Marka: Bang & Olufsen

BEOSOUND A5 (nordic weave)

Głośnik bezprzewodowy Bang & Olufsen

BEOSOUND A5

Model Beosound A5 firmy Bang & Olufsen to stylowa i funkcjonalna konstrukcja z wbudowanymi modułami Bluetooth i Wi-Fi, zintegrowaną wydajną baterią, a także ładowarką bezprzewodową (standard Qi). Solidnie wykonane urządzenie duńskiego producenta, mimo stosunkowo niewielkich gabarytów, zapewnia wysokiej jakości dźwięk. Dzięki mobilnej formie z wygodnym, ręcznie wykonanym uchwytem, głośnik możesz przenosić nie tylko z pomieszczenia do pomieszczenia, ale zabrać go ze sobą także w plener, np. do przydomowego ogrodu.

Wyraziste brzmienie, które współgra z wnętrzem

Beosound A5 to dwudrożny model z czterema przetwornikami elektroakustycznymi, napędzanymi przez układ wzmocnienia o łącznej mocy 280 W. Dzięki temu urządzenie firmy Bang & Olufsen możesz nie tylko usłyszeć, ale wręcz poczuć. Nie zabrało tu także innowacyjnych rozwiązań w dziedzinie akustyki, takich jak funkcja RoomSense. Dostosowuje ona sposób odtwarzania audio do przestrzeni, w której wykorzystywany jest Beosound A5, co pozwala uzyskać wyjątkową wierność brzmienia.

Dźwięk dookólny

Dzięki 360-stopniowemu rozpraszaniu dźwięku możemy wsłuchać się w odtwarzaną muzykę, niezależnie od tego, gdzie znajdujemy się w pomieszczeniu odsłuchowym. W razie potrzeby – z wykorzystaniem aplikacji mobilnej Bang & Olufsen – możemy jednak łatwo zawęzić kierunek odtwarzania sygnału audio.

Platforma Mozart i nie tylko

Głośnik został zbudowany w oparciu o autorską platformę Mozart firmy Bang & Olufsen. Dzięki temu obsługuje rozmaite popularne technologie strumieniowe. Wystarczy dodać model Beosound A5 do istniejącego systemu audio Wi-Fi i połączyć się z preferowanym serwisem strumieniowym. Możesz też bezprzewodowo sparować ze sobą dwa egzemplarze głośnika Beosound A5, aby zapewnić sobie jeszcze lepsze, bardziej przestrzenne wrażenia słuchowe.

Komfort obsługi

Model Beosound A5 został wyposażony w wygodny w obsłudze, a jednocześnie dyskretny, dotykowy panel sterowania. Umożliwia on m.in. obsługę odtwarzania utworów, regulację głośności, a dzięki czterem programowalnym przyciskom ułatwia dostęp do ulubionych programów radiowych lub list odtwarzania. Możesz też spersonalizować sposób odtwarzania dźwięku przez głośnik Beosound A5 dzięki aplikacji Bang & Olufsen. Ułatwia ona m.in. pierwszą konfigurację urządzenia, ustawienie korekcji brzmienia i przeprowadzenie aktualizacji oprogramowania układowego.

Moc bezprzewodowych rozwiązań

Dzięki rozwiązaniom dostępnym w modelu Beosound A5 możesz odtwarzać muzykę strumieniowo przez Wi-Fi. To zasługa takich funkcji jak AirPlay 2 lub Chromecast. Wykorzystując więcej niż jeden model kompatybilny z Beolink Multiroom – funkcją obsługiwaną także przez model Beosound A5 – możesz stworzyć prawdziwy pejzaż dźwiękowy w całym domu. W urządzeniu nie zabrakło także modułu Bluetooth (w wersji 5.2).

Modułowy, przenośny, wydajny

Urządzenie ma modułową konstrukcję, co oznacza, że w razie potrzeby można wymieniać jego poszczególne części. Dzięki wbudowanej wydajnej możesz cieszyć się nawet 12 godz. odtwarzania przez Bluetooth na jednym ładowaniu, a także korzystać z funkcji bezprzewodowego ładowania (Qi) kompatybilnych urządzeń mobilnych. Pięknie wykonany uchwyt z dębu duńskiego ułatwia przenoszenie głośnika. Co więcej, model Beosound A5 ma obudowę charakteryzującą się stopniem ochrony IP65, dzięki czemu jest pyłoszczelny, wodoodporny i trwały.

Wykończenie Nordic Wave

Zaprojektowany we współpracy z designerami z GamFratesi Studio model Beosound A5 reprezentuje to, co najlepsze w skandynawskim wzornictwie. Zastosowane materiały zapewniają wyjątkowe wrażenia z użytkowania i gwarantują solidne wykonanie. Wykończenie zdefiniowane przez producenta jako „Nordic Wave” ma solidną ramę aluminiową z tkanym włóknem papierowym oraz ręcznie wykonany uchwyt dębowy. Głośnik Beosound A5 dostępny jest także w odcieniu Dark Oak (ciemny dąb).

Najważniejsze cechy głośnika Bang & Olufsen Beosound A5:

 • Opracowany we współpracy z duńsko-włoskim duetem projektantów GamFratesi
 • Wbudowany moduł Bluetooth v. 5.2 (kodeki AAC, SBC)
 • Obsługa Beolink Multiroom
 • Funkcje AirPlay 2 i Chromecast
 • Obsługa Spotify Connect i Tidal Connect
 • Funkcja ładowania indukcyjnego baterii urządzeń mobilnych
 • Czas pracy na baterii litowo-jonowej (9000 mAh): ponad 12 godz.
 • Czas pełnego ładowania: ok. 3 godz.
 • Odporny na zapiaszczenie i zachlapanie (stopień ochrony IP65)
 • 4 przetworniki: woofer 5,25” + 2 x 2" głośniki średniotonowe + tweeter 0,8”
 • Możliwość parowania z drugim głośnikiem Beosound A5 (tryb stereo)
 • Doskonały do pomieszczeń o powierzchni od 10 do nawet 50 m2
 • Dźwięk 360 stopni i moc 280 W (wbudowany układ wzmocnienia klasy D)
 • Pasmo przenoszenia: 32 do 23 000 Hz

Specyfikacja Bang & Olufsen BEOSOUND A5 (nordic weave)

Moc wzmacniacza1 x 70 W Class D woofer; 2 x 70 W Class D full range; 1 x 70 W Class D tweeter
Pasmo przenoszenia32 – 23.000 Hz
WiFiTak
AirPlay 2Tak
BluetoothTak
Port USBTak (tylko zasilanie)
Rodzaj złączaUSB-C
Wymiary (S x W x G) mm285 x 187 x 130
Waga kg3.8
InneBT 5.3; Parowanie stereo; AAC, SBC; 101dB SPL; RoomSense, Adaptive Bass Linearization, Thermal Protection; dżwięk 360°

Opinie o Bang & Olufsen BEOSOUND A5 (nordic weave)

Masz ten produkt?

Dodaj Opinię

Polecane Produkty

Podobne produkty

Polecane

Umów się na prezentację w salonie

W każdym z naszych salonów znajduje się sala odsłuchowa, w której w miłej atmosferze zaprezentujemy Ci brzmienie wybranego przez Ciebie sprzętu audio.

Umów się na spotkanie

Zobacz listę salonów

Umów się na spotkanie

Top Hi-Fi & Video Design

Salony firmowe

Salony firmowe

Top Hi-Fi & Video Design: