Umów się na prezentację

Z przyjemnością zaprezentujemy możliwości dźwiękowe poszczególnych urządzeń, podczas indywidualnie przygotowanej prezentacji w wybranym salonie.

Bardzo prosimy o wypełnienie poniższego formularza, a będzie nam miło zarezerwować salę odsłuchową i przygotować odpowiedni system.

Termin prezentacji potwierdzimy mailem lub telefonicznie.

Głośniki centralne i efektowe HTM1 D3 Bowers & Wilkins

Głośnik centralny Bowers & Wilkins HTM1Diamond D3

Bowers & Wilkins  HTM1 D3 urzeczywistnia wizję idealnego głośnika centralnego. Ta niezwykle elegancka, 3-drożna konstrukcja łączy szlachetne wzornictwo z najlepszymi rozwiązaniami technicznymi, które gwarantują naturalność i czystość brzmienia. Dzięki tym cechom HTM1 D3 jest doskonałą propozycją dla wymagających miłośników kina domowego. 

W tym wyrafinowanym głośniku centralnym projektanci Bowers & Wilkins zastosowali komponenty, które można znaleźć w najbardziej zaawansowanych kolumnach z nowej serii 800 Diamond, m.in. diamentową kopułkę wysokotonową, głośniki średniotonowy z membraną Continuum, jeszcze doskonalszą niż dotychczasowa z kewlaru, i niskotonowe z membranami Aerofoil oraz zoptymalizowany system Matrix, a ponadto wprowadzili znane już wcześniej rozwiązania, takie jak Flowport i Tweeter on top. 


Wyróżnikiem modelu HTM1 D3 i całej serii 800 Diamond jest diamentowa kopułka wysokotonowa. Niezwykle lekki i niesamowicie sztywny diament jest najlepszym materiałem na membranę tweetera. Dzięki temu ten rewolucyjny przetwornik opracowany przez Bowers & Wilkin dostarcza najbardziej naturalne wysokie tony, jakie kiedykolwiek można było i będzie można usłyszeć także w przyszłości.

Znakiem rozpoznawczym najnowszej serii 800 Diamond, i oczywiście głośnika centralnego HTM1 D3, są nowe membrany przetworników średnio- i niskotonowych. Pierwszy z nich, głośnik średniotonowy, wyposażony jest w membranę Continuum, która zapewnia wierne brzmienie odtwarzanego zakresu – to konsekwencja skutecznego minimalizowania tzw. break-up’u, negatywnie wpływającego na odtwarzanie bardzo ważnego zakresu pasma przenoszenia.  W głośnikach niskotonowych projektanci zastosowali nowatorską membranę Aerofoil. Jej zmienna grubość dodatkowo zwiększa wytrzymałość w newralgicznych miejscach, które mają na celu utrzymanie stałego kształtu  membrany podczas pracy. Dzięki temu głośniki niskotonowe dostarczają mocny, a przy tym niezwykle czysty bas.

Na szczególną uwagę zasługuje także konstrukcja wewnętrzna – Matrix. Zadaniem tego specjalnego wzmocnienia jest zapewnienie stabilności głośnikowi, co pozwala wiernie odtworzyć charakter instrumentów muzycznych. Opracowany przy użyciu modelowania komputerowego i wykonany z drewna wzmocnionego metalowymi elementami, Matrix zapewnia maksymalną sztywność całej konstrukcji.

Konstrukcja
System 3-drożny
Obudowa Bass-reflex
Dane techniczne
Rekomendowana moc wzmacniacza / Nominalna moc wejściowa 50W - 500W
Przetwornik niskotonowy / nisko/średniotonowy 200 mm
Przetwornik średniotonowy 150 mm
Przetwornik wysokotonowy 25 mm
Pasmo przenoszenia 28Hz - 28kHz
Impedancja 8 Ω
Ogólne
Wymiary (S x W x G) mm 850 x 330 x 342
Waga kg 30.4
Warunki gwarancji - Warunki gwarancji PDF [90.75K]
Press info
Bowers & Wilkins - Pół wieku i cała epoka - reportaż "Audio" - Jubileusze są doskonałymi okazjami, które wykorzystuje każda profesjonalnie prowadzona firma, aby o sobie przypomnieć, i to poza ramami jakiegokolwiek testu, porównania, ograniczenia do konkretnego produktu. PDF [964.15K]

Przewodniki

Chcesz skompletować swój pierwszy zestaw audio?
Chciałbyś pogłębić swoją wiedzę? Zapraszamy do
zapoznania się z naszymi przewodnikami.

Salony sprzedaży


Bydgoszcz
Katowice
Kielce
Kraków
Lublin
Łódź
Poznań (Woźna)
Poznań (Posnania)
Sopot
Szczecin
Warszawa (Andersa)
Warszawa (Naruszewicza)
Warszawa (Nowogrodzka)
Wrocław