Poprzedni
Następny

Głośniki podstawkowe do 10 000 zł – najciekawsze propozycje, ranking Top Hi-Fi

Użytkownicy planujący zakup głośników, często poszukują informacji, jakie są najciekawsze propozycje kolumn podstawkowych w danym budżecie. Właśnie dlatego stworzyliśmy ranking, w którym zaprezentujemy rekomendowane modele głośników podstawkowych w kwocie do 10.000 zł. Taki budżet pozwala na zakup monitorów renomowanego producenta, które wraz z odpowiednim wzmacniaczem zagwarantują uzyskanie wysokiej klasy nagłośnienia. W naszym rankingu znajdziecie modele renomowanych producentów, którzy w swoich konstrukcjach zadbali o wysoką jakość podzespołów oraz autorskie rozwiązania techniczne, dlatego warto wziąć nasze propozycje przy wyborze głośników podstawkowych.

Spis treści: Głośniki podstawkowe do 10 000 zł

 1. Kolumny podstawkowe do 10 000 zł – dla koneserów

 2. Głośniki podstawkowe do 10 000 zł – propozycje, ranking Top Hi-Fi

  a. ELAC Solano BS283

  b. Linn Majik 109

  c. ELAC Vela BS403

  d. Bowers & Wilkins 706 S3

  e. ProAc Response DB3

 3. Podsumowanie

Kompaktowe głośniki Bowers & Wilkins 706 S3

Kolumny podstawkowe do 10 000 zł – dla koneserów

Kwota około 10 000 zł pozwala nabyć wysokiej klasy kolumny podstawowe, wytwarzane przez światowej klasy producentów sprzętu audio. Te audiofilskie głośniki zagwarantują bardzo dobrą jakość dźwięku oraz eleganckie wzornictwo, które sprawi, że zestaw audio będą także ozdobą pomieszczenia. Wielu miłośników dobrego brzmienia wybiera monitory właśnie ze względu na bardzo przestrzenne brzmienie i dobrą stereofonię. Polecane w naszym rankingu głośniki podstawkowe stanowią potwierdzenie, że za tę kwotę można wybrać Hi-Endowe modele dla koneserów najwyższej jakości dźwięku.

Głośniki podstawkowe do 10 000 zł – propozycje, ranking Top Hi-Fi

W naszym rankingu głośników podstawkowych do 10 000 zł znajdziecie wyłącznie przetestowane przez nas modele, które wyróżniają się wśród konkurencji przede wszystkim jakością brzmienia. Pod uwagę wzięliśmy także parametry sygnału oraz jakość wykonania kolumn. Warto dodać, że prezentowane przez nas propozycje zostały także docenione przez recenzentów i zdobyły wiele nagród i wyróżnień. Polecane przez nas kolumny głośnikowe są także często wybierane przez naszych Klientów po odsłuchu.

W stosunku do głośników w tej kategorii cenowej użytkownicy mają z reguły wysokie oczekiwania dotyczące jakości dźwięku. Dlatego też wysoko postawiliśmy poprzeczkę, szczegółowo analizując poszczególne składowe dźwięku, a nie tylko całościowy odbiór, który bywa nieco subiektywny. Jeśli chcecie dowiedzieć się więcej, jak wybrać głośniki do systemu audio, zachęcamy do przeczytania tego artykułu.

ELAC Solano BS283

Historia marki ELAC pokazuje, że głośniki podstawkowe tego producenta należą do niezwykle udanych konstrukcji, które sprawdzają się w wielu systemach audio. Niemiecki producent znany jest ze stosowania wielu innowacyjnych rozwiązań technicznych w konstrukcji przetworników, które wpływają na wysoką jakość dźwięku.

ELAC Solano BS283 to mocna propozycja na wysokim poziomie w tym przedziale cenowym

Do tej kategorii głośników pasuje ceniony model ELAC Solano BS283, który jest często wybierany przez Klientów. Wzornictwo tej serii głośników jest niezwykle wyraziste, dlatego nie sposób pomylić ich z żadnym innym modelem. Obudowa wykonana została z litej płyty MDF. Nieco zakrzywiony profil przedniej ścianki nadaje głośnikom imponujący i stylowy wygląd, który dobrze komponuje się we wnętrzach.

Polecane głośniki są konstrukcją dwudrożną z otworem bass reflex. Przetwornik średnio-niskotonowy o średnicy 150 mm określany jest przez producenta jako AS. Głośnik wysokotonowy, jak na ELAC-a przystało, to znana konstrukcja JET 5, stosowana w modelach wyższej klasy. Został on opracowany na podstawie autorskiej koncepcji, w której wykorzystano foliową membranę napędzaną przez silny układ magnetyczny. Jak podaje producent, może on odtwarzać sygnał dźwiękowy z wysoką wiernością o częstotliwości nawet 50.000 Hz.

Kolumny podstawkowe ELAC Solano BS283

Jak kolumny podstawkowe ELAC Solano BS283 wypadły w naszym teście odsłuchowym? Oferują one bogaty i szczegółowy dźwięk, w którym na pierwszy plan wysuwa się wyraźna i bliska średnica. Wysokie tony są bogate i precyzyjne, co pozwoliło osiągnąć dobrą szczegółowość brzmienia. Górne rejestry doskonale komponują się ze średnicą, tworząc harmonijną całość. Na tym właśnie polega magia tweetera z serii JET – zamiast oczekiwanych przez użytkowników „cudów”, oferują naturalność, którą wartość docenić. Słuchanie muzyki instrumentalnej sprawiło nam wielką przyjemność. Separacja instrumentów jest na dobrym poziomie, a poszczególne plany zostały dobrze zróżnicowane. Odsłuch największych przebojów Leonarda Cohena, np. „Dance Me to the End of Love”, czy “Hallelujah” pozwala usłyszeć niezwykłą złożoność wokalu tego legendarnego, kanadyjskiego wokalisty. Podczas odtwarzania popowych albumów sybilanty nie zostały w żaden sposób wyeksponowane, co łatwo sprawdzić odtwarzając utwory Adelle, np. „Set Fire to the Rain”.

ELAC Solano BS283 to świetne podstawki w systemie audio

Kolumny głośnikowe ELAC Solano BS283 podczas odsłuchu podłączone były do wzmacniacza Rotel RA-1592 MkII. Głośniki tworzą także „zgrany duet” ze wzmacniaczami Hegel i NAD. Decydując się na takie połączenie zyskacie zestaw o niezwykle wyrazistym i dynamicznym brzmieniu.

Warto dodać, że głośniki podstawkowe ELAC Solano B283 zdobyły wiele nagród i wyróżnień od renomowanych, branżowych magazynów audio, co tylko potwierdza, że są one jednymi z najlepszych głośników podstawkowych w swojej klasie. Ponadto oferowane są w białym i czarnym kolorze obudowy, lakierowanym na wysoki połysk.

Linn Majik 109

Linn jest szkocką marką, specjalizującą się nie tylko w produkcji kolumn, lecz także wysokiej klasy elektronice, zwłaszcza odtwarzaczach sieciowych. Producent zawsze kierował swoje produkty do wymagających użytkowników, więc w portfolio marki najłatwiej znaleźć audiofilskie modele. W naszym rankingu prezentujemy głośniki podstawkowe Linn Majik 109, które kryją wiele ciekawych rozwiązań i możliwości. Wyjaśnijmy więc wszystko po kolei.

Linn Majik 109 są świetnym wyborem ze względu na uniwersalność

Pod względem wzornictwa Linn może stanowić dobry przykład minimalizmu. Monitory mają prostą i klasyczną bryłę, która nie wyróżnia się właściwie w żaden sposób. Obudowa tych kompaktowych głośników została wykonana z dobrego jakościowo MDF-u. Wyraźnie widać, że szkocki producent ceni sobie minimalizm i prostą formę.

Znacznie więcej miejsca należy poświęcić niezwykle ciekawej i innowacyjnej konfiguracji  zastosowanej w układzie przetworników. Kolumny podstawkowe Linn Majik są jedyną trójdrożną konstrukcją w tym zestawieniu. Monitory wyposażone zostały w przetwornik niskotonowy z neodymowym magnesem i papierową membraną o średnicy 150 mm. Najciekawszą konstrukcję stanowi jednak głośnik wysokotonowy, a w zasadzie dwa tweetery. To nietypowe rozwiązanie zostało nazwane przez producenta jako 2K Array. Aby zrozumieć jego cel, należy przyjrzeć się kolumnom z bliska. Producent w oddzielnych maskownicach umieścił dwie kopułki o średnicy odpowiednio: 30 mm i 16 mm.  Według producenta głośnik o większej średnicy odpowiada za przetwarzanie średnich i wysokich częstotliwości, natomiast drugi odtwarza tylko wysokie tony. Mniejszy głośnik zlokalizowany został u wylotu bas-refleksu, aby zredukować negatywny wpływ drgań obudowy.

Linn Majik 109 pozwalają cieszyć się wysokiej jakości brzmieniem chociażby w salonie

Na tym jednak nie kończą się innowacje szkockiego producenta. Na tylnej ściance znajdziecie potrójne terminale głośnikowe. Zastosowane zostały szczelne nakrętki, które można dokręcić kluczem dołączanym do głośników. Trzy terminale w rzędzie pozwalają stosować tri-wiring lub tri-amping, podczas którego każda z sekcji zasilana jest osobno. Co prawda, jest to niezwykle rzadko stosowane przez użytkowników rozwiązanie, ale warto wiedzieć, że głośniki mają taką możliwość.

Zapewne jesteście ciekawi, jak ta autorska i niekonwencjonalna konstrukcja układu głośnikowego wpływa na brzmienie. Przede wszystkim pragniemy uspokoić wszystkich sceptyków, gdyż okazuje się, że producent wiedział, co robi. Dwa tweetery nie sprawiają, że nie słyszymy nic poza wysokimi tonami. Wręcz przeciwnie, naszym zdaniem najwyższe rejestry są nie tylko niezwykle uporządkowane i szczegółowe, ale też idealnie zestrojone z pozostałymi częściami pasma.

Niezwykle pozytywne wrażenie zrobiła na nas średnica. Głośniki podstawkowe Linn Majik 109 zaskakują bezpośrednimi i wyrazistymi średnimi tonami, co sprawia, że wokale brzmią naturalnie i wyraźnie. Niskie tony zostały dobrze zestrojone z pozostałymi częściami pasma. Słychać ich obecność w tych momentach utworu, które tego wymagają. Warto pamiętać, że są to niewielkie monitory, dlatego niskie tony nie osiągają spektakularnej głębi, są jednak dobrze kontrolowane i zróżnicowane, co jest niewątpliwą zaletą tych głośników.

Linn Majik 109

Na koniec kilka ciekawostek, których nie spotkacie w głośnikach żadnego innego producenta. Jak już wspomnieliśmy, Linn jest także producentem streamerów, dlatego postanowił dodać coś ekstra dla użytkowników, którzy wybiorą cały firmowy zestaw. Można wówczas skorzystać z technologii Space Optimisation, która pozwala z poziomu odtwarzacza ustawić optymalne parametry dla pracy głośników.

Warto dodać, że kolumny podstawkowe Linn Majik 109 dostępne są w pięciu kolorach wykończenia: biały, czarny, dąb, orzech, różany i wiśnia. Dzięki temu z łatwością dobierzecie odpowiedni kolor do wystroju wnętrza.

ELAC Vela BS403

Założony budżet pozwala także wziąć pod uwagę monitory ELAC z serii Vela, a konkretnie kompaktowe głośniki BS403. To model pochodzący z innej serii, która pod wieloma względami różni się od opisywanego wyżej modelu ELAC Solano BS283.

ELAC Vela BS403 wyglądają olśniewająco

Można bez odrobiny przesady stwierdzić, że głośniki ELAC z serii Vela to konstrukcje luksusowe i nowoczesne, o czym można się przekonać już od „pierwszego wejrzenia”. Zaokrąglone krawędzie i unosząca się ku tyłowi bryła stanowi bez wątpienia autorski pomysł ELAC-a, który naszym zdaniem jest strzałem w dziesiątkę. Taki kształt obudowy stanowi nie tylko zabieg designerski, wyprofilowanie obudowy pełni również praktyczną funkcję jako ujście powietrza z otworu bass reflex. Głośniki niemieckiego producenta wyróżniają się wśród konkurencji lekkością, nowoczesnością i innowacyjnością w wyglądzie, która przypadła do gustu wielu użytkownikom.

ELAC Vela BS403

Atrakcyjny wygląd to dopiero początek zalet głośników ELAC Vela BS403. W tym modelu znalazło się też miejsce (i budżet) na wiele ciekawych rozwiązań technicznych, które producent zastosował w poszczególnych przetwornikach.

ELAC Vela BS403

Jak już wspomnieliśmy, kolumny podstawkowe ELAC Vela BS403 to konstrukcja dwudrożna z bas refleksem umieszczonym u dołu. Przetwornik średnio-niskotonowy został przez producenta nieprzypadkowo nazwany „Crystal”. To wielowarstwowa membrana o średnicy 15 cm, której zewnętrzna powierzchnia, wykonana z aluminium, przypomina warstwę kryształów. Głębsza warstwa wykonana została z celulozy, która nadaje jej sztywność.  Niemiecki producent od lat słynie z produkcji głośników w konstrukcji AMT. Warto jednak nieco uporządkować nazewnictwo tego rozwiązania i wyjaśnić zasadę działania, aby być świadomym, czy więcej tutaj cudów techniki, czy działań marketingowych. Przede wszystkim JET, czyli przetwornik wysokotonowy stosowany w kolumnach ELAC, stanowi nazwę własną niemieckiego producenta. Z technicznego punktu widzenia jest to konstrukcja określana jako AMT, czyli Air Motion Transformer. Idea tego rozwiązania polega na innym sposobie promieniowania fal dźwiękowych w stosunku do klasycznych kopułek. Unikatowy jest przede wszystkim profil membrany, który wpływa na ruch wydobywającego się powietrza. Mniejsza powierzchnia wpływa na poprawioną charakterystykę kierunkową, co jest największą zaletą tego rozwiązania.

ELAC Vela BS403

Pora na najważniejszą część opisu, czyli wrażenia z odsłuchu. Już po pierwszych minutach słuchania tych monitorów zorientowaliśmy się, że istnieje wiele różnic w charakterze dźwięku opisywanych głośników w stosunku do modelu ELAC Solano BS283. Przede wszystkim głośniki BS403 oferują bardziej subtelny dźwięk z bardzo dobrą szczegółowością i kontrolą poszczególnych części pasma. Warto pochwalić harmonię i detaliczność brzmienia, która spotykana jest w hi-endowych monitorach. ELAC Vela BS403 będzie więc dobrą propozycją dla miłośników ceniących w dźwięku precyzję i równowagę tonalną, która pozwala cieszyć się muzyką niezależnie od tego, czy chcecie podsłuchać Męskiego Grania, czy Jeane’a Michelle Jarre’a.

Głośniki podstawkowe VELA BS403 dostępne są w wykończeniu czarnym, białym oraz orzechowym.

Bowers & Wilkins 706 S3

Bowers & Wilkins 706 S3

Kolumny Bowers & Wilkins są dobrze znane każdemu miłośnikowi dobrego brzmienia. Producent oferuje kilka serii produktów, w ramach których dostępne są zarówno kolumny podłogowe, podstawkowe, jak też subwoofery aktywne, będące uzupełnieniem zestawów. Seria 700 pozycjonowana jest jako „klasa wyższa”, która wiele rozwiązań konstrukcyjnych czerpie z flagowej linii 800. W tej serii brytyjski producent oferuje aż trzy modele kolumn podstawkowych. Są to modele 705 S3, 706 S3, 707 S3. Dostępne są też trzy modele „podłogówek”, dwa głośniki centralne. Pozwala to dobrać głośniki nie tylko do systemów stereo, ale także do kina domowego o różnych konfiguracjach.

Polecany przez nas model 706 S3 to dwudrożne kolumny podstawkowe, będące trzecią generacją tego modelu. Warto dodać, że brytyjski producent, wprowadzając nową serię głośników, zawsze umieszcza w niej szereg istotnych zmian w konstrukcji przetworników, zwrotnicy i innych elementów, wpływających korzystnie na jakość dźwięku. Za odtwarzanie wysokich tonów odpowiada unowocześniony, 1-calowy przetwornik Carbon Dome z kopułką węglową, który charakteryzuje się wyższą precyzją w odtwarzaniu góry pasma. Według danych producenta może on przetwarzać dźwięk do częstotliwości aż 47 kHz. Głośnik średnio-wysokotonowy to 6.5-calowa konstrukcja ze słynną kompozytową membraną Continuum, zapewniającą dźwięk właściwie pozbawiony zniekształceń.

Bowers & Wilkins 706 S3

Wzornictwo głośników Bowers & Wilkins 706 S3 jest uniwersalne i można rzec, ponadczasowe. Brytyjski producent zawsze wyżej stawiał elegancję, niż ekstrawagancję, co widać także w polecanym przez nas modelu. Kolumny dobrze sprawdzą się we wnętrzach o różnym wystroju. Przyglądając się obudowie z bliska, można podziwiać skrupulatność i dokładność ich wykończenia.

Już kilka pierwszych minut odsłuchu głośników podstawkowych B&W 706 S3 zdradza ich duży potencjał brzmieniowy. Jest to dźwięk zwarty i dynamiczny, który posiada wyrównaną charakterystykę tonalną. Poszczególne części pasma dobrze się uzupełniają, oferując żywe i energetycznie brzmienie.

Bowers & Wilkins 706 S3

Kolumny podstawkowe Bowers & Wilkins 706 S3 doskonale radzą sobie w różnych gatunkach i klimatach muzycznych. Rockowe kawałki brzmią z należytą dynamiką i energią. W nagraniach koncertowych naszego rodzimego „Dżemu” głośniki wiernie oddają wokalne i akustykę sceniczną. Bardziej wymagające utwory, jak „Time” Hansa Zimmera odtworzone zostały z urzekającym basem i potęgą, szczelnie wypełniając dźwiękiem pomieszczenie odsłuchowe.

Ze względu na uniwersalne brzmienie głośników Bowers & Wilkins 706 S3, użytkownik ma szerokie możliwości względem doboru wzmacniacza. Często wybierane są do takich zestawów wzmacniacze zintegrowane Rotel, Hegel, NAD.

Głośniki podstawkowe Bowers & Wilkins 706 S3 dostępne są w wykończeniu czarnym, białym i mokka.

ProAc Response DB3

Kolumny podstawkowe ProAc Response DB3 są kolejną w tym zestawieniu propozycją mającą brytyjskie pochodzenie. To najnowszy model głośników w tym teście, który niedawno zadebiutował na rynku audio.

ProAc Response DB3

ProAc jest marką niszową, mającą jednak ugruntowaną pozycję na rynku i bardzo dobre opinie wśród użytkowników. Manufaktura z Brackley od lat skupia się na produkcji wysokiej klasy głośników, przeznaczonych dla wymagających użytkowników. Co ciekawe, producent nigdy nie skupiał się na reklamie swoich produktów oraz ich promocji, mimo tego osiągając rozpoznawalność i uznanie Klientów w wielu krajach. Świadczy to o fakcie, że dobry produkt sam się broni, nie potrzebując nachalnej reklamy. Dlatego tym bardziej warto bliżej przyjrzeć się tym konstrukcjom. Response jest najliczniejszą serią w katalogu brytyjskiego producenta, obejmującą trzy modele kolumn podłogowych i cztery głośników podstawkowych. Na swojej stronie internetowej ProAc wielokrotnie używa wobec tego modelu określenia Hi-End, co z pewnością ma swoje uzasadnienie w zastosowanych rozwiązaniach technicznych i brzmieniu.

ProAc Response DB3

Głośniki ProAc uchodzą za jedne z najbardziej dopracowanych kolumn pod kątem staranności montażu. Wielu miłośników DIY próbowało już swoich sił, aby stworzyć obudowę dorównującą konstrukcjom producenta pod kątem staranności montażu i jakości wytłumienia. Pamiętajmy jednak, że oryginał jest tylko jeden i na nim się skupmy. Zarówno obudowa, jak i przetworniki mają niezwykle klasyczny wygląd, który praktycznie nie zmienia się od wielu lat. ProAc konsekwentnie stosuje takie wzornictwo, stawiając najwyraźniej tradycję nad nowoczesnością. Trzeba jednak przyznać, że klasyczny design w dobrej klasy kolumnach współgra ze sobą bardziej niż stosowanie awangardowych kształtów, które nie każdemu przypadają do gustu.

Kolumny podstawkowe ProAc Response DB3dwudrożną konstrukcją z bas refleksem umieszczonym z tyłu. Warto pamiętać, że umieszczenie otworu w tym położeniu  wymaga ustawienia ich w pozycji zapewniającej pewną odległość głośników od ściany, najlepiej około 50 cm. Pozwala to uniknąć niepożądanych podbarwień w zakresie niskich częstotliwości. W opisywanych głośnikach producent zastosował przetwornik średnio-niskotonowy o średnicy 127 mm, nazwany oficjalnie przez producenta Pagina Mica. Powyżej znajduje się 1 calowy głośnik wysokotonowy własnej konstrukcji. Głośniki ProAc z wyglądu można łatwo poznać po charakterystycznym, niesymetrycznym  ułożeniu tweetera. To rozwiązanie ma na celu nie tylko zwiększenie atrakcyjności wizualnej produktu. Niesymetryczne umiejscowienie tweetera w kolumnach ProAc daje użytkownikowi szersze możliwości testowania efektu akustycznego w swoim pokoju poprzez zmianę szerokości rozstawienia kolumn. Warto pamiętać, że kolumny nie mają przypisanych stron, gdzie jedna musi być prawą, a druga lewą. Głośniki wysokotonowe można więc ustawić zarówno po wewnętrznej, jak i zewnętrznej stronie. W przypadku kolumn głośnikowych z symetrycznie umiejscowionym głośnikiem wysokotonowym możliwość ich ustawienia ogranicza się do dwóch wymiarów, czyli szerokości rozstawienia kolumn względem siebie oraz odległości kolumn od słuchającego. Pomiary wykonane przez producenta oraz magazyny branżowe dowiodły, że lepsze efekty osiąga się, ustawiając głośniki w pozycji, w której tweeter znajduje się po wewnętrznej stronie obudowy. Warto jednak samemu „poeksperymentować” i wybrać pozycję dającą najlepsze rezultaty brzmieniowe w danym pomieszczeniu.

ProAc Response DB3

Brzmienie głośników ProAc DB3 urzeka przede wszystkim swoim rozmachem i stereofonią. Podczas odsłuchu mieliśmy wrażenie, że słuchamy kolumn o dużo większej kubaturze. Dźwięk jest szczegółowy i klarowny. Bas jest sprężysty i przede wszystkim wielowymiarowy, co warto podkreślić w kontekście stosunkowo niewielkich rozmiarów obudowy tych głośników. Według danych producenta i pomiarów dokonywanych przez niezależnych recenzentów, zejście basu w głośnikach ProAC DB3 osiąga bardzo dobrą wartość 38Hz. Pozwala to wiernie odtworzyć niskie rejestry bez dodatku subwoofera do systemu audio. Zestrojenie poszczególnych części pasma sprawia, że kolumny podstawkowe ProAc DB3 wyjątkowo dobrze odtwarzają muzykę instrumentalną, dobrze różnicując plany i wiernie odtwarzając brzmienie instrumentów. Uniwersalna charakterystyka dźwiękowa sprawia, że odtwarzany dźwięk zachowuje wierność oryginałowi, dając wiele radości z odsłuchu.  

Głośniki mają 8-omową impedancję oraz wysoką skuteczność 88.5 dB, co sprawia, że można je bez problemu podłączyć także do wzmacniacza lampowego.

Głośniki ProAc Response DB3 występują w pięciu standardowych wykończeniach oraz dwóch dostępnych na specjalne zamówienie.

Podsumowanie

W naszym rankingu zaprezentowaliśmy najciekawsze kolumny podstawkowe w cenie do 10 000 zł. Nasze propozycje obejmują pięć modeli od czterech renomowanych producentów: Bowers & Wilkins, Elac, Linn i ProAc. Użytkownicy poszukujący kolumn w tym budżecie oczekują przede wszystkim bardzo dobrej jakości dźwięku oraz eleganckiego wyglądu, który podkreśli audiofilski charakter ich sprzętu. Każda z polecanych konstrukcji wyróżnia się pod pewnymi względami wśród szerokiej oferty głośników. Wybraliśmy modele, w których producenci zastosowali autorskie rozwiązania techniczne oraz najwyższej jakości komponenty.

Nasz ranking pokazuje też, że nie ma uniwersalnej odpowiedzi, jakie kolumny w cenie do 10 000 zł są najlepsze. Użytkownik może wybrać eleganckie, ponadczasowe i neutralne brzmieniowo kolumny podstawkowe Bowers & Wilkins 706 S3 lub minimalistyczne Linn Majik 109. Osoby szukające większej dawki emocji i werwy w dźwięku oraz nowocześniejszego wyglądu skłonią się zapewne ku głośnikom ELAC. Z kolei ProAc starał się połączyć te dwa światy, oferując klasyczne wzornictwo i niezwykle oryginalny dźwięk, zachwycający przede wszystkim wielowymiarowym basem.   

Wszystkie polecane przez nas głośniki podstawkowe dostępne są w salonach sieci Top Hi-Fi. Pamiętajcie, że #EksperciDobregoBrzmienia są do Waszej dyspozycji zarówno telefonicznie, jak i na miejscu. Warto umówić się na odsłuch, aby w miłej atmosferze przetestować możliwości wybranych głośników podstawkowych. Z naszą pomocą dobierzecie sprzęt audio, który spełni Wasze oczekiwania i pozwoli cieszyć się ulubioną muzyką we własnym domu.  

Przeczytaj również nasze pozostałe treści:


Muzyka potrafi pisać najlepsze historie. Usłysz swoją, dzięki Top Hi-Fi & Video DesignPoprzedni
Powrót do strefy wiedzy
Następny

Polecane

Umów się na prezentację w salonie

W każdym z naszych salonów znajduje się sala odsłuchowa, w której w miłej atmosferze zaprezentujemy Ci brzmienie wybranego przez Ciebie sprzętu audio.

Umów się na spotkanie

Zobacz listę salonów

Umów

Top Hi-Fi & Video Design

Salony firmowe

Salony firmowe

Top Hi-Fi & Video Design: