PSB Speakers Imagine T3

PSB Imagine T3 to wolnostojąca kolumna głośnikowa klasy premium, która sprawia, że odtwarzana muzyka ożywa. Model Imagine T3 w namacalny sposób przedstawia filozofię firmy PSB  i jej sposób myślenia o konstrukcjach głośnikowych. Imagine T3 to spektakularny pokaz precyzyjnego obrazowania  i czystej, perfekcyjnie wyrównanej odpowiedzi basu. Moc dźwięku, niezwykle równomierna charakterystyka częstotliwości jednolitej reakcji poza osią odpowiedzi, wymieszane w idealnych proporcjach, tworzą potężne, wydobywające się z dziecinną łatwością brzmienie oraz precyzyjne i szczegółowe pole dźwięku.

PSB Speakers Imagine T3

Trzy głośniki niskotonowe są lepsze niż jeden

Ułożone jeden nad drugim w układzie charakterystycznym dla konstrukcji PSB, trzy głośniki niskotonowe, o średnicy 178 mm każdy, w którym wszystkie jednostki łączą się, aby generować najdłuższe fale dźwięku z zakresu niskotonowego. Przy wyższych częstotliwościach głośniki niskotonowe są celowo tłumione, a aktywny pozostaje jedynie ten sąsiadujący z jednostką średniotonową. Aby zredukować pierwsze odbicia akustyczne, określane również jako „odbicia podłogi, położenie każdego głośnika i nachylenie zwrotnicy zostały starannie zoptymalizowane. Zjawisko to jest odpowiedzialne za nieregularność odpowiedzi i obecne jest w przypadku wszystkich głośników, o ile nie zostanie wyeliminowane. Kolejną zaletą zastosowania kilku jednostek niskotonowych jest skuteczniejsze wprawianie w ruch powietrza w porównaniu z jednym dużym głośnikiem. Ponadto zastosowanie mniejszych membran z dużymi układami napędowymi zapewnia wyższą czułość i precyzyjniejszy tłokowy ruch membrany, co przekłada się na szybszą odpowiedź impulsową i niższe zniekształcenia.

PSB Speakers Imagine T3

Indywidualne komory basowe tłumiące niepożądany rezonans

Wysoka i smukła obudowa Imagine T3 nie tylko fantastycznie się prezentuje, lecz także sprawia, że bardziej kierunkowy głośnik wysokotonowy znajduje się na wysokości uszu słuchacza, co skutkuje optymalnym odwzorowanie muzycznego pejzażu. Niestety, kiedy obudowy używane są w roli komór basowych, wysokie i wąskie konstrukcje generują „rurowy rezonans”. PSB rozwiązało ten problem za pomocą indywidualnie dostrojonych komór dla każdego głośnika niskotonowego. Przegrody oddzielające komory dodatkowo zwiększają sztywność całej konstrukcji i pomagają tłumić rezonans. Ponieważ każda komora ma własny port wentylacyjny, z łatwością można dostroić odpowiedź basu w pokoju odsłuchowym za pomocą dostarczanych z kolumnami zatyczek.

PSB Speakers Imagine T3

Zakres średniotonowy – to tutaj mieszka muzyka

Większość informacji muzycznych dostarcza zakres średniotonowy. Chociaż brzmi nie tak ekscytująco jak głośniki nisko- i wysokotonowe, to zakres pomiędzy 200 Hz i 2000 Hz zawiera większość muzycznych informacji związanych z wysokością i barwą instrumentów oraz ludzkiego głosu. Ten zakres jest najbardziej wrażliwy dla naszych uszu. Imagine T3 wykorzystuje specjalnie opracowany 133-milimetrowy przetwornik średniotonowy, pracujący w swojej własnej uszczelnionej komorze. Średnica głośnika oznacza niemal idealne połączenie niskich zniekształceń, wysokiej wydajności i idealnej dyspersji w pożądanym zakresie częstotliwości. Dzięki temu jednostka ta płynnie integruje się z głośnikami nisko- i wysokotonowymi.

Tweeter high-res

Imagine T3 wykorzystuje ręcznie wyselekcjonowaną wersję znanej tytanowej kopułki wysokotonowej PSB. Ta 25-milimetrowa jednostka wyposażona jest w magnes neodymowy, wysokotemperaturową cewkę i chłodzenie ferrofluidem, dzięki czemu może utrzymywać tempo nadawane przez pozostałe głośniki. Kilka lat poświęconych na udoskonalaniu procesu produkcji zaowocowało głośnikiem o wyjątkowo płynnej odpowiedzi i zaskakująco niskich zniekształceniach w porównaniu z innymi znanymi tweeterami. Doskonale kontrolowana moc pozwoliła ustalić częstotliwość zwrotnicy na poziomie 1800 Hz, co zwiększa dyspersję i integrację z głośnikiem średniotonowym.

PSB Speakers Imagine T3

Niczym doskonały mebel

Elegancka i wyróżniająca się obudowa Imagine została zaprojektowana przez znanego projektanta przemysłowego Davida Farrage’a z DF-ID i starannie wykonana przez PSB. Imagine T3 wykorzystuje siedem warstw MDF (gęsty, pozbawiony rezonansu materiał drewniany) oraz unikatowe procesy z użyciem materiałów ery kosmicznej, aby uzyskać pięknie zakrzywioną i jednocześnie akustycznie obojętną konstrukcję. Przednią ściankę tworzy masywny panel z MDF-u o grubości 51 mm, będący solidną podstawą dla przetworników. Ręcznie wykończona obudowa dostępna jest z lakierem fortepianowym na wysoki połysk oraz z fornirem wiśniowym na wysoki połysk. Błyszczące wykończenie odbija inne elementy wystroju pokoju, dzięki czemu głośnik z łatwością wtapia się w otoczenie i wydaje się mniejszy niż w rzeczywistości.

PSB Imagine T3 wykorzystuje jednoczęściową aluminiową podstawę z regulowanymi kolcami, idealnymi do zwiększenia stabilności po ustawieniu głośnika na dywanie. Wraz z kolumną użytkownik otrzymuje także krążki izolacyjne ze starannie opracowanymi gumowymi amortyzatorami, przeznaczonymi do ochrony drewnianej podłogi. Głośnik T3 wyposażony jest w wiele terminali wejściowych do bi-ampingu i tri-ampingu.

Specyfikacja PSB Speakers Imagine T3

System5-drożny
ObudowaBass-reflex
Rekomendowana moc wzmacniacza / Nominalna moc wejściowa20 - 300
Przetwornik niskotonowy / nisko/średniotonowy3 x 178 mm
Przetwornik średniotonowy133 mm
Przetwornik wysokotonowy25 mm
Pasmo przenoszenia24-23,000 Hz
Skuteczność91dB
Częstotliwość podziału450Hz, B3, 1,800Hz LR4
Wymiary (S x W x G) mm292 x 1208 x 382
Waga kg32,3
Wersje wykończeniaCzarny

Opinie o PSB Speakers Imagine T3

Masz ten produkt?

Dodaj Opinię

Nowsze produkty

Polecane Produkty

Podobne produkty

Polecane

Umów się na prezentację w salonie

W każdym z naszych salonów znajduje się sala odsłuchowa, w której w miłej atmosferze zaprezentujemy Ci brzmienie wybranego przez Ciebie sprzętu audio.

Umów się na spotkanie

Zobacz listę salonów

Umów się na spotkanie

Top Hi-Fi & Video Design

Salony firmowe

Salony firmowe

Top Hi-Fi & Video Design: