Marka: PSB Speakers

Passif 50

Special Price 5 000 zł Regular Price 6 000 zł i
/ sztuka
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 5999.5 zł
 • System: 2-drożny
 • Obudowa: Pasywny radiator
 • Rekomendowana moc wzmacniacza / Nominalna moc wejściowa: 30 - 200
 • Przetwornik niskotonowy / nisko/średniotonowy: 165 mm, odlewany z aluminium kosz, papierowa membrana, gumowe zawieszenie + membrana pasywna 203 mm

Wysyłka: w ciągu 24 h

Sprawdź szczegóły

Darmowa dostawa

Dowiedz się więcej

Rata 20 x 0% tylko 250 zł

Sprawdź szczegóły
Passif 50 jest do kupienia w przyrostach co 2

Kolumny głośnikowe PSB Speakers Passif 50

Model Passif 50 został zaprojektowany i wyprodukowany specjalnie na 50-lecie istnienia marki PSB Speakers. Jubileuszowy Passif 50 łączy wygląd retro z najwyższą jakością wykonania i nowoczesnymi rozwiązaniami technicznymi, co podkreśla konsekwentność w kontynuacji dziedzictwa marki. Kolumny te nawiązują swoim designem do modeli, które ugruntowały reputację marki PSB Speakers, ale jednocześnie są całkowicie nową konstrukcją, czerpiącą rozwiązania techniczne m.in. z topowych modeli PSB Synchrony.

Nawiązanie do historii marki

Obudowa wykończona fornirem orzechowym, magnetycznie mocowana maskownica z plecionej tkaniny i dołączony do zestawu specjalny stojak podłogowy sprawiają, że jubileuszowa edycja kolumn mocno nawiązuje do bogatej historii jednej z największych światowych marek audio, jaką niewątpliwie jest PSB Speakers. Te stylowe kolumny głośnikowe wzorowane są na legendarnych modelach Passif I oraz Passif II z lat 70. XX wieku, a więc pierwszych oddających ideę dźwięku „True to Nature”, wykreowaną przez założyciela i głównego projektanta PSB Speakers, Paula Bartona.

Kolumny głośnikowe PSB Speakers Passif 50

Oparte na wieloletnich badaniach

Już od wczesnych lat 70. ubiegłego wieku firma PSB aktywnie uczestniczy w światowym programie badań nad akustyką, prowadzonych przez kanadyjską Narodową Radę Badań Naukowych (National Research Council of Canada). Zespół inżynierów pod kierownictwem Paula Bartona dokonuje pomiarów prototypów PSB Speakers w komorze bezechowej NRC, a następnie koreluje te pomiary z obszernymi, subiektywnymi testami odsłuchowymi. Działania te doprowadziły do powstania serii produktów docenianych przez użytkowników i recenzentów za ich wierność tonalną, realizm przestrzenny i niewymuszoną dynamikę – nawet przy wysokich poziomach głośności. Kolumna głośnikowa Passif 50 jest kolejnym produktem, który został zaprojektowany w oparciu o pięć dekad badań i sprawdzony przez PSB proces projektowania.

Kolumny głośnikowe PSB Speakers Passif 50

Tytanowy przetwornik wysokotonowy

Chociaż model Passif 50 bazuje na podobnych podzespołach jak kolumny Passif I czy Passif II, jest to jednak nowy projekt, wykorzystujący nową platformę przetworników i obudowę. Passif 50 to kolumna głośnikowa, która odtwarza muzykę zgodnie z intencjami twórców, bez jakichkolwiek podbarwień. Tytanowa kopułka wysokotonowa ma potężny magnes neodymowy i cewkę chłodzoną ferrofluidem w celu zapewnienia większej mocy wyjściowej i skuteczniejszej redukcji zniekształceń. Korektor fazy umieszczony przed kopułką pozwala uzyskać szeroką i spójną dyspersję. Zastosowane rozwiązania przełożyły się na szeroką i głęboką scenę dźwiękową z bardzo precyzyjnym obrazowaniem, praktycznie niezależnym od pozycji słuchacza względem głośnika. Filcowa podkładka otaczająca przetwornik wysokotonowy minimalizuje zjawisko dyfrakcji, poprawiając przejrzystość i stabilność obrazu dźwiękowego.

Kolumny głośnikowe PSB Speakers Passif 50

Przetwornik basowy i membrana pasywna

6,5-calowy głośnik niskotonowy oraz 8-calową membranę pasywną wyposażono w kosze z odlewu aluminiowego, które są odporne na uszkodzenia mechaniczne. Podzespoły te mają ponadto gumowe zawieszenie, które tłumi niepożądane rezonanse, co przekłada się na gładsze brzmienie i mniejsze zniekształcenia. Inżynierowie firmy PSB Speakers wiele uwagi poświęcili dopracowaniu interakcji głośnika niskotonowego z membraną pasywną. Rezultatem jest doskonała równowaga między tymi elementami.

Kolumny głośnikowe PSB Speakers Passif 50

Ponadczasowa konstrukcja

Model Passif 50 sprzedawany jest w parach, w których kolumny mają „lustrzanie” ustawione przetworniki wysokotonowe (po wewnętrznej stronie stereofonicznej sceny dźwiękowej). Takie rozwiązanie przyczyniło się do poprawy obrazowania. Co więcej, wszystkie złącza w mocno usztywnionych obudowach są ustawione pod kątem. Poprawia to dopasowanie oraz przyczynia się do zmniejszenia wpływu wibracji obudowy. Wyposażone w podwójne terminale głośnikowe, kolumny Passif 50 mogą być podłączone w trybie bi-amp lub bi-wire.

W nawiązaniu do jubileuszu

Oprócz obudowy wykonanej z forniru orzechowego, maskownic z plecionej tkaniny i dedykowanych podstawek, model Passif 50 ma liczne elementy podkreślające, iż mamy tutaj do czynienia z konstrukcją jubileuszową. Jest to m.in. oryginalne logo PSB na maskownicy oraz tabliczka znamionowa na tylnej ściance, ozdobiona liściem klonowym i napisem „Passif 50 – 1972-2022”. Dzięki najnowocześniejszej technologii i stylowemu wzornictwu retro, kolumny Passif 50 są doskonałym uhonorowaniem przeszłości firmy PSB Speakers, a jednocześnie krokiem w przyszłość i dostarczają naturalnego dźwięku.

Kolumny głośnikowe PSB Speakers Passif 50

Najważniejsze cechy modelu PSB Speakers Passif 50:

 • 2-drożna konstrukcja z membraną pasywną
 • 1-calowa tytanowa kopułka wysokotonowa z magnesem neodymowym, chłodzona ferrofluidem
 • 6,5-calowy głośnik niskotonowy i 8-calowa membrana pasywna z koszami z odlewu aluminiowego, papierowymi membranami i gumowym zawieszeniem
 • obudowa w stylu retro, wykończona fornirem orzechowym
 • specjalnie zaprojektowane podstawki pod głośniki
 • magnetycznie mocowane maskownice z transparentnej akustycznie tkaniny
 • jubileuszowe elementy, w tym oryginalne logo PSB oraz okolicznościowa tabliczka na tylnej ściance z napisem „Passif 50 – 1972-2022", ozdobiona liściem klonowym
 • filc otaczający głośnik wysokotonowy, minimalizujący zjawisko dyfrakcji
 • pozłacane podwójne terminale głośnikowe pozwalające na połączenie w trybie bi-wire/bi-amp
 • wymiary kolumny (W x S x G): 660 x 280 x 254 mm
 • wysokość kolumny z podstawką: 870 mm

Specyfikacja PSB Speakers Passif 50

System2-drożny
ObudowaPasywny radiator
Rekomendowana moc wzmacniacza / Nominalna moc wejściowa30 - 200
Przetwornik niskotonowy / nisko/średniotonowy165 mm, odlewany z aluminium kosz, papierowa membrana, gumowe zawieszenie + membrana pasywna 203 mm
Przetwornik wysokotonowy25 mm, chłodzony ferrofluidem, tytanowa kopułka z magnesem neodymowym
Pasmo przenoszenia70-16 kHz
Skuteczność89dB
Częstotliwość podziału1800 Hz, LR4
Wymiary (S x W x G) mm280 x 660 x 254; 280 x 870 x 254 ( z podstawką)
Waga kg13.7 szt.
Wersje wykończeniaOrzech
Impedancja6 Ohm

Opinie o PSB Speakers Passif 50

5
Ocena:
Średnia ocen: 5

(1 ocena)

 • 5 1
 • 4 0
 • 3 0
 • 2 0
 • 1 0

Masz ten produkt?

Dodaj Opinię

1 opinia

 1. Łukasz

  Ocena:
  Ocena: 5
  Takich kolumn szukałem, tylko nie z epoki, bo się na tym nie znam. Tutaj mam dźwięk vintage z nasyconą średnicą, grające ciepłym i miłym dla ucha dźwiękiem z pełną gwarancją. Wykonanie bardzo dobre. Kolumny sprawiają wrażenie solidnych. Póki co mam je podłączone do starej Yamahy R-S700, ale planuję dokupić w przyszłości wzmacniacz Nad C3050, ten vintage design. Słuchałem w salonie i porównałem na tych kolumnach z moją Yamahą no i zagrał dużo lepiej, a dodatkowo ma możliwość rozbudowy o kartę sieciową BluOS-D z internetem i kalibracją Dirac.

Polecane Produkty

Podobne produkty

Polecane

Umów się na prezentację w salonie

W każdym z naszych salonów znajduje się sala odsłuchowa, w której w miłej atmosferze zaprezentujemy Ci brzmienie wybranego przez Ciebie sprzętu audio.

Umów się na spotkanie

Zobacz listę salonów

Umów się na spotkanie

Top Hi-Fi & Video Design

Salony firmowe

Salony firmowe

Top Hi-Fi & Video Design: