ELAC Adante AF61 Kolumna podłogowa

Podłogowe kolumny głośnikowe Elac Adante – kolumna dla najbardziej wymagających użytkowników.

Najważniejsze cechy:

  • wielokomorowa konstrukcja obudowy
  • 3-drożna kolumna wolnostojąca
  • aluminiowe membrany głośników średnio i niskotonowych
  • współosiowy głośnik wysoko-średniotonowy

ELAC Adante AF61

Kolumna podłogowa ELAC Adante AF-61 to zestaw głośnikowy, który przełamuje granice i rzuca wyzwanie ograniczeniom tradycyjnych konstrukcji. Zaprojektowany i zbudowany zgodnie z niemieckimi standardami jakości, z których znany jest ELAC. Gwarantuje niezapomniane wrażenia muzyczne   zadowalające najbardziej wymagającego audiofila. To kolumna dla bezkompromisowych słuchaczy.


 

ELAC Adante AF61

Inżynierowie ELAC-a rozpoczęli pracę nad nową linią od zaprojektowania rewolucyjnej obudowy, zapewniającej fizyczną izolację przetworników znajdujących się w jednej kolumnie. Powstała obudowa, w której każdy głośnik ma indywidualną komorę rezonansową. W wielokomorowej obudowie umieszczono pięć przetworników: trzy 203-milimetrowe woofery, jeden 133-milimetrowy głośnik średniotonowy oraz zamontowany koncentrycznie w głośniku średniotonowym 25-milimetrowy przetwornik wysokotonowy z miękką kopułką.

Przetworniki niskotonowe składają się z aktywnego 165-milimetrowego głośnika o szerokopasmowej charakterystyce i biernej 203-milimetrowej ultralekkiej lekkiej membrany. Jest ona szybsza i bardziej odporna na zniekształcenia niż aktywne przetworniki o zbliżonym rozmiarze. Oznacza to, że wierniej odtwarza dźwięki – bez dodawania od siebie barw do brzmienia.

ELAC Adante AF61

Duża membrana średniotonowa o średnicy 133 milimetrów wykonana jest z czystego aluminium zapewniając tym samym wysoką sztywność. Specjalny profil i duża cewka gwarantuje wyższą czułość w porównaniu z mniejszymi konstrukcjami. Duża 50-milimetrowa cewka przetwornika średniotonowego sprawia, że jest więcej miejsca dla nowo zaprojektowanego głośnika wysokotonowego, który jest umieszczony w środku średniotonowego. Dodatkowo cały przetwornik jest mechanicznie izolowany za pomocą nakładki antywibracyjnej, które eliminuje przenoszenie drgań.

ELAC Adante AF61

Nowa konstrukcja zapewnia zdumiewającą dokładność, liniowość, moc, szybkość i artykulację punktową w niemal wszystkich rodzajach muzyki. Kolumna może się pochwalić szerokim pasmem przenoszenia.

Projektanci Adante wyposażyli kolumny w wysokiej jakości zaciski głośnikowe, do których można podłączyć zarówno gołe przewody, jak i te zakończone widełkami. Podwójne gniazda zaciskowe umożliwiają zastosowanie połączenia bi-wiring. Producent posiada w ofercie zestawy z połyskiem w kolorze czarnym, białym oraz wykończone fornirem z drzewa różanego. W pudełku znajduje się podstawka, kolce, rękawiczki i instrukcja obsługi

Specyfikacja ELAC AF-61

System3-drożny
Rekomendowana moc wzmacniacza / Nominalna moc wejściowa50 - 160 W
Przetwornik niskotonowy / nisko/średniotonowy6,5" x 3
Przetwornik średniotonowy5,25"
Przetwornik wysokotonowy1"
Pasmo przenoszenia39 - 35 000 Hz
Skuteczność87dB at 2.83 v/1m
Częstotliwość podziału200Hz / 2,000 Hz
Wymiary (S x W x G) mm243,7 x 1329,4 x 397,9
Waga kg45,8
Wersje wykończeniaCzarny połysk

Opinie o ELAC AF-61

Masz ten produkt?

Dodaj Opinię

Polecane Produkty

Podobne produkty

Polecane

Umów się na prezentację w salonie

W każdym z naszych salonów znajduje się sala odsłuchowa, w której w miłej atmosferze zaprezentujemy Ci brzmienie wybranego przez Ciebie sprzętu audio.

Umów się na spotkanie

Zobacz listę salonów

Umów się na spotkanie

Top Hi-Fi & Video Design

Salony firmowe

Salony firmowe

Top Hi-Fi & Video Design: