Marka: Yamaha

MX-A5200

Cena na telefon
/ sztuka
  • Moc wyjściowa: 290 W
  • Ilość kanałów: 11
  • Impedancja głośników (min): 4
  • Pobór mocy (max): 650 W

Produkt chwilowo niedostępny

Powiadom o dostępności

Odbiór w salonie: Prosimy o kontakt

Sprawdź dostępność w salonie

Darmowa dostawa

Dowiedz się więcej

Rata 20 x 0%

Sprawdź szczegóły

Procesor AV Yamaha MX-A5200

Ciesz się najwyższą wydajnością i wszechstronnością kina domowego dzięki wzmacniaczowi mocy MX-A5200 AVENTAGE. 11-kanałowy system urzeczywistnia dążenie do czystości dźwięku i niezrównanej elastyczności.

Najważniejsze cechy:

  • 11-kanałowy wzmacniacz mocy,
  • możliwość pracy mostkowej (BTL) dla frontowych kanałów,
  • niestandardowe kondensatory blokowe o pojemności 27000 µF,
  • możliwości bi-ampingu z selektorem kanałów,
  • wysokiej jakości pozłacane terminale głośnikowe,
  • odporne na szum połączenia zbalansowane XLR.

Yamaha MX-A5200

Moc i emocje

MX-A5200 gwarantuje imponujące połączenie mocy i jakości. Najnowszy wzmacniacz Yamaha udostępnia 11 kanałów wzmocnienia  w technologii dyskretnej, zapewniającymi elastyczność konfiguracji. Ciesz się możliwościami jakie daje system multiroom lub zanurz się w emocjonującym dźwięku przestrzennym wykorzystując dowolną 11-kanałową konfigurację.

Yamaha MX-A5200

Najwyższa wydajność dzięki BTL

Mocy nigdy za wiele. Aby jeszcze bardziej ją zwiększyć, inżynierowie zaimplementowali w MX-A5200  tryb pracy mostkowej (BTL) dla frontowych kanałów. Zaowocowało to znaczną poprawą wydajności głośnika przedniego.

Yamaha MX-A5200

Bezkompromisowa konstrukcja

Specjalnie zaprojektowana rama zwiększa do maksimum sztywność konstrukcji MX-A5200, tym samym eliminuje szkodliwy wpływ wibracji. Podobnie jak w legendarnym amplitunerze AV Z11, w MX-zastosowano podwójną podstawę, składającą się z kontrolujących wibracje stalowych płyt o grubości 1,6 mm.

Aby dać solidne podparcie ciężkim radiatorom i innym komponentom wzmacniacza mocy, wykorzystano niezależną konstrukcję lewy-prawy wzmocnioną przez sztywną ramę. Dolna rama redukuje przenoszenie drgań generowanych przez duży transformator i radiatory. MX-A5200 dodatkowo wykorzystuje również ciężki izolator, który blokuje zewnętrzne wibracje.

Idealnie symetryczny

Precyzyjnie zaplanowany i skonstruowany z symetrycznym układem wzmacniacza mocy, MX-A5200 uzyskuje idealną separację kanałów z fizycznie i elektrycznie odizolowaną lewą i prawą stroną. Konstrukcja znacząco poprawia stosunek sygnału do szumu i zapewnia ekspansywną scenę dźwiękową.

Yamaha MX-A5200

Wrodzona wydajność

Aby uzyskać dostarczyć ogromną moc i przestrzenny dźwięk MX-A5200 wykorzystuje wydajny, duży transformator toroidalny połączony z dwoma specjalnie opracowanymi kondensatorami blokowymi o dużej pojemności. Ponadto projektanci zminimalizowali stratę energii i zapewnili łatwość odwzorowania źródeł dźwięku.

Doskonałe połączenie

Na tylnej ściance MX-A5200 znajdują się wysokiej jakości pozłacane terminale kompatybilne z wtykami Y (płaskie wtyki widełkowe), co umożliwia uzyskanie optymalnego połączenia z głośnikami.

Yamaha MX-A5200

Wytrzymała podstawa

Stabilizacja podstawy jest kluczem do zwiększenia wydajności i uzyskania głębokiego, przestrzennego dźwięku. MX-A5200 uzyskuje niezbędną sztywność dzięki zastosowaniu grubej dolnej płyty, która stabilizuje całą konstrukcję i zapewnia optymalne brzmienie.

Zbalansowane złącza XLR

Podczas łączenia komponentów AV może zostać wprowadzony szum elektryczny - to efekt połączeń pomiędzy nimi, a także szum zewnętrzny z innych źródeł. Aby rozwiązać ten wszechobecny problem, MX-A5200 wykorzystuje zbalansowane połączenia dla wszystkich 11 kanałów - ten sam rodzaj połączenia co w profesjonalnych systemach audio. Dodatkowo, alternatywne połączenie niezbalansowane RCA wykorzystuje transmisję z wykrywaniem masy, co zapewnia prostą zbalansowaną transmisję.

Specyfikacja Yamaha MX-A5200

Moc wyjściowa290 W
Ilość kanałów11
Impedancja głośników (min)4
Pobór mocy (max)650 W
Pobór mocy (standby)0,1 W
Wymiary (S x W x G) mm435 x 211 x 463.5
Waga kg26.4

Opinie o Yamaha MX-A5200

Masz ten produkt?

Dodaj Opinię

Do pobrania

Katalog

Test / Recenzja

News

Polecane Produkty

Podobne produkty

Polecane

Umów się na prezentację w salonie

W każdym z naszych salonów znajduje się sala odsłuchowa, w której w miłej atmosferze zaprezentujemy Ci brzmienie wybranego przez Ciebie sprzętu audio.

Umów się na spotkanie

Zobacz listę salonów

Umów się na spotkanie

Top Hi-Fi & Video Design

Salony firmowe

Salony firmowe

Top Hi-Fi & Video Design: