można znaleźć w najbardziej zaawansowanych kolumnach z nowej serii 800 Diamond, m.in. diamentową kopułkę wysokotonową, głośniki średniotonowy z membraną Continuum, jeszcze doskonalszą niż dotychczas stosowana z kewlaru, i niskotonowe z membranami Aerofoil oraz zoptymalizowany system Matrix, a ponadto wprowadzili znane już wcześniej rozwiązania, takie jak Flowport i Tweeter on top.


Wyróżnikiem modelu HTM2 D3 i całej serii 800 Diamond jest diamentowa kopułka wysokotonowa. Niezwykle lekki i niesamowicie sztywny diament jest najlepszym materiałem na membranę tweetera. Dzięki temu ten rewolucyjny przetwornik opracowany przez Bowers & Wilkin dostarcza najbardziej naturalne wysokie tony, jakie kiedykolwiek można było i będzie można usłyszeć także w przyszłości.

Znakiem rozpoznawczym najnowszej serii 800 Diamond, i oczywiście głośnika centralnego HTM2 D3, są nowe membrany przetworników średnio- i niskotonowych. Pierwszy z nich, głośnik średniotonowy, wyposażony jest w membranę Continuum, która zapewnia wierne brzmienie odtwarzanego zakresu – to konsekwencja skutecznego minimalizowania tzw. break-up’u, negatywnie wpływającego na odtwarzanie bardzo ważnego zakresu pasma przenoszenia.  W głośnikach niskotonowych projektanci zastosowali nowatorską membranę Aerofoil. Jej zmienna grubość dodatkowo zwiększa wytrzymałość w newralgicznych miejscach, które mają na celu utrzymanie stałego kształtu  membrany podczas pracy. Dzięki temu głośniki niskotonowe dostarczają mocny, a przy tym niezwykle czysty bas.

Na szczególną uwagę zasługuje także konstrukcja wewnętrzna – Matrix. Zadaniem tego specjalnego wzmocnienia jest zapewnienie stabilności głośnikowi, co pozwala wiernie odtworzyć charakter instrumentów muzycznych. Opracowany przy użyciu modelowania komputerowego i wykonany z drewna wzmocnionego metalowymi elementami, Matrix zapewnia maksymalną sztywność całej konstrukcji.

Specyfikacja Bowers & Wilkins HTM2 D3

Rekomendowana moc wzmacniacza / Nominalna moc wejściowa50W - 200W
Przetwornik niskotonowy / nisko/średniotonowy2 x 165 mm
Przetwornik średniotonowy130 mm
Przetwornik wysokotonowy25 mm
Pasmo przenoszenia45Hz - 28kHz
Wymiary (S x W x G) mm720 x 302 x 326
Waga kg20

Opinie o Bowers & Wilkins HTM2 D3

Masz ten produkt?

Dodaj Opinię

Polecane Produkty

Podobne produkty

Polecane

Umów się na prezentację w salonie

W każdym z naszych salonów znajduje się sala odsłuchowa, w której w miłej atmosferze zaprezentujemy Ci brzmienie wybranego przez Ciebie sprzętu audio.

Umów się na spotkanie

Zobacz listę salonów

Umów się na spotkanie

Top Hi-Fi & Video Design

Salony firmowe

Salony firmowe

Top Hi-Fi & Video Design: