Poprzedni
Następny

Nowości marki ELAC na wystawie High End 2019 w Monachium

Na zbliżającej się wystawie High End 2019 w Monachium ponownie możemy spodziewać się prezentacji wielu nowości od firmy ELAC. Jedną z najbardziej ekscytujących będzie z pewnością seria Carina, która podczas monachijskiej wystawy zostanie zaprezentowana po raz pierwszy w Europie.

ELAC Carina FS247.4

Seria Carina zwraca uwagę swoim błyskotliwym i elegancko zaokrąglonym kształtem, a także aluminiową podstawą ze skierowanym do dołu portem układu bas-refleks, zapewniającym głośnikom unikatowy styl. Za doskonałe odwzorowanie dźwięku odpowiadają wstęgowy przetwornik wysokotonowy JET oraz głośniki wykorzystujące nową, specjalnie opracowaną membranę aluminiową. Na linię Carina składają się trzy intrygujące modele: wolnostojący ELAC Carina FS 247.4, podstawkowy Carina BS 243.4 i głośnik centralny Carina CC 241.4.

ELAC Carina BS243.4

Podczas tegorocznej wystawy zadebiutuje również nowy gramofon – Miracord 60 (999 euro/sztuka). Ten model z napędem paskowym wskazuje na swój związek z wielokrotnie nagradzanym Miracordem 90, oferując tę samą konstrukcję techniczną oraz dobór wysokiej jakości materiałów w atrakcyjnej cenie. Za niesamowitą wierność odwzorowania dźwięku muzyki odpowiadają ramię wyposażone w karbonową rurkę oraz nowy talerz z aluminium, natomiast lakierowana na wysoki połysk podstawa została otoczona aluminiowymi elementami.

W Monachium po raz pierwszy przed szeroką publicznością swój potencjał zademonstruje VELA FS 409 – głośnik, który będzie świetnie pasował do atmosfery pomieszczenia odsłuchowego. VELA FS 409 nie ukrywa swoich ambicji, mających na celu zapewnienie dynamiki i najwyższej jakości bez jakichkolwiek kompromisów. Duża powierzchnia membrany pozwala uzyskać najniższy bas, podczas gdy przetworniki średniotonowy i JET odpowiadają za odtwarzanie pozostałych zakresów. Jednym słowem: doskonały!

ELAC Carina CC241.4

ELAC przedstawi również nowe komponenty z linii Alchemy – te będzie można usłyszeć w połączeniu z kolumnami głośnikowymi Carina FS 247.4 i VELA FS 409. W skład serii wchodzą precyzyjny przedwzmacniacz gramofonowy PPA-2 (999 euro), uniwersalny przedwzmacniacz DDP-2 z wbudowanym przetwornikiem c/a (2599 euro) i potężny wzmacniacz mocy DPA-2 z funkcjonalnością klienta strumieniowego (1699 euro). Każda z tych konstrukcji łączy wyrafinowany, dyskretny układ Class A z cyfrową funkcjonalnością, gwarantując w ten sposób najwyższą możliwą jakość.

Poprzedni
Powrót do aktualności
Następny

Polecane

Umów się na prezentację w salonie

W każdym z naszych salonów znajduje się sala odsłuchowa, w której w miłej atmosferze zaprezentujemy Ci brzmienie wybranego przez Ciebie sprzętu audio.

Umów się na spotkanie

Zobacz listę salonów

Umów

Top Hi-Fi & Video Design

Salony firmowe

Salony firmowe

Top Hi-Fi & Video Design: