Promocja

Miracord 70 + VM530EN + zestaw do czyszczenia AT6012 + AT607

Marka
ELAC
Ocena
Miracord 70
VM530EN
zestaw do czyszczenia AT6012
AT607
4 999
komplet
7 176 zł

Porównywarka 0
Dostępność:
Prosimy o kontakt
Umów się na prezentację

Z przyjemnością zaprezentujemy możliwości dźwiękowe poszczególnych urządzeń, podczas indywidualnie przygotowanej prezentacji w wybranym salonie.

Bardzo prosimy o wypełnienie poniższego formularza, a będzie nam miło zarezerwować salę odsłuchową i przygotować odpowiedni system.

Termin prezentacji potwierdzimy mailem lub telefonicznie.

 

Elac Miracord 70

Miracord 70 – najnowszy gramofon firmy ELAC, który dzięki rozwiązaniom technicznym wywodzącym się z topowego modelu Miracord 90 zapewnia wysokiej jakości dźwięk, zachowując bardzo atrakcyjny poziom cenowy.

Najważniejsze cechy:

  • Aluminiowe ramię z wkładką Audio-Technica AT95E
  • Paskowy napęd, anty-skating
  • Masywna podstawa z MDF-u
  • Ważący 2,6 kg szklany talerz
  • Czarne wykończenie na wysoki połysk

Elac Miracord 70

W pełni manualny gramofon ELAC Miracord 70 jest odpowiedzią firmy na potrzeby klientów poszukających urządzenia doskonale i wiernie  odtwarzającego dźwięk z winylowych krążków. Stąd zastosowanie w tym modelu rozwiązań z jubileuszowego i zarazem szczytowego modelu niemieckiej firmy – Miracord 90.

Bazą dla Miracorda 70 jest gruba płyta MDF, ograniczająca do minimum możliwość wystąpienia wibracji, pokryta czarną błyszczącą powłoką. , w której otoczenie odbija się jak w czarnym lustrze. Talerz wykonano z czarnego szkła sodowo-wapniowego, a jego waga wynosi 2,6 kilograma.

Dowiedz się więcej o gramofonie ELAC Miracord 70

 

Audio-Technica VM530EN

wkładką stereo VM530EN twoja przygoda z analogową muzyką nabierze nowych barw. Ten zaawansowany model z igłą eliptyczną odtwarza dźwięk w takim sam sposób, w jaki głowica matrycy tworzy rowki na płycie, zachowując tym samym wysoką wierność odwzorowania oryginalnego nagrania. Specjalna płytka z permaloju skutecznie odseparowuje od siebie kanały prawy i lewy, obniżając elektryczny przesłuch do poziomu niższego niż 40 dB. To wartość, która zbliżona jest do wielkości przesłuchu występującego w rowkach samej płyty.

Katalog wkładek gramofonowych VM Audio-Technica

Wkładka VM530EN, tak jak pozostałe nowe wkładki VM, różniąc się zastosowaną igłą, wykorzystuje taką samą podstawową konstrukcję systemu generującego sygnał. Dzięki niewielkiemu wyciekowi strumienia magnetycznego wkładka gwarantuje doskonałą liniowość odtwarzanego sygnału. Z kolei zastosowana igła z eliptycznym szlifem wyróżnia się mniejszymi zniekształceniami podczas śledzenia rowków płyty. Potwierdzeniem najwyższej dbałości o szczegóły jest także sama cewka, która została nawinięta drutem z miedzi beztlenowej 6N-OFC o czystości przekraczającej 99,99997%. Dzięki temu materiałowi wkładka z łatwością odczytuje potężne ilości informacji zapisanych w rowkach płyty i dostarcza dźwięk o wysokiej rozdzielczości.

Zestaw do czyszczenia płyt gramofonowych Audio-Technica AT6012

Kurz, zanieczyszczenia i wszelkiego rodzaju brud powodują zużywanie się zarówno płyty LP jak też igły gramofonowej. Zestaw do czyszczenia Audio-Technica AT6012 dzięki swojej zaawasowanej formule pozwala na dokładną konserwacje i czyszczenie Twoich ulubionych płyt LP z wszelkiego rodzaju zanieczyszczeń. Dzięki regularnemu stosowaniu zestawu AT6012 znacząco zmniejszysz zużywanie się igły gramofonowej i płyty LP. Stosowanie Zestawu czyszczącego wpływa również na bardziej dokładne śledzenie ścieżki.

 

Płyn do czyszczenia igieł gramofonowych Audio-Technica AT607

Audio-Technica AT607 jest płynem do czyszczenia igieł gramofonowych. Ten niezwykle wydajny specyfik przedłuża żywotność samej igły, ale też i płyt winylowych. Specjalna formuła czyszcząca z łatwością rozpuszcza kurz i brud, nawet ten niewidoczny gołym okiem, utrudniający właściwe śledzenie ścieżki przez igłę. Czyszczenie igły ma na celu przede wszystkim poprawę jakości odtwarzanego dźwięku. AT607 dostarczany jest z pędzelkiem aplikującym przymocowanym do nakrętki. 

Miracord 70
Sekcja ramienia
Typ ramienia Klasyczne
Typ wkładki MM
Odczyt płyty Nie
Pasmo przenoszenia 20 - 20 000 Hz
Poziom wyjścia 3,5 mV
Sekcja napędu
Prędkość obrotowa 33 1/3, 45
Waga talerza 2,6 kg
Przeniesienie napędu Pasek
Inne
Wyjście USB Nie
Wbudowany przedwzmacniacz Nie
Pokrywa w komplecie Nie
Ogólne
Wymiary (S x W x G) mm 465 x 140 x 365
Waga kg 11
VM530EN
Sekcja ramienia
Typ wkładki MM
Pasmo przenoszenia 20-25,000 Hz
Sekcja Wkładki
Separacja kanałów 27 dB (1 kHz)
Równowaga kanałów 1.5 dB (1 kHz)
Pionowy kąt śledzenia 23°
Znamionowa impedancja obciążenia 47 kΩ
Induktancja cewki 460 mH (1 kHz)
Napięcie wyjściowe 4 mV (at 1 kHz, 5 cm/sec)
Kształt igły Eliptyczny
Wspornik Rurka aluminiowa
Mocowanie ½”
Ogólne
Wymiary (S x W x G) mm 17 x 17.3 x 28.2
Waga kg 0.0064
Warunki gwarancji - Warunki gwarancji PDF [90.75K]
Katalog
Podział wkładek gramofonowych ze względu na kształt końcówki igły oraz na powierzchnię styku z rowkiem płyty gramofonowej. - Jednym z najważniejszych elementów każdej wkładki gramofonowej jest igła, która odczytuje sygnał zapisany w rowku płyty. W zależności od profilu zastosowanego zakończenia igła może odczytać większą lub mniejszą ilość informacji zapisanych w rowkach płyty, a kształt szlifu może także wpływać na szybkość zużywania się płyty i samej igły. PDF [67.43K]
Oceń produkt
Tylko zarejestrowani klienci mogą pisać recenzje. Prosimy zalogować się lub zarejestrować

Przewodniki

Chcesz skompletować swój pierwszy zestaw audio?
Chciałbyś pogłębić swoją wiedzę? Zapraszamy do
zapoznania się z naszymi przewodnikami.

Kategorie produktów


Salony sprzedaży


Białystok
  • Apartamenty Jagiellońskie
    ul. Jurowiecka 19 lok. U3/U4
  • 85 722 29 02, 519 073 470
Bydgoszcz
Katowice
Kielce
Kraków
Lublin
Łódź
Poznań (Woźna)
Poznań (Posnania)
Sopot
Szczecin
Warszawa (Andersa)
Warszawa (Naruszewicza)
Warszawa (Nowogrodzka)
Wrocław