Marka: Hegel

H30A

Cena na telefon
 • Moc wyjściowa: 1100 W @ 8 Ω (mono)
 • Zniekształcenia THD: < 0.003% @ 100 W @ 8 Ω
 • Stosunek sygnał/szum: > 100 dB
 • Pobór mocy (standby): 120 W

Odbiór w salonie: Dostępny tylko w salonie

Sprawdź dostępność w salonie

Darmowa dostawa

Dowiedz się więcej

Rata 20 x 0%

Sprawdź szczegóły

Wzmacniacz mocy Hegel H30A

Model H30A to następca referencyjnej konstrukcji H30 firmy Hegel, która na rynku audio debiutowała już w 2011 roku. W porównaniu z pierwowzorem urządzenie ma zmodyfikowaną konstrukcję, co przyczyniło się do poprawy jakości przetwarzania sygnału audio. Tym samym model H30A wyznacza nowy punkt odniesienia dla osiągnięć norweskiego producenta. Końcówka mocy firmy Hegel może być świetnym uzupełnieniem przedwzmacniacza P30A, ale doskonale sprawdzi się również w połączeniu ze sprzętem audio innych producentów.

Wzmacniacz mocy Hegel H30A

H30A, czyli „Orkiestra”

Producent nadał modelowi H30A przydomek „Orkiestra”, ponieważ może on zagrać praktycznie wszędzie, w niemal każdym systemie audio. To zasługa dużej mocy, jaką dysponuje, dzięki której dopasowanie kolumn głośnikowych nie stanowi żadnego problemu. Wzmacniacz mocy Hegel H30A, niczym wielka „Orkiestra”, zapewnia żywe i naturalne brzmienie, niezależnie od odtwarzanego utworu. Bez względu na to, co i gdzie zagra, ta wysokiej klasy „Orkiestra” zawsze zaprezentuje się z jak najlepszej strony. Zadaniem modelu H30A jest przejęcie kontroli nad każdą muzyką odtwarzaną przez dowolne głośniki i sprawienie, aby brzmiała ona tak dobrze, jak to tylko możliwe.

Mono- lub stereofonicznie

Referencyjny model H30A został zaprojektowany jako monofoniczna końcówka mocy i właśnie w takiej roli sprawdzi się najlepiej. Norweski producent zdaje sobie jednak doskonale sprawę z tego, że niektórzy miłośnicy dobrego brzmienia nie potrzebują aż tak dużej mocy, dlatego też model H30A jest przystosowany także do pracy w trybie stereo. Wszystko zależy od tego, w jaki sposób podłączymy do niego kolumny głośnikowe. W celu zapewnienia jak najlepszego połączenia, końcówkę mocy H30A wyposażono w wysokiej jakości, pozłacane terminale głośnikowe. Na tylnym panelu znajdziemy również wejścia audio – zbalansowane (XLR), niezbalansowane (RCA) oraz złącza wyzwalacza 12 V (jack 3,5 mm) oznaczone jako „Control In” i „Control Out”.

Wzmacniacz mocy Hegel H30A

Potężne wzmocnienie

Model H30A w trybie monofonicznym zapewnia moc aż 1100 W przy 8-omowym obciążeniu. Co więcej, końcówka mocy pracuje stabilnie nawet przy obciążeniu 1-omowym. Aby to osiągnąć Hegel wykorzystał całe swoje „know-how” i wieloletnie doświadczenie w zakresie projektowania wzmacniaczy, łącząc to z wysokiej klasy elektroniką, która została użyta do produkcji modelu H30A. W stopniu zasilania zastosowano dwa odrębne transformatory toroidalne o mocy 1000 VA. Zapewniają one szybką reakcję układu przy jednoczesnym zachowaniu niskiego poziomu szumów.

Zaawansowane podzespoły

Dzięki układowi kondensatorów o pojemności 270 000 μF model H30A ma zapewniony wystarczający zapas mocy, co powoduje, że jest w stanie poradzić sobie nawet z najbardziej wymagającym utworem muzycznym. W stopniu wyjściowym użyto 56 tranzystorów bipolarnych (15 A, 200 W) o ultraniskich zniekształceniach. Przy tak dużej mocy, dostępnej w każdej chwili, takie parametry jak efektywność głośników czy zmienność obciążenia nie mają już praktycznie znaczenia. Dzięki temu z wykorzystaniem końcówki mocy Hegel H30A można wysterować dowolne kolumny głośnikowe.

Wzmacniacz mocy Hegel H30A

Eliminacja zakłóceń

W tak potężnym wzmacniaczu mocy stopień wejściowy jest narażony na zniekształcenia, wśród których szczególnie kłopotliwe są zniekształcenia harmoniczne wyższego rzędu. Sprawiają one, że wzmacniacz brzmi „szorstko”. W stopniu wejściowym modelu H30A zniekształcenia te są eliminowane dzięki zastosowaniu pary tranzystorów FET. Są to starannie wyselekcjonowane elementy półprzewodnikowe o dokładnie takich samych parametrach. Inne rodzaje zniekształceń eliminowane są za pomocą opatentowanej techniki SoundEngine. Z jej pomocą sygnał muzyczny jest monitorowany pod kątem zakłóceń, które są korygowane z wykorzystaniem konstrukcji typu „feed forward”. Technika SoundEngine skutecznie usuwa zniekształcenia w czasie rzeczywistym, gdy sygnał jest wzmacniany. Dzięki tym zabiegom brzmienie modelu H30A jest gładkie i naturalne, a jednocześnie szczegółowe.

Najważniejsze cechy modelu H30A firmy Hegel:

 • Eliminująca zakłócenia technika SoundEngine
 • Moc wyjściowa: ponad 1100 W przy 8 omach (mono)
 • Minimalna impedancja obciążenia: 1 om
 • Wejścia: RCA (niezbalansowane) i XLR (zbalansowane)
 • Solidnie wykonane, pozłacane terminale głośnikowe
 • Impedancja wejściowa: 20 kiloomów/ 10 kiloomów (odpowiednio: wejścia zbalansowane/niezbalansowane)
 • Stosunek sygnału do szumu: ponad 100 dB
 • Przesłuchy międzykanałowe: mniej niż -100 dB
 • Zniekształcenia: mniej niż 0,003 proc. przy 100 W (8 omów)
 • Intermodulacja: mniej niż 0,01% (19 kHz + 20 kHz)
 • Współczynnik tłumienia: ponad 500 (mono)
 • Zasilanie: 2000 VA w trybie dual mono, kondensatory 270 000 μF
 • Stopień wyjściowy: 56 tranzystorów bipolarnych (15 A, 200 W) o dużej szybkości i ultraniskich zniekształceniach
 • Pobór mocy: 120 W (w trybie spoczynku)
 • Wymiary (W x S x G): 24 x 43 x 57,5 cm
 • Masa: 47,4 kg

 

Specyfikacja Hegel H30A

Moc wyjściowa1100 W @ 8 Ω (mono)
Zniekształcenia THD< 0.003% @ 100 W @ 8 Ω
Stosunek sygnał/szum> 100 dB
Pobór mocy (standby)120 W
Wymiary (S x W x G) mm430 x 240 x 575
Waga kg47.4
InneSoundEngine; 56 tranzystorów bipolarnych (15 A, 200 W) o dużej szybkości i ultraniskich zniekształceniach

Opinie o Hegel H30A

Masz ten produkt?

Dodaj Opinię

Polecane Produkty

Podobne produkty

Polecane

Umów się na prezentację w salonie

W każdym z naszych salonów znajduje się sala odsłuchowa, w której w miłej atmosferze zaprezentujemy Ci brzmienie wybranego przez Ciebie sprzętu audio.

Umów się na spotkanie

Zobacz listę salonów

Umów się na spotkanie

Top Hi-Fi & Video Design

Salony firmowe

Salony firmowe

Top Hi-Fi & Video Design: