Marka: TEAC

MC-D800

System audio z bluetooth, odtwarzaczem CD i gramofonem TEAC MC-D800

Jeden system, nieograniczone możliwości. TEAC MC-D800 to jedyny w swoim rodzaju system audio, który zapewnia dostęp do niemal wszystkich wykorzystywanych obecnie źródeł dźwięku. Urządzenie pozwala odtwarzać analogowe nagrania z płyt gramofonowych i radia FM/AM, a także cyfrową muzykę z płyt CD i najnowszych źródeł, takich jak smartfony i tablety, a jego funkcjonalność zwiększa obsługa łączności bezprzewodowej Bluetooth. Całkowitą autonomię modelowi MC-D800 zapewniają rozstawiane podstawkowe kolumny głośnikowe.

W dobie przenośnej muzyki, zapisanej m.in. w smartfonach, tabletach i laptopach, na szczególną uwagę zasługuje łączność Bluetooth. Dzięki niej MC-D800 pozwala odtwarzać nagrania bez konieczności podłączania kabli. Obsługa NFC jeszcze bardziej upraszcza proces nawiązywania połączenia pomiędzy źródłem dźwięku, kompatybilnym z NFC, i systemem audio. Wystarczy umieścić, np. smartfon, na górnej powierzchni MC-D800, aby obydwa urządzenia zostały sparowane, bez konieczności wpisywania jakichkolwiek kodów. Jeżeli smartfon lub tablet nie obsługuje NFC, można skorzystać z konwencjonalnego procesu parowania.


Fanów analogowego brzmienia ucieszy obecność gramofonu. Moduł zastosowany w MC-D800 obsługuje trzy prędkości – 33, 45 i 78 obr./min. Za odczyt sygnału odpowiada szafirowa igła, opracowana z myślą o współpracy z płytami LP/EP, którą można wymienić na diamentową igłę (SPL-102), przeznaczoną dla płyt SP. Obsługę gramofonu ułatwia funkcja auto-return. Melomani posiadający kolekcję płyt CD skorzystają z pewnością z odtwarzacza CD. Moduł obsługuje płyty CD (CD-DA) oraz pliki MP3/WMA. Te ostatnie można odczytywać także za pośrednictwem wbudowanego w MC-D800 portu USB i podłączonej do niego pamięci USB. Gniazdo USB zabezpieczone jest gumową zatyczką, chroniącą przed zbieraniem się kurzu.

Wszechstronność systemu muzycznego TEAC MD-D800 dopełnia wbudowany tuner FM/AM. Wybór ulubionych stacji radiowych ułatwia wbudowana pamięć, pozwalająca zapisać do 20 częstotliwości dla każdego z zakresów. Funkcjonalność urządzenia zwiększa wielofunkcyjnych wyświetlacz z zegarem cyfrowym. Wyświetlacz można przyciemnić, a zegar umożliwia skorzystanie z funkcji budzika, który w zaprogramowanym czasie włączy wybrane przez użytkownika źródło, np. CD, USB, FM. 

Specyfikacja TEAC MC-D800

Odtwarzane formaty płytCD, CD-R/RW (MP3; WMA)
Odtwarzane formaty plikówMP3, WMA
Wejścia cyfroweUSB
Bezprzewodowy streamingBluetooth
Serwisy strumieniująceNie
FLAC, WAV 192/24Nie
Sterowanie aplikacjąNie
WiFiNie
Wymiary (S x W x G) mm400 × 206 × 386
Waga kg6.6

Opinie o TEAC MC-D800

5
Ocena:
Średnia ocen: 5

(1 ocena)

 • 5 1
 • 4 0
 • 3 0
 • 2 0
 • 1 0

Masz ten produkt?

Dodaj Opinię

1 opinia

 1. Rafał

  Ocena:
  Ocena: 5
  Dla mnie bomba :)
  Nie jestem wyszukanym audiofilem, ale płyty winylowe ten sprzęt odtwarza w doskonałej jakości.
  Niewielkie rozmiary, przy pierwszym kontakcie bardzo niepozorny, ale te nieduże głośniki mają moc.
  Polecam dla początkujących słuchaczy i tych bardziej wymagających, nie zawiedziecie się.

Polecane Produkty

Podobne produkty

Polecane

Umów się na prezentację w salonie

W każdym z naszych salonów znajduje się sala odsłuchowa, w której w miłej atmosferze zaprezentujemy Ci brzmienie wybranego przez Ciebie sprzętu audio.

Umów się na spotkanie

Zobacz listę salonów

Umów się na spotkanie

Top Hi-Fi & Video Design

Salony firmowe

Salony firmowe

Top Hi-Fi & Video Design: