ELAC FS 267

FS 267 to wolnostojąca kolumna głośnikowa z serii ELAC 260. Model ten wyposażony jest w obudowę bass-reflex i dostarcza wysokiej jakości dźwięk. To zasługa zastosowania zaawansowanych przetworników: wysokotonowego JET5 oraz dwóch 150-milimetrowych głośników AS-XR.

Wolnostojąca kolumna głośnikowa ELAC FS 267 to techniczna maestria połączona z wizualną czystością, zapewniająca piękny i naturalny dźwięk. Model wyposażony jest w najnowszą wersję głośnika wysokotonowego JET5, głośniki niskotonowe z warstwowymi membranami aluminiowymi i zaawansowane zwrotnice, dzięki którym gwarantuje niezrównane możliwości w swojej klasie. Kształt kolumny głośnikowej jest nie tylko atrakcyjny wzorniczo, lecz także minimalizuje rezonans i inne niedoskonałości akustyczne, które często pojawiają się w konwencjonalnych obudowach.

ELAC FS 267

FS 267 jest 2,5-drożną konstrukcją bass-reflex z obudową, która dzięki łukowato wygiętym bocznym ścianom dyskretnie, wręcz naturalnie, dopasowuje się do dowolnego wystroju pokoju odsłuchowego. Wzornicza elegancja idealnie współgra z wysoką jakość dźwięku. Tę zapewniają zaawansowane przetworniki: wysokotonowy JET5, 150-milimetrowy głośnik AS-XR pracujący w zakresie średnio-niskotonowym  oraz 150-milimetrowa jednostka AS-XR obsługująca zakres niskotonowy.

Wstęgowy przetwornik wysokotonowy ELAC JET5 wyróżnia się błyskawiczną reakcją i szerokim zakresem dynamiki, zachowując przy tym minimalne zniekształcenia i wyraźnie szerszy zakres częstotliwości niż w przypadku tradycyjnych kopułek. W tym rewolucyjnym przetworniku membrana z folii napędzana jest przez silny magnes neodymowy, dzięki czemu całość pracuje znacznie szybciej niż konwencjonalny głośnik, w którym membrana porusza się analogicznie do tłoka. Dzięki sukcesywnie wprowadzanym udoskonaleniom głośnik JET5 z łatwością tworzy lekki i pozbawiony rezonansu dźwięk o częstotliwości sięgającej aż 50 kHz, a dzięki swojej idealnie liniowej charakterystyce częstotliwościowej idealnie sprawdza się podczas odtwarzania płyt DVD-A i SACD.

Przykuwająca uwagę powierzchnia membrany „crystal” jest czymś więcej, niż tylko atrakcyjnym wzorniczo elementem. Przetworniki w kolumnach z serii ELAC 260 wykorzystują opatentowaną membranę „crystal”, której konstrukcja opiera się na aluminiowo-warstwowej technologii (AS) ELAC-a. Odwrócona aluminiowa kopuła łączona jest z papierowym stożkiem w specjalnym procesie klejenia, w wyniku czego uzyskuje się pożądaną warstwową konstrukcję. Stemplowanie folii aluminiowej nadaje jej wygląd przypominający powierzchnię dużego kryształu i usztywnia ją,  co ogranicza rezonans i minimalizuje podkolorowanie dźwięku przy jednoczesnej poprawie kontrolowania mocy i dynamiki. Zastosowane zwrotnice gwarantują rozszerzone pasmo przenoszenia, a zawieszenie przetwornika umożliwia większy wychył membrany, dzięki czemu głośnik zapewnia prawdziwie wysoki poziom głośności przy najniższych możliwych zniekształceniach.

Projektanci ELAC-a zadbali nie tylko o wysoką jakość dźwięku, lecz także o funkcjonalność i walory estetyczne. Wylot tunelu bass-reflex znajduje się w podstawie obudowy i skierowany jest w dół. Takie umiejscowienie zwiększa elastyczność podczas ustawiania FS 267 – te mogą stać nawet blisko ściany lub w narożniku. Maksymalną stabilność kolumnom gwarantują dołączone kolce, które można stosować zamiennie z gumowymi podstawkami. Ponadto wszystkie modele z serii ELAC 260 wyposażone są w maskownice z magnetycznym mocowaniem. Rozwiązanie to docenią wymagający esteci, którzy nawet po zdjęciu osłony nie chcą, aby jakiekolwiek otwory zakłócały wzorniczą czystość.

Specyfikacja ELAC FS 267

System2.5-drożny
ObudowaBass-reflex
Rekomendowana moc wzmacniacza / Nominalna moc wejściowa30 to 250 wpc
Przetwornik niskotonowy / nisko/średniotonowy2 x 150 mm AS -XR cone
Przetwornik wysokotonowy1 x JET 5 Midrange: (150 mm)
Pasmo przenoszenia30 to 50,000 Hz
Częstotliwość podziału500 / 2,500 Hz
Wymiary (S x W x G) mm240 x 1,021 x 320
Waga kg 19.8
Wersje wykończeniaBiały

Opinie o ELAC FS 267

Masz ten produkt?

Dodaj Opinię

Polecane Produkty

Podobne produkty

Polecane

Umów się na prezentację w salonie

W każdym z naszych salonów znajduje się sala odsłuchowa, w której w miłej atmosferze zaprezentujemy Ci brzmienie wybranego przez Ciebie sprzętu audio.

Umów się na spotkanie

Zobacz listę salonów

Umów się na spotkanie

Top Hi-Fi & Video Design

Salony firmowe

Salony firmowe

Top Hi-Fi & Video Design: