Wolnostojące kolumny głośnikowe Bowers & Wilkins 802 Prestige Edition

Luksusowo wykończone kolumny Bowers & Wilkins 802 D3 Prestige Edition błyszczą znakomitym dźwiękiem i na nowo definiują piękno w swoim segmencie.

Najważniejsze cechy:

  • luksusowe wykończenie z drzewa różanego Santos
  • diamentowa kopułka głośnika wysokotonowego
  • membrana średniotonowa Continuum FST
  • membrana niskotonowa o profilu Aerofoil
  • komora średniotonowa Turbine Head
  • zoptymalizowany system usztywnienia obudowy Matrix

 

Bowers & Wilkins 802 Prestige Edition

Niepowtarzalne

Kolumny serii 800 Prestige Edition przesuwają kolejną granicę, która wydawała się nieprzekraczalna. Zepół głośnikowy w tej wersji jest słodko brzmiącym i olśniewającym wizualnie peanem ku czci brytyjskiej myśli inżynieryjnej i kunsztu oblekających ją w realne kształty rzemieślników. Obudowy zostały wykończone luksusowym fornirem ze słynącego z piękna drzewa różanego Santos. Połysk uzyskano poprzez zastosowanie trzynastu warstw lakieru. Bogaty kolor i charakterystyczny wzór sprawiają, że każdy głośnik jest wyjątkowym dziełem sztuki. Zbudowane w Wielkiej Brytanii zgodnie z najbardziej rygorystycznymi standardami, modele Prestige Edition posiadają numerowaną tabliczkę znamionową, która poświadcza ich wyjątkowość.

 

Bowers & Wilkins 802 Prestige Edition

Zaawansowane materiały

Najwyższej klasy materiały zostały użyte  nie tylko do wykonania obudowy, ale również w konstrukcji  przetworników. Diamentowe kopułki wysokotonowe idealnie współpracują z membraną Continuum, gwarantując naturalny, zachwycający dźwięk. Oczywiście projektanci zastosowali rozwiązania, które rozsławiły kolumny Bowers & Wilkins w świecie melomanów i osób profesjonalnie zajmujących się muzyką. W  modelu 802 D3 Prestige Edition znajdziemy system Flowport oraz głośnik wysokotonowy odizolowany od pozostałej części obudowy, przeprojektowany system Matrix oraz nowatorski cokół, który dzięki temu, że wyposażony jest zarówno w rolki, jak i w kolce, gwarantuje niezrównaną wygodę użytkowania.

 

Bowers & Wilkins 802 Prestige Edition

Studyjna jakość dźwięku

Wysoka jakość dźwięku modelu 802 D3 to m.in. zasługa zastosowanych rozwiązań. Diamentowa kopułka wysokotonowa umieszczona jest w obudowie wykonanej z jednolitego kawałka aluminium. Ta mechanicznie bierna struktura stanowi niewiarygodnie sztywną platformę, dzięki której tweeter może dostarczyć krystalicznie czysty dźwięk.

 

Za odtwarzanie tonów średnich odpowiada membrana Continuum, która – podobnie do stosowanego wcześniej kewlaru – jest plecionym kompozytem. Jej konstrukcja opiera się na koncepcji zoptymalizowanej i kontrolowanej elastyczności, a zastosowanie do budowy opatentowanego przez B&W materiału, pozwala na uzyskanie większej otwartości i neutralności brzmienia, niż w przypadku konwencjonalnych przetworników.

 

Sekcja niskotonowa składa się z dwóch przetworników basowych wyposażonych w membrany Aerofoil o wielowarstwowej strukturze. Zewnętrzne powierzchnie wykonano z plecionego włókna węglowego, z sztywna i lekką pianką węglową pośrodku.  Membrana najgrubsza jest w środku, a cieńsza na połączeniu z cewką i z górnym zawieszeniem, taka konstrukcja pozwala uzyskać największą wytrzymałość tam, gdzie siły wyginające są największe, a więc osiągnąć najlepszą sztywność całej membrany i zapewnić jej idealną pracę przy dużych wychyleniach.

 

Wewnętrzne użebrowanie Matrix

Konstrukcja wewnętrzna, która ma za zadanie utrzymanie sztywności obudowy, to sławna struktura Matrix. Opracowana przy użyciu modelowania komputerowego i wykonana z drewna wzmocnionego metalowymi elementami, zapewnia maksymalną sztywność całej konstrukcji, co z kolei przekłada się na stabilność i pozwala Bowers & Wilkins 802 D3 Prestige Edition wiernie odtwarzać charakter instrumentów muzycznych, niezależnie od tego czy kolumny grają w domu, czy w studiu odsłuchowym.

 

Warto zwrócić uwagę na podstawę kolumn, która tej sztywnej konstrukcji przydaje stabilności. Projektanci wyposażyli ją w innowacyjny rozwiązanie, dzięki któremu użytkownik może w zależności od własnych preferencji oprzeć całą konstrukcję na rolkach lub kolcach.

Specyfikacja Bowers & Wilkins 802 Prestige Edition

System3-drożny
ObudowaBass-reflex
Rekomendowana moc wzmacniacza / Nominalna moc wejściowa50 W - 500W
Przetwornik niskotonowy / nisko/średniotonowy2 x 200 mm
Przetwornik średniotonowy150 mm
Przetwornik wysokotonowy25 mm
Pasmo przenoszenia17Hz - 28kHz
Wymiary (S x W x G) mm390 x 1212 x 583
Waga kg94.5
Wersje wykończeniaSantos Rosewood
Impedancja8 Ohm

Opinie o Bowers & Wilkins 802 Prestige Edition

Masz ten produkt?

Dodaj Opinię

Polecane Produkty

Podobne produkty

Polecane

Umów się na prezentację w salonie

W każdym z naszych salonów znajduje się sala odsłuchowa, w której w miłej atmosferze zaprezentujemy Ci brzmienie wybranego przez Ciebie sprzętu audio.

Umów się na spotkanie

Zobacz listę salonów

Umów się na spotkanie

Top Hi-Fi & Video Design

Salony firmowe

Salony firmowe

Top Hi-Fi & Video Design: