Podstawkowa kolumna głośnikowa Bowers & Wilkins 805 Prestige Edition

Diamentowa kopułka rodem ze studia nagraniowego, membrana typu Continuum głośnika średniotonowego oraz wykończenie  w fornirze z drzewa różanego  Santos – oto najpiękniejsza kolumna podłogowa – Bowers & Wilkins 805 D3 Prestige Edition.

Najważniejsze cechy:

  • luksusowe wykończenie z drzewa różanego Santos,
  • membrana typu Continuum,
  • diamentowa kopułka głośnika wysokotonowego.

Brytyjski producent przyzwyczaił miłośników audio do znakomitej jakości odtwarzania dźwięku i oszołamiającego designu. W przypadku Bowers & Wilkins 805 D3 Prestige Edition mamy do czynienia z konstrukcją technologicznie identyczną do standardowej 805, jednak przyobleczoną w wykwintne opakowanie, które przydaje kolumnie ekskluzywności.

 

Bowers & Wilkins 805 Prestige Edition

Wyjątkowe drewno

Fornir tego modelu został wykonany ze słynącego z urody drewna Santos Rosewood. Tego typu materiał wymaga odpowiedniego traktowania, aby wydobyć z niego ukryte piękno. Rzemieślnicy zatrudnieni w angielskiej firmie pieczołowicie pokrywają powierzchnie drewna aż trzynastoma warstwami lakieru. Bogate kolory i unikalny wzór sprawiają, że każdy głośnik jest niepowtarzalny i jedyny w swoim rodzaju. Wykonane w Wielkiej Brytanii zgodnie z najbardziej rygorystycznymi standardami, modele Prestige Edition posiadają numerowaną tabliczkę znamionową, która poświadcza ich wyjątkowość.

 

Bowers & Wilkins 805 Prestige Edition

Wyjątkowe brzmienie

805 D3 potrafi dostarczyć nieskazitelnie czysty dźwięk przy zachowaniu niewielkich wymiarów obudowy. Pozwala to cieszyć się rzeczywistym brzmieniem nawet we względnie niedużych pomieszczeniach odsłuchowych.

 

Wysoka jakość dźwięku modelu 805 D3 to m.in. zasługa zastosowanych rozwiązań. Diamentowa kopułka wysokotonowa umieszczona jest w obudowie wykonanej z kawałka aluminium. Ta mechanicznie bierna struktura stanowi niesamowicie sztywną platformę, dzięki której tweeter może dostarczyć krystalicznie czysty dźwięk. Sama kopułka jest niezwykle lekka i niewiarygodnie sztywna.

 

Przetwornik średnio-niskotonowy wyposażony jest w membranę Continuum, która zapewnia wierne brzmienie odtwarzanego zakresu. To konsekwencja skutecznego minimalizowania tzw. break-up’u, negatywnie wpływającego na odtwarzanie bardzo ważnego zakresu pasma przenoszenia.

 

Bowers & Wilkins 805 Prestige Edition

 

Specyfikacja Bowers & Wilkins 805 Prestige Edition

System2-drożny
ObudowaBass-reflex
Rekomendowana moc wzmacniacza / Nominalna moc wejściowa50 W - 120 W
Przetwornik średniotonowy165
Przetwornik wysokotonowy25 mm
Pasmo przenoszenia42 Hz - 28 kHz
Wymiary (S x W x G) mm238 x 424 x 345
Waga kg12.6
Wersje wykończeniaSantos Rosewood
Impedancja8 Ohm

Opinie o Bowers & Wilkins 805 Prestige Edition

Masz ten produkt?

Dodaj Opinię

Polecane Produkty

Podobne produkty

Polecane

Umów się na prezentację w salonie

W każdym z naszych salonów znajduje się sala odsłuchowa, w której w miłej atmosferze zaprezentujemy Ci brzmienie wybranego przez Ciebie sprzętu audio.

Umów się na spotkanie

Zobacz listę salonów

Umów się na spotkanie

Top Hi-Fi & Video Design

Salony firmowe

Salony firmowe

Top Hi-Fi & Video Design: