Marka: Linn

Akudorik Exakt

48 000 zł
 • Impedancja: 8 Ohm

Produkt chwilowo niedostępny

Powiadom o dostępności

Odbiór w salonie: Prosimy o kontakt

Sprawdź dostępność w salonie

Darmowa dostawa

Dowiedz się więcej

Rata 20 x 0%

Sprawdź szczegóły

 

Linn Akudorik Exakt

Linn Akudorik to innowacyjne kolumny głośnikowe o wyjątkowej muzycznej precyzji dźwięku i braku zniekształceń. Montowane są na specjalnych podstawkach zawierających elektronikę i wzmacniacze, które zapewniają idealny, osobny sygnał dla każdego z 4 przetworników.

Najważniejsze cechy:

 • Obudowa formowana ciśnieniowo o ultraniskim rezonansie
 • Technologia Exakt
 • Połączenie z dowolnym sieciowym odtwarzaczem muzycznym Linn obsługującym Exakt przez złącze Exakt Link
 • Zaprojektowany przez firmę Linn układ przetworników 3K zapewnia szerszą dyspersję, precyzyjne przenoszenie wysokich częstotliwości i poprawia lokalizację źródeł dźwięku w przestrzeni akustycznej
 • Przetwornik cyfrowo-analogowy Katalyst
 • System optymalizacji dźwięku Space Optimisation+
 • Głośnik niskotonowy z membraną wykonaną z lakierowanego papieru o symetrycznie zrównoważonym napędzie wywierającym na cewkę równomierną siłę w obu kierunkach
 • Solidna aluminiowa płyta podstawy z regulowanymi kolcami zapewniającymi maksymalną stabilność
 • Możliwość wyboru chromowanego lub czarnego wykończenia obudowy zestawu

akudorik-exakt

Innowacyjna konstrukcja

Podstawka kolumny Akudorik, a właściwie jej piedestał, jak nazywa to rozwiązanie jej producent, mieści w sobie niezbędną elektronikę: cyfrową zwrotnicę Exakt, regulację głośności, przetworniki C/A Katalyst oraz wzmacniacze mocy, z osobnym kanałem dla każdego z czterech przetworników. Sygnały są przekazywane z podstawki do głośnika za pomocą unikalnego 4-drożnego połączenia przez podstawę kolumny, dzięki czemu – mimo złożoności elektroniki – nie widać okablowania. Jest to niekonwencjonalne rozwiązanie, jednak nabierające sensu, gdy się je zobaczy i usłyszy. Akudorik zapewnia jakość brzmienia, która podważy Twoje wyobrażenie o możliwościach kompaktowego głośnika montowanego na podstawce.

Technologia Exakt

Zintegrowane głośniki Akudorik są wyposażone we wzmacniacze i elektronikę Exakt. W każdej podstawce głośnikowej wbudowany jest inteligentny moduł sieciowy, który jest montowany w zawieszeniu w celu akustycznej izolacji od reszty głośnika. Moduł podłączany jest do sieciowego odtwarzacza muzycznego Linn za pomocą złącza Exakt Link i zasilany jest sygnałem cyfrowym, który następnie jest rozdzielany przez cyfrową zwrotnicę Exakt na odpowiednie częstotliwości kierowane precyzyjnie do każdego przetwornika. Potężne przetwarzanie Exakt zapewnia idealne wyrównanie czasowe każdej częstotliwości odtwarzanej przez każdy z przetworników, co pozwala na zachowanie wierności brzmienia każdego instrumentu.

Podczas odsłuchu systemu Akudorik uderzająca jest naturalność jego brzmienia. To tak, jakbyś słuchał prawdziwych muzyków grających tuż przed tobą. Najbardziej naturalny dźwięk można uzyskać tylko dzięki doskonałej synchronizacji. Kiedy słyszysz, gdy ktoś gra na instrumencie na żywo, elementy, które składają się na każdą nutę, w tym wszystkie harmoniczne, docierają do Twojego ucha w tym samym czasie. Proste i oczywiste, ale faktem jest, że aż do teraz żaden system głośnikowy nigdy nie był w stanie precyzyjnie zsynchronizować tych elementów. Dzięki idealnemu wyrównaniu czasowemu odtwarzanych dźwięku zapewnianemu przez technologię Exakt możesz cieszyć się tym samym naturalnym brzmieniem, które zostało nagrane przez artystę.

Optymalizacja przestrzenna

Technologia Space Optimisation usuwa niepożądane efekty zniekształceń powodowanych przez środowisko odsłuchowe, aby wydobyć prawdziwe brzmienie muzyki. Niezależnie od tego, jakich głośników używasz i jak zaprojektowałeś swoje pomieszczenie, usłyszysz dźwięk zoptymalizowany specjalnie dla Ciebie. Technologia optymalizacji przestrzeni akustycznej wykorzystuje zaawansowane modelowanie akustyczne, aby stworzyć kompletny obraz tego, jak głośniki, ich rozmieszczenie i unikalne cechy pomieszczenia wpływają na słyszany dźwięk. Następnie precyzyjnie identyfikuje częstotliwości, które są sztucznie zniekształcone przez otoczenie i redukuje ich energię, aby ujawnić muzykę, która w przeciwnym razie pozostałaby ukryta.

Kolumny Akudorik zapewniają udoskonaloną wersję tej technologii: Space Optimisation+. Dzięki systemowi Exakt wykonywane są pomiary charakterystyki każdego pojedynczego przetwornika. Umożliwia to jeszcze bardziej zaawansowane modelowanie głośników, specyficzne nie tylko dla modelu głośnika, lecz także dla konkretnej pary głośników w Twoim domu.

Przetwornik analogowo-cyfrowy Katalyst

Architektura konwersji cyfrowo-analogowej Katalyst wykonuje przetwarzanie z większą precyzją niż kiedykolwiek wcześniej. Katalyst zapewnia najlepszą konwersję cyfrowo-analogową poprzez kontrolę krytycznych elementów tworzenia sygnału analogowego. Architektura Katalyst przekształca sygnał z niespotykanym poziomem kontroli, zapewniając Ci głębsze poznanie Twojej ulubionej muzyki. Wystarczy dodać dowolny odtwarzacz sieciowy Linn obsługujący Exakt, aby stworzyć kompletny system muzyczny, który zachowuje oryginalny dźwięk.

Układ przetworników 3K

Trzy przetworniki – średniotonowy, wysokotonowy i superwysokotonowy – umieszczono w jednej, sztywnej obudowie odlewanej ciśnieniowo. Dzięki zminimalizowaniu odległości pomiędzy przetwornikami tworzy się jednopunktowe źródło dźwięku o wyjątkowo szerokiej dyspersji. To wszystko dla precyzyjnego i spójnego odtwarzania wysokich częstotliwości w całym pomieszczeniu.

Precyzyjnie wykonane obudowy

Kolumny głośnikowe Linn Akudorik łączą w sobie mistrzowski kunszt wykonania z zaawansowanymi materiałami i technikami produkcji, co tworzy razem piękne i wydajne obudowy akustyczne. Złożona, laminowana konstrukcja obudowy jest formowana ciśnieniowo w celu uzyskania charakterystycznego zaokrąglonego kształtu, zapewniając jednocześnie wyjątkową sztywność dla przetworników, które pracują przy zminimalizowanym rezonansie. Starannie rozmieszczone wewnętrzne ożebrowania zapewniają dodatkowe usztywnienie i akustyczną bierność obudowy dla stabilności przetworników. Kolumny Akudorik zostały zaprojektowane i zbudowane tak, aby zagwarantować jakość dźwięku na najwyższym poziomie – bez kompromisów w zakresie stylu i elegancji, których oczekujesz od wyposażenia w twoim domu.

Specyfikacja techniczna Linn Akudorik:

 • Kolumna aktywna z technologią Exakt i wzmacniaczem wbudowanymi w podstawkę
 • Wzmacniacz: 4 x 100 W
 • Obudowa bas refleks
 • 2 x Exakt Link
 • Przetwornik niskotonowy: membrana z papieru lakierowanego 165 mm
 • Przetwornik średniotonowy: kopułka poliuretanowa 75 mm
 • Przetwornik superwysokotonowy: kopułka jedwabna 13 mm
 • Pojemność obudowy: 12 l
 • Wymiary: 304 x 958 x 388 mm
 • Waga: 23 kg (z podstawką)

Specyfikacja Linn Akudorik Exakt

Opinie o Linn Akudorik Exakt

Masz ten produkt?

Dodaj Opinię

Publikacje na temat Linn Akudorik Exakt

Polecane Produkty

Podobne produkty

Polecane

Umów się na prezentację w salonie

W każdym z naszych salonów znajduje się sala odsłuchowa, w której w miłej atmosferze zaprezentujemy Ci brzmienie wybranego przez Ciebie sprzętu audio.

Umów się na spotkanie

Zobacz listę salonów

Umów się na spotkanie

Top Hi-Fi & Video Design

Salony firmowe

Salony firmowe

Top Hi-Fi & Video Design: