Poprzedni
Następny

Nowe funkcjonalności już dostępne w amplitunerach Yamahy

Nowe funkcjonalności już dostępne w amplitunerach Yamahy z serii AV

Amplitunery to kolejne urządzenia Yamahy, dla których została udostępniona aktualizacja zapewniająca oczekiwaną kompatybilność z AirPlay 2, współpracę ze Spotify Connect przez użytkowników bezpłatnego konta oraz obsługę eARC.

Do listy konstrukcji, które doczekały się rozszerzenia o nowe funkcjonalności, m.in. o zgodność z AirPlay2 oraz obsługę Spotify Connect dla darmowych kont, można dopisać amplitunery kina domowego RX-V485RX-D485RX-V585RX-S602RX-V685RX-A680RX-A880RX-A1080RX-A2080RX-A3080 oraz CX-A5200. Tym samym jest to kontynuacja zapowiadanych w połowie kwietnia przez Yamahę zmian – te dotyczą wprowadzenia dodatkowych funkcji dla wybranych urządzeń.

Airplay2

Jedną z głównych nowości, która jeszcze bardziej zwiększa funkcjonalność urządzeń Yamaha MusicCast, jest kompatybilność z AirPlay 2. Udostępniony w 2018 r. AirPlay 2 niezmiennie opiera się na przesyle danych poprzez domową sieć Wi-Fi, ale w swojej najnowszej odsłonie wprowadza kilka kluczowych udoskonaleń. Teraz użytkownicy iPhone’ów, iPadów oraz komputerów Mac mogą m.in. przesyłać swoją ulubioną muzykę równocześnie do wielu odbiorników zgodnych z AirPlay 2, a także odtwarzać jednocześnie różne utwory w kilku pomieszczeniach. W ten sposób użytkownik z łatwością rozszerzy swój domowy system multiroom, aby cieszyć się muzyką w niemal każdym zakątku.

Ponadto AirPlay 2 pozwala jednocześnie przesyłać wideo do telewizora i transmitować dźwięk do urządzeń Yamaha MusicCast. Dodatkowym atutem obecności AirPlay 2 jest również możliwość współpracy z asystentem głosowym Siri, dzięki czemu utwory z serwisu Apple Music lub zapisane np. w iPhonie, mogą być wywoływane poprzez Siri. Obsługa AirPlay 2 pozwala również sterować kompatybilnymi urządzeniami Yamaha MusicCast z poziomu aplikacji Dom od Apple.

Spotify Connect

Ogromną popularnością wśród użytkowników sieciowych urządzeń Yamahy cieszy się internetowy serwis muzyczny Spotify. Do jego głównych zalet należą bogata biblioteka licząca kilkadziesiąt milionów utworów, a także możliwość korzystania z bezpłatnego konta. Dotychczas, aby móc słuchać muzyki na domowym sprzęcie audio i audio-wideo, użytkownicy musieli mieć dostęp do urządzeń obsługujących Spotify Connect, co wiązało się z koniecznością posiadanie płatnego konta premium.

Teraz Yamaha jako pierwszy producent sprzętu audio i AV wychodzi naprzeciw oczekiwaniom wielu milionów użytkowników Spotify, którzy nie zdecydowali się na wybór płatnego konta. Po zainstalowaniu aktualizacji oprogramowania swoją ulubioną muzykę na urządzeniach MusicCast odtworzą także osoby korzystające z bezpłatnej wersji serwisu.

Ostatnią z nowości jest dodanie funkcji eARC do amplitunerów kina domowego debiutujących w latach 2017 i 2018. W ten sposób użytkownicy korzystający z telewizorów zapewniających dostęp do telewizji cyfrowej lub serwisów takich jak Netflix będą mogli cieszyć się dźwiękiem zgodnym z kodekami Dolby TrueHD, DTS-HD, Dolby Atmos i DTS:X.

Aktualizacje są sukcesywnie udostępniane dla poszczególnych modeli i kolejnym, który już wkrótce otrzyma zapowiadane rozszerzenie, będzie MusicCast BAR 400.

Poprzedni
Powrót do aktualności
Następny

Polecane

Umów się na prezentację w salonie

W każdym z naszych salonów znajduje się sala odsłuchowa, w której w miłej atmosferze zaprezentujemy Ci brzmienie wybranego przez Ciebie sprzętu audio.

Umów się na spotkanie

Zobacz listę salonów

Umów

Top Hi-Fi & Video Design

Salony firmowe

Salony firmowe

Top Hi-Fi & Video Design: