Thorens TD 550

Gramofon TD 550 stanowi rozwinięcie konstrukcji TD 350 jednak szereg udoskonaleń sprawia, że TD 550 jest konstrukcją bardziej zaawansowaną.

Najważniejsze cechy:

  • dostosowany do długich 12-calowych ramion,
  • elektronicznie sterowana procedura rozruchu,
  • zrównoważone gniazda wyjściowe.
Thorens TD 550

Znaczne wymiary podstawy gramofonu pozwalają na montaż bardzo długich, 12-calowych ramion. Platforma ramienia wykonana jest z wyjątkowo wytrzymałego włókna węglowego, które zapewnia bardzo sztywne połączenie talerza i ramienia. Dzięki elektronicznie sterowanej procedurze rozruchu, wyjątkowo cichy silnik synchroniczny prądu przemiennego przesuwa talerz do wybranej prędkości w mgnieniu oka. Do wykonania połączeń sygnałowych TD 550 został wyposażony w gniazda wyjściowe zrównoważone (XLR) oraz niezbalansowane (RCA). Jeśli to konieczne, wysokość podwieszonego sub-chassis można wygodnie regulować za pomocą odpowiednich śrub na cokole.

Na przednim panelu TD 550, znajdują się przyciski, które mogą być dostępne w wersji chromowanej lub czarnej anodyzowanej. Płyta wierzchnia gramofonu pokryta jest bardzo cienką warstwą doskonale czarnego lakieru fortepianowego. Drewniane ścianki boczne są dostępne w kilku wariantach kolorystycznych, dzięki czemu gramofon można dopasować wzorniczo do urządzeń z serii Electronic firmy Thorens

Specyfikacja Thorens TD 550

Poziom wyjścia4mV
Waga talerza6.3 kg
Wymiary (S x W x G) mm525 x 190 x 415
Waga kg20

Opinie o Thorens TD 550

Masz ten produkt?

Dodaj Opinię

Polecane Produkty

Podobne produkty

Polecane

Umów się na prezentację w salonie

W każdym z naszych salonów znajduje się sala odsłuchowa, w której w miłej atmosferze zaprezentujemy Ci brzmienie wybranego przez Ciebie sprzętu audio.

Umów się na spotkanie

Zobacz listę salonów

Umów się na spotkanie

Top Hi-Fi & Video Design

Salony firmowe

Salony firmowe

Top Hi-Fi & Video Design: