Poprzedni
Następny

Yamaha MusicCast RX-S602 – wysoka jakość dźwięku, kompaktowe rozmiary

Yamaha poszerzyła swoją gamę produktową o amplituner kina domowego MusicCast RX-S602. Model ten łączy kompaktowe rozmiary z wysoką jakością dźwięku przestrzennego (5.1) i stereo oraz bogactwem funkcji, m.in. kompatybilnością z systemem multiroom MusicCast, a także obsługą łączności bezprzewodowej i wideo 4K oraz high-res audio.

MusicCast RX-S602

Opracowując amplitunery RX-S Yamaha udowodniła, że można połączyć doskonałą jakość dźwięku z bogactwem funkcji i kompaktowymi rozmiarami. Najnowszy model z tej serii, MusicCast RX-S602, podąża wyznaczonym już wcześniej torem, zachowując wysokość obudowy wynoszącą jedynie 11 cm, a przy tym udostępnia użytkownikom mnóstwo nowoczesnych rozwiązań, np. obsługę systemu multiroom, łączność bezprzewodową, funkcje sieciowe, tuner cyfrowy DAB+, stając się idealnym centrum domowej rozrywki.

MusicCast RX-S602

Sala kinowa w dowolnym pokoju twojego domu

Yamaha MusicCast RX-S602 pozwala zamienić w salę kinową praktycznie dowolny pokój w domu. Z racji swoich niewielkich rozmiarów urządzenie z łatwością mieści się w ograniczonej przestrzeni, zachowując funkcjonalność dużo większych konstrukcji. Amplituner wyposażony jest w końcówkę mocy dostarczającą moc 95 W na kanał (6 Ω, 1 kHz, 0,9% THD, 1 kanał) i umożliwia stworzenie 5-kanałowego zestawu kina domowego. Opracowany przez Yamahę układ Cinema DSP 3D pozwala stworzyć w pomieszczeniu odsłuchowym szerokie, wysokie i gęste pole dźwięku. W połączeniu z obsługą formatów nowoczesnych formatów przestrzennych, m.in. Dolby TrueHD, Dolby Digital Plus oraz DTS-HD Master Audio, gwarantuje to niesamowite wrażenia brzmieniowe, pozwalające niemal całkowicie zanurzyć się w akcji filmowej rozgrywającej się na ekranie. Dalsze korzyści przynosi funkcja Virtual Presence Speaker, dzięki której urządzenie zapewnia trójwymiarowy dźwięk bez użycia głośników presence – dostarczając bogate pole dźwięku, które jest równoważne z 7.1-kanałowym dźwiękiem przestrzennym, nawet w przypadku 5.1-kanałowej konfiguracji. W perfekcyjnym dopasowaniu dźwięku do akustyki pomieszczenia pomaga autorski układ Yamahy. YPAO™ za pomocą mikrofonu dołączonego do amplitunera analizuje akustykę pokoju, a następnie automatycznie precyzyjnie modyfikuje różne parametry audio, aby zapewnić najlepszy dźwięk w pokoju odsłuchowym. Doskonałe możliwości dźwiękowe MusicCast RX-S602 dopełnia równie wysoka jakość obrazu. Standardem w tej klasie urządzeń Yamahy jest pełna obsługa wideo 4K Ultra HD, w tym możliwość skalowania do 4K obrazów o niższej rozdzielczości.

MusicCast RX-S602

MusicCast RX-S602 przenosi dźwięk do dowolnego pokoju

Amplituner AV MusicCast RX-S602 sprawdza się nie tylko w dostarczaniu kinowej rozrywki dla całej rodziny. Dzięki kompatybilności z systemem multiroom Yamaha MusicCast model ten rozwiązuje także problem dostarczania dźwięku do innych domowych pomieszczeń. System MusicCast pozwala stworzyć rozbudowane, a jednocześnie łatwe w obsłudze i funkcjonalne nagłośnienie multiroom, pozwalając na bezprzewodowe strumieniowanie dźwięku w całym domu. Już i tak ogromne możliwości systemu rozszerza najnowsza funkcja – MusicCast Surround. Za jej pomocą użytkownik może połączyć MusicCast RX-S602 z bezprzewodowymi głośnikami MusicCast 50 (× 1) lub MusicCast 20 (× 2), aby te pełniły rolę tylnych głośników efektowych. Opracowane przez Yamahę rozwiązanie zapewnia niesamowicie realistyczny dźwięk przestrzenny przy jednoczesnym wyeliminowaniu konieczności prowadzenia kabli połączeniowych przez cały pokój, co ułatwia instalowanie zestawu kina domowego w domu. Wykorzystując funkcję MusicCast Surround, oprócz tylnych głośników efektowych, można również bezprzewodowo podłączyć subwoofer SUB 100.

MusicCast RX-S602

Funkcje sieciowe – łatwy dostęp do twojej ulubionej muzyki

Swój wszechstronny charakter amplituner MusicCast RX-S602 zawdzięcza przede wszystkim obsłudze funkcji sieciowych. Po podłączeniu do routera lub domowej sieci Wi-Fi model ten natychmiast otwiera się na muzykę z całego świata – urządzenie zapewnia m.in. dostęp do muzycznych serwisów strumieniowych (np. Tidal, Spotify, Deezer i Qobuz) i radia internetowego. W przypadku braku możliwości połączenia się z Internetem, z pomocą przychodzi obsługa Bluetooth i AirPlay. Dzięki temu użytkownik już w chwilę po włączeniu urządzenia może bezprzewodowo odtwarzać muzykę ze smartfona lub tabletu. Całości dopełnia cyfrowy tuner DAB+, zapewniający łatwy dostęp do muzyki i audycji radiowych, zachowując przy tym wysoką jakość dźwięku. Podobnie jak wszystkie urządzenia z rodziny MusicCast, Yamaha MusicCast RX-S602 obsługuje high-res audio, np. FLAC/WAV/AIFF 192 kHz, i tak jak inne amplitunery kompatybilny jest z DSD (do 11,2 MHz).

Poprzedni
Powrót do aktualności
Następny

Polecane

Umów się na prezentację w salonie

W każdym z naszych salonów znajduje się sala odsłuchowa, w której w miłej atmosferze zaprezentujemy Ci brzmienie wybranego przez Ciebie sprzętu audio.

Umów się na spotkanie

Zobacz listę salonów

Umów

Top Hi-Fi & Video Design

Salony firmowe

Salony firmowe

Top Hi-Fi & Video Design: