Umów się na prezentację

Z przyjemnością zaprezentujemy możliwości dźwiękowe poszczególnych urządzeń, podczas indywidualnie przygotowanej prezentacji w wybranym salonie.

Bardzo prosimy o wypełnienie poniższego formularza, a będzie nam miło zarezerwować salę odsłuchową i przygotować odpowiedni system.

Termin prezentacji potwierdzimy mailem lub telefonicznie.

 

Podstawkowa kolumna głośnikowa Bowers & Wilkins 805 Prestige Edition

Diamentowa kopułka rodem ze studia nagraniowego, membrana typu Continuum głośnika średniotonowego oraz wykończenie  w fornirze z drzewa różanego  Santos – oto najpiękniejsza kolumna podłogowa – Bowers & Wilkins 805 D3 Prestige Edition.

Najważniejsze cechy:

 • luksusowe wykończenie z drzewa różanego Santos,
 • membrana typu Continuum,
 • diamentowa kopułka głośnika wysokotonowego.

Brytyjski producent przyzwyczaił miłośników audio do znakomitej jakości odtwarzania dźwięku i oszołamiającego designu. W przypadku Bowers & Wilkins 805 D3 Prestige Edition mamy do czynienia z konstrukcją technologicznie identyczną do standardowej 805, jednak przyobleczoną w wykwintne opakowanie, które przydaje kolumnie ekskluzywności.

Bowers & Wilkins 805 Prestige Edition

Wyjątkowe drewno

Fornir tego modelu został wykonany ze słynącego z urody drewna Santos Rosewood. Tego typu materiał wymaga odpowiedniego traktowania, aby wydobyć z niego ukryte piękno. Rzemieślnicy zatrudnieni w angielskiej firmie pieczołowicie pokrywają powierzchnie drewna aż trzynastoma warstwami lakieru. Bogate kolory i unikalny wzór sprawiają, że każdy głośnik jest niepowtarzalny i jedyny w swoim rodzaju. Wykonane w Wielkiej Brytanii zgodnie z najbardziej rygorystycznymi standardami, modele Prestige Edition posiadają numerowaną tabliczkę znamionową, która poświadcza ich wyjątkowość.

Bowers & Wilkins 805 Prestige Edition

Wyjątkowe brzmienie

805 D3 potrafi dostarczyć nieskazitelnie czysty dźwięk przy zachowaniu niewielkich wymiarów obudowy. Pozwala to cieszyć się rzeczywistym brzmieniem nawet we względnie niedużych pomieszczeniach odsłuchowych.

Wysoka jakość dźwięku modelu 805 D3 to m.in. zasługa zastosowanych rozwiązań. Diamentowa kopułka wysokotonowa umieszczona jest w obudowie wykonanej z kawałka aluminium. Ta mechanicznie bierna struktura stanowi niesamowicie sztywną platformę, dzięki której tweeter może dostarczyć krystalicznie czysty dźwięk. Sama kopułka jest niezwykle lekka i niewiarygodnie sztywna.

Przetwornik średnio-niskotonowy wyposażony jest w membranę Continuum, która zapewnia wierne brzmienie odtwarzanego zakresu. To konsekwencja skutecznego minimalizowania tzw. break-up’u, negatywnie wpływającego na odtwarzanie bardzo ważnego zakresu pasma przenoszenia.

Bowers & Wilkins 805 Prestige Edition

 

Konstrukcja
System 2-drożny
Obudowa Bass-reflex
Dane techniczne
Rekomendowana moc wzmacniacza / Nominalna moc wejściowa 50 W - 120 W
Przetwornik średniotonowy 165
Przetwornik wysokotonowy 25 mm
Pasmo przenoszenia 42 Hz - 28 kHz
Impedancja 8 Ω
Ogólne
Wymiary (S x W x G) mm 238 x 424 x 345
Waga kg 12.6
Wersje wykończenia Santos Rosewood
Warunki gwarancji - Warunki gwarancji PDF [90.75K]
Press info
Bowers & Wilkins - Pół wieku i cała epoka - reportaż "Audio" - Jubileusze są doskonałymi okazjami, które wykorzystuje każda profesjonalnie prowadzona firma, aby o sobie przypomnieć, i to poza ramami jakiegokolwiek testu, porównania, ograniczenia do konkretnego produktu. PDF [964.15K]
Oceń produkt
Tylko zarejestrowani klienci mogą pisać recenzje. Prosimy zalogować się lub zarejestrować
 • Luksusowa wersja głośników B&W serii 800

  Dwa modele brytyjskiego producenta zyskały ekskluzywne wykończenie z ze słynącego z piękna drzewa różanego Santos. Ten zabieg przemienił wolnostojące kolumny 802 i podstawkowe 805 w prawdziwe perełki.
 • Przetwornik wysokotonowy

  Głośniki można klasyfikować według najrozmaitszych kryteriów. Może być to ich zastosowanie albo kryterium wynikające z ich pasma przenoszenia. Zakres częstotliwości przenoszony przez głośniki wysokotonowe (ang. tweeters) wynosi: od 2 – 5 kHz do 18 – 30 kHz. Zdarzają się też głośniki ultrawysokotonowe, przede wszystkim działające dobrze powyżej 10 kHz. Ale częstotliwość graniczna znajduje się o wiele wyżej niż w przypadku standardowych tweeterów – nawet w okolicach 50 – 60 kHz (rekord wynoszący 150 kHz należy do głośnika jonowego).

Przewodniki

Chcesz skompletować swój pierwszy zestaw audio?
Chciałbyś pogłębić swoją wiedzę? Zapraszamy do
zapoznania się z naszymi przewodnikami.

Kategorie produktów


Salony sprzedaży


Białystok
 • Apartamenty Jagiellońskie
  ul. Jurowiecka 19 lok. U3/U4
 • 85 722 29 02, 519 073 470
Bydgoszcz
Katowice
Kielce
Kraków
Lublin
Łódź
Poznań (Woźna)
Poznań (Posnania)
Sopot
Szczecin
Warszawa (Andersa)
Warszawa (Naruszewicza)
Warszawa (Nowogrodzka)
Wrocław