Poprzedni
Następny

Teledyski w reżyserii: własnej. Te gwiazdy wiedzą, czego chcą

Często zdarza się tak, że artyści nie ograniczają się tylko do jednej dziedziny sztuki. Nic dziwnego - skoro coś wychodzi ci bardzo dobrze, to czemu nie spróbować czegoś więcej? Do takiego wniosku doszło wielu muzyków, którzy zdecydowali się na własnoręczne reżyserowanie swoich klipów. Zobaczcie, które z nich warto wrzucić na kino domowe!

NAD T758 V3i

Lady Gaga

Poza pisaniem muzyki Lady Gaga wyraża siebie na wiele różnych sposobów, aktywnie interesuje się modą, gra w filmach i serialach (m.in. ,,Narodziny gwiazdy’’,,,American Horror Story” i ,,Dom Gucci”), a nawet wyreżyserowała swój klip. Z jej kolorowej wyobraźni, przebojowego charakteru i różnorodnych zainteresowań powstał 14-minutowy teledysk do piosenki ,,Marry The Night”, który zebrał świetne opinie oraz 11-minutowy artpopowy klip do utworu ,,G.U.Y’’.

Zobacz też:

Lady Gaga: będzie Oscar dla najlepszej aktorki?

Fred Durst

Wokalistę formacji Limp Bizkit można w tym temacie śmiało nazwać ,,cichociemnym”. Jeden z ojców sukcesu numetalu, najwyraźniej z wrodzonej skromności, nie nigdy specjalnie nie chwalił się bowiem tym, że wyreżyserował aż… szesnaście klipów kapeli, w tym ,,Rollin’’’, ,,Nookie’’, ,,N 2 Gether Now” i ,,Behind Her Eyes”, w którym zagrała Halle Berry.

Kanye West

Podobnie jak Lady Gaga, Kanye West to niezwykle wszechstronny artysta, który nie boi się kontrowersji i nie unika eksperymentów, za wszelką cenę wcielając swoje wizje w życie. Poza stworzeniem własnej marki odzieżowej, założeniem własnego kościoła oraz szkoły z indywidualnym planem nauczania, a także aktywnym uczestnictwem w życiu politycznym Stanów Zjednoczonych, artysta sięgnął też po reżyserkę, samodzielnie stając za kamerą swoich czterech klipów - niemal 35-minutowy ,,Runaway’’, ,,Niggas in Paris’’ oraz ,,Best I Ever Had’’ i współreżyserował kolejnych siedem, w tym jeden ze Spike’iem Jonze’m - mowa o ,,Flashing Lights”.

Zobacz też:

Dr. Dre

W ciągu swojej producenckiej kariery Dr. Dre dźwigał ciężar muzyczny wielu raperów, pomagając im wypłynąć na powierzchnię i podbić głośniki ludzi na całym świecie. W międzyczasie zdarzyło mu się też ,,bawić” w reżyserkę - samodzielnie wyreżyserował dwa klipy: ,,Forgot About Dre” z jego producenckiego albumu, oraz ,,Jin and Juice” Snoop Dogga, a także współreżyserował aż 6 klipów Eminema.

Billie Eilish

Młodziutka i piekielnie uzdolniona Billie Eilish rozpoczęłą swoją karierę w 2016 mrocznym singlem ,,Six Feet Under", który stworzyła razem ze swoim bratem i producentem FINNEASEM. Chociaż został dobrze odebrany, na jej debiutancki album trzeba było czekać kolejne 3 lata. W 2019 roku światło dzienne ujrzała płyta ,,When We All Fall Asleep, Where Do We Go?", która przyniosła jej całą masę fanów, uznanie krytyków i statuetkę Grammy za płytę roku. W tym samym roku podjęła się kolejnego wyzwania - wyreżyserowała oryginalny klip do singla ,,everything i wanted’’.

Prince

Kolorowy ptak, właściciel pięknej grzywy ulubieniec modowych freaków i ikona połączenia rocka z soulem - to nie wszystko, co warto pamiętać o Prince’ie. Warto pamiętać o nim również to, że doskonale spełniał się również w sztuce reżyserskiej, którą szlifował, odpowiadając aż za szesnaście własnych teledysków, w tym m.in. do ,,When Doves Cry’’, ,,Girls & Boys" i ,,Gold”

Jared Leto

Jared Leto jest nie tylko jednym z najbardziej rozpoznawalnych aktorów w Hollywood i wampirem (tylko to wyjaśnia, że gość się nie starzeje), ale robi też karierę na scenach sal koncertowych całego świata - razem ze swoją formacją Thirty Seconds To Mars. Mało kto wie jednak, że po godzinach łapie za kamerę i robi dla swojego zespołu klipy, które bardziej przypominają krótkometrażowe filmy. Na swoim koncie ma dotychczas cztery - ,,City of Angels’’, ,,Do or Die’’, ,,Hurricane’’, ,,Kings and Queens’’, ,,Up in the Air’’, ,,Walk on Water’’.

David Bowie

O tym, że David Bowie był najprawdziwszym artystą renesansu, wiedzą wszyscy. Ale czy wiecie, że stanął za kamerą i wyreżyserował trzy swoje klipy? Mowa o obrazkach do piosenek ,,Ashes To Ashes’’, ,,Love Is Lost’’, ,,Loving The Alien’’.

Zobacz też:

Perły z lamusa: „Let’s dance”, David Bowie. Szaleństwo i wściekłość w czerwonych bucikachPoprzedni
Powrót do aktualności
Następny

Polecane

Umów się na prezentację w salonie

W każdym z naszych salonów znajduje się sala odsłuchowa, w której w miłej atmosferze zaprezentujemy Ci brzmienie wybranego przez Ciebie sprzętu audio.

Umów się na spotkanie

Zobacz listę salonów

Umów

Top Hi-Fi & Video Design

Salony firmowe

Salony firmowe

Top Hi-Fi & Video Design: