Marka: Mission

ZX-1 biały

1 650 zł
/ sztuka
  • System: 2-drożny
  • Obudowa: Bass-reflex
  • Rekomendowana moc wzmacniacza / Nominalna moc wejściowa: 25-100 W
  • Przetwornik niskotonowy / nisko/średniotonowy: 130 mm

Produkt obecnie niedostępny

Prosimy o kontakt

Produkt chwilowo niedostępny

Powiadom o dostępności

Odbiór w salonie: Prosimy o kontakt

Sprawdź dostępność w salonie

Darmowa dostawa

Dowiedz się więcej

Rata 20 x 0% tylko 82 zł

Sprawdź szczegóły

Mission ZX-1

2-drożna podstawkowa kolumna głośnikowa Mission ZX-1 rozpoczyna niesamowicie zaawansowaną serię ZX. Konstruktorom w obudowie o wysokości zaledwie 30 centymetrów z układem bas-refleks udało się pomieścić dwa specjalnie zaprojektowane przetworniki. Eleganckie wzornictwo wraz z najwyższą możliwą jakością wykończenia podkreślają wysoką klasę tego wyjątkowego modelu.

Mission Seria ZX

Za zakres wysokotonowy odpowiada całkowicie nowy, 38-milimetrowy przetwornik, który eliminuje wiele niedoskonałości pojawiających się w bardziej konwencjonalnych kopułkach. W zastosowanym rozwiązaniu część kopułki przymocowano na stałe do rdzenia magnetycznego i połączono krawędzią z otaczającym ją pierścieniem. W ten sposób kopułka jest napędzana bardziej precyzyjnie i efektywniej, co przekłada się na mniejsze zniekształcenia i bardzo wysoką jakość dźwięku, nawet przy częstotliwościach rzędu 30 kHz i wyższych. Układ ten pozwala także na dużo lepsze odwzorowanie impulsów dźwiękowych i detali muzycznych, w szczególności tych odpowiedzialnych za harmonię poszczególnych instrumentów.

Mission ZX-1

Na sekcję średnio-niskotonową składa się 130-milimetrowa jednostka DiaDrive z aluminiową membraną. Głośniki wykorzystują układ wentylacyjny – ten usuwa powietrze znajdujące się za membraną, w ten sposób redukując rezonans i umożliwiając uzyskanie czystszego zakresu średniotonowego wykraczającego poza 3 kHz. Model ZX-1 charakteryzuje się również wentylowanym pierścieniem, który przysłania zawieszenie przetwornika, jednocześnie korzystnie wpływając na dźwięk poprzez zwiększenie czystości brzmienia średnich tonów.

Ponadto projektanci w przetworniku średnio-niskotonowym sięgnęli po ponadwymiarowy układ magnetyczny, który pozwala z łatwością odwzorować mocny i głęboki bas charakterystyczny dla wielu nowoczesnych nagrań.

Mission ZX-1

Do wyrównania długości fal akustycznych tweetera i jednostki średnio-niskotonowej konstruktorzy sięgnęli po autorski układ Mission IDG (Inverted Driver Geometry), w którym głośnik wysokotonowy umieszczony został poniższej sekcji odtwarzającej pozostały zakres częstotliwości. Przywiązanie do detali widać także w wylocie portu bas-refleks, którego specjalny wzór i asymetryczny kształt umożliwiają wyeliminowanie zniekształceń pojawiających się w przypadku gładkich, okrągłych portów wentylacyjnych.

Specyfikacja Mission ZX-1 biały

System2-drożny
ObudowaBass-reflex
Rekomendowana moc wzmacniacza / Nominalna moc wejściowa25-100 W
Przetwornik niskotonowy / nisko/średniotonowy130 mm
Przetwornik wysokotonowy38 mm
Pasmo przenoszenia52 Hz - 24 kHz
Skuteczność88 dB
Częstotliwość podziału2,6 kHz
Wymiary (S x W x G) mm240 x 300 x 350+12
Waga kg7,6
Wersje wykończeniaBiały połysk
Impedancja8 Ohm

Opinie o Mission ZX-1 biały

Masz ten produkt?

Dodaj Opinię

Publikacje na temat Mission ZX-1 biały

Polecane Produkty

Podobne produkty

Polecane

Umów się na prezentację w salonie

W każdym z naszych salonów znajduje się sala odsłuchowa, w której w miłej atmosferze zaprezentujemy Ci brzmienie wybranego przez Ciebie sprzętu audio.

Umów się na spotkanie

Zobacz listę salonów

Umów się na spotkanie

Top Hi-Fi & Video Design

Salony firmowe

Salony firmowe

Top Hi-Fi & Video Design: