Marka: Yamaha

MusicCast RX-V4A (czarny) - OUTLET

Special Price 1 749 zł Regular Price 3 699 zł i
/ sztuka
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 1875 zł
 • Ilość kanałów: 5.2
 • Moc wyjściowa: 115 W (6 ohms, 0.9% THD, 1 ch); 80 W (6 ohms, 0.06% THD, 2 ch)
 • Dekodery dźwięku: Cinema DSP, Dolby Digital Plus, Dolby True HD, DTS HD Master Audio, DTS-HD High Resolution Audio
 • Ilość trybów DSP: 17

Produkt dostępny tylko w salonach

Sprawdź dostępność w salonie

Darmowa dostawa

Dowiedz się więcej

Rata 20 x 0% tylko 87 zł

Sprawdź szczegóły

Outlet

MusicCast RX-V4A wyposażony jest w analizator akustyczny pomieszczenie YPAO

Yamaha MusicCast RX-V4A

5.2-kanałowy amplituner kina domowego Yamaha MusicCast RX-V4A to prawdziwe centrum Twojej domowej rozrywki – kilka złączy HDMI obsługujących 8K, odtwarzanie najnowszego standardu obrazu HDR10+ oraz specjalne funkcje dedykowane gamingowi to tylko niektóre kluczowe cechy tego wszechstronnego urządzenia. Dodatkowo model RX-V4A wyposażono w całkowicie nową konstrukcję wzmacniacza i w autorski system multiroom MusicCast umożliwiający bezprzewodowe przesyłanie dźwięku. Amplituner obsługuje także funkcę automatycznej korekcji YPAO, która pozwala zapewnić najlepszy możliwy dźwięk, niezależnie od warunków akustycznych panujących w pomieszczeniu odsłuchowym.

 • Złącza HDMI, dzięki którym można podłączyć kilka urządzeń obsługujących rozdzielczość 8K

 • Zgodność ze standardem HDR10+, co zapewnia wysoką jakość obrazu i żywe kolory

 • Funkcje stworzone z myślą o graczach komputerowych (ALLM, VRR, QMS, QFT)

 • Całkowicie nowe, stylowe wzornictwo

 • W pełni przeprojektowana konstrukcja wzmacniacza

 • System multiroom Yamaha MusicCast i funkcje sieciowe (m.in. AirPlay 2)

 • Możliwość podłączenia bezprzewodowych głośników tylnych (MusicCast Surround)

 • Obsługa za pomocą pilota, aplikacji MusicCast lub asystentów głosowych

 • Funkcja Cinema DSP 3D z cyfrowym przetwarzaniem sygnału

 • Różnorodne złącza cyfrowe i analgowe

Złącza HDMI zgodne z 8K

Projektanci Yamahy wyposażyli amplituner Yamaha MusicCast RX-V4A w komplet złączy HDMI (4 wejścia/1 wyjście) kompatybilne z rozdzielczością 8K/60 Hz. Dzięki temu urządzenie przez wiele lat będzie mogło pełnić centrum domowej rozrywki, do którego użytkownik z łatwością podłączy jednocześnie nawet kilka źródeł obsługujących rozdzielczość 8K, np. konsole do gier. Zastosowane porty HDMI obsługują także niższe rozdzielczości, w tym oczywiście 4K/120 Hz. Obsługa 8K wymaga aktualizacji oprogramowania amplitunera. Aby móc w pełni cieszyć się rozdzielczością 8K trzeba mieć także dostęp do kompatybilnego z nią telewizora czy projektora.

Zgodność z HDR10+ i innymi nowoczesnymi standardami

Standard HDR10+ obsługuje dynamiczne metadane, co odróżnia go od innych standardów, które obsługują jedynie statyczne. W efekcie dostarczana jest informacja o pożądanej przez twórców filmu charakterystyce nie tylko całej produkcji, lecz także poszczególnych scen, m.in. w zakresie kontrastu między jasnymi i ciemnymi fragmentami. Obsługa standardu HDR10+ wprowadzona zostanie poprzez aktualizację oprogramowania amplitunera.

Amplituner RX-V4A (czarny), zapewnia wyrafinowane cyfrowe przetwarzanie sygnału, ma funkcję korygującą akustykę pokoju odsłuchowego

Funkcje stworzone z myślą o graczach komputerowych

Amplituner Yamaha MusicCast RX-V4A został wzbogacony o najnowsze technologie stosowane np. w nowych konsolach. Urządzenie wykorzystuje m.in. ALLM (Auto Low Latency Mode) i VRR (Variable Refresh Rate). Dzięki pierwszemu konsola może przesyłać do amplitunera i telewizora informację, która automatycznie aktywuje tryb przeznaczony do gier. Ten tryb wyróżnia brak opóźnień i ulepszenie wyświetlania. Po przełączeniu źródła, np. ponownie na film, funkcja ALLM zostaje automatycznie wyłączona. Drugie z rozwiązań, VRR, jest wykorzystywanym w grach mechanizmem, eliminującym rozrywanie się ramek obrazu i minimalizuje opóźnienia, a także dostosowuje częstotliwość odświeżania, aby zachować płynność obrazu wyświetlanego na ekranie. Wraz z dwoma kolejnymi funkcjami, QMS (Quick Media Switching) redukującą opóźnienie sygnału przy przełączaniu oraz eliminującą chwilowy czarny ekran oraz QFT (Quick Frame Transport) ograniczającą opóźnienie przy przesyłaniu klatek obrazu, amplituner RX-V4A staje się fantastyczną propozycją dla graczy, którzy oczekują wysokiej jakości dźwięku w grach i przy zachowaniu kluczowych z punktu widzenia gracza funkcjonalności mających wpływ na jakość obrazu. Funkcje stworzone z myślą o grach udostępnione są poprzez aktualizację oprogramowania, a do ich obsługi niezbędny jest kompatybilny z nimi telewizor.

Całkowicie nowe wzornictwo

To, co przykuwa uwagę przy pierwszym kontakcie z amplitunerem MusicCast RX-V4A, to jego całkowicie nowe wzornictwo. Łagodnie zaokrąglone boki w połączeniu z atrakcyjnie wkomponowanym wyświetlaczem oraz niedużą liczbą przycisków i pokręteł nadają amplitunerowi szlachetny charakter, przy równoczesnym zachowaniu łatwości obsługi i szybkiego dostępu do wszystkich istotnych funkcji urządzenia.

W pełni przeprojektowana konstrukcja wzmacniacza

Yamaha RX-V4A, podobnie jak model RX-V6A, wyróżnia się w pełni przeprojektowaną sekcją wzmacniacza, wyróżniającą się m.in. wysoką szybkością narastania napięcia wejściowego, co pomaga w uzyskaniu wysokiej jakości dźwięku. Dzięki temu, a także dzięki mocy 80 W na kanał (8 Ω), amplituner zapewnia potężne i dynamiczne brzmienie, zarówno podczas oglądania filmów, jak i słuchania muzyki. Nowy wzmacniacz gwarantuje również precyzyjniejszą transmisję sygnału w przypadku high-res audio.

Amplituner MusicCast RX-V4A ma m.in. optyczne wejścia cyfrowe, ale nie ma możliwości bezpośredniego podłączenia gramofonu bez wbudowanego przedwzmacniacza

System multiroom Yamaha MusicCast i funkcje sieciowe (m.in. AirPlay 2)

Istotnym elementem RX-V4A jest autorski system MusicCast, dzięki któremu można m.in. przesyłać muzykę z amplitunera wprost do urządzeń znajdujących się w innych pomieszczeniach i odwrotnie. Amplituner wyposażono także w liczne funkcje sieciowe: wbudowane serwisy streamingowe (m.in. Spotify i Tidal), radio internetowe, obsługę AirPlay2 i dwukierunkowy Bluetooth, dwuzakresowe Wi-Fi (2.4/5 GHz).

Smartfon z aplikacją MusicCast jest niczym pilot zdalnego sterowania systemem multiroom

Obsługa funkcji MusicCast Surround

Praktycznym udogodnieniem w RX-V4A jest funkcja MusicCast Surround. Dzięki niej do amplitunera można podłączyć głośniki MusicCast 20 lub MusicCast 50, które mogą pełnić rolę tylnych głośników efektowych. Rozwiązanie to pozwala bezprzewodowo przesyłać dźwięk, co eliminuje konieczność prowadzenia przewodów od amplitunera do głośników tylnych. Dzięki temu użytkownik może cieszyć się pełnymi możliwościami systemu kina domowego przy zachowaniu estetyki w pokoju odsłuchowym.

Ampltiner obsługuje MusicCast i HDR10+, czyli tryb, który określa nie tylko dynamikę materiału wideo

Obsługa za pomocą pilota, aplikacji MusicCast lub asystentów głosowych

Obsługę amplitunera, oprócz pilota zdalnego sterowania dostarczanego wraz z urządzeniem, umożliwia bezpłatna, polskojęzyczna aplikacja MusicCast. Do sterowania RX-V4A można także wykorzystać asystentów głosowych (ich dostępność może różnić się w zależności od regionu i wymaga urządzenia z wbudowanym mikrofonem np. smartfona lub głośnika z wbudowanym asystentem głosowym).

Yamaha MusicCast RX-V4A i bogata gama złączy

Amplituner umożliwia podłączenie niemal dowolnego źródła dźwięku i obrazu. Oprócz gniazd HDMI, urządzenie wyposażone jest w port USB (na przedniej ściance), złącze Ethernet, a także wejścia cyfrowe optyczne i koaksjalne oraz trzy wejścia analogowe (2 x RCA). Urządzenie ma ponadto dwa wyjścia na subwoofer aktywny.

Specyfikacja Yamaha MusicCast RX-V4A (czarny) - OUTLET

Ilość kanałów5.2
Moc wyjściowa115 W (6 ohms, 0.9% THD, 1 ch); 80 W (6 ohms, 0.06% THD, 2 ch)
Dekodery dźwiękuCinema DSP, Dolby Digital Plus, Dolby True HD, DTS HD Master Audio, DTS-HD High Resolution Audio
Ilość trybów DSP17
4K VideoTak
8K VideoTak
Konwersja/Skalowanie wideoTak (HDMI do 8K)
HDMI (wej. / wyj.)4/1
Front HDMINie
Cyfrowe Optyczne (wej.)1
Front USBTak
Wejście gramofonoweNie
Terminale głośnikoweZakręcane
Radio internetoweTak
Bezprzewodowy streamingYAMAHA AV CONTROLLER, AirPlay, Wi-Fi Direct, Bluetooth
Serwisy strumieniująceAmazon Music, Deezer, Napster, Qobuz, Spotify, TIDAL
Sterowanie aplikacjąTak
WiFiTak
Odtwarzane formaty plikówAAC, AIFF, ALAC, DSD, FLAC, MP3, WAV, WMA, WMA-L
FLAC, WAV 192/24Tak
BluetoothTak
Zakresy radioweFM, DAB, DAB+
Pilot (typ)Zaprogramowany
Automatyczna kalibracjaTak (YPAO)
Pobór mocy (standby)0,1 W
Tryb ECOTak
Wymiary (S x W x G) mm435 x 171 x 377
Waga kg8.8

Opinie o Yamaha MusicCast RX-V4A (czarny) - OUTLET

Masz ten produkt?

Dodaj Opinię

Polecane Produkty

Podobne produkty

Polecane

Umów się na prezentację w salonie

W każdym z naszych salonów znajduje się sala odsłuchowa, w której w miłej atmosferze zaprezentujemy Ci brzmienie wybranego przez Ciebie sprzętu audio.

Umów się na spotkanie

Zobacz listę salonów

Umów się na spotkanie

Top Hi-Fi & Video Design

Salony firmowe

Salony firmowe

Top Hi-Fi & Video Design: