802 Prestige Edition

Ocena
Seria
800 Prestige Edition
802 Prestige Edition
802 Prestige Edition
Cena na telefon

Sprawdź rabat VIP w salonach!


Porównywarka 0
Dostępność:
Dostępny tylko w salonach

Produkt nie jest dostępny w sprzedaży online. Skontaktuj się z najbliższym salonem w celu ustalenia możliwości prezentacji produktu.

Umów się na prezentację

Z przyjemnością zaprezentujemy możliwości dźwiękowe poszczególnych urządzeń, podczas indywidualnie przygotowanej prezentacji w wybranym salonie.

Bardzo prosimy o wypełnienie poniższego formularza, a będzie nam miło zarezerwować salę odsłuchową i przygotować odpowiedni system.

Termin prezentacji potwierdzimy mailem lub telefonicznie.

 

Wolnostojące kolumny głośnikowe Bowers & Wilkins 802 Prestige Edition

Luksusowo wykończone kolumny Bowers & Wilkins 802 D3 Prestige Edition błyszczą znakomitym dźwiękiem i na nowo definiują piękno w swoim segmencie.

Najważniejsze cechy:

 • luksusowe wykończenie z drzewa różanego Santos
 • diamentowa kopułka głośnika wysokotonowego
 • membrana średniotonowa Continuum FST
 • membrana niskotonowa o profilu Aerofoil
 • komora średniotonowa Turbine Head
 • zoptymalizowany system usztywnienia obudowy Matrix

Bowers & Wilkins 802 Prestige Edition

Niepowtarzalne

Kolumny serii 800 Prestige Edition przesuwają kolejną granicę, która wydawała się nieprzekraczalna. Zepół głośnikowy w tej wersji jest słodko brzmiącym i olśniewającym wizualnie peanem ku czci brytyjskiej myśli inżynieryjnej i kunsztu oblekających ją w realne kształty rzemieślników. Obudowy zostały wykończone luksusowym fornirem ze słynącego z piękna drzewa różanego Santos. Połysk uzyskano poprzez zastosowanie trzynastu warstw lakieru. Bogaty kolor i charakterystyczny wzór sprawiają, że każdy głośnik jest wyjątkowym dziełem sztuki. Zbudowane w Wielkiej Brytanii zgodnie z najbardziej rygorystycznymi standardami, modele Prestige Edition posiadają numerowaną tabliczkę znamionową, która poświadcza ich wyjątkowość.

Bowers & Wilkins 802 Prestige Edition

Zaawansowane materiały

Najwyższej klasy materiały zostały użyte  nie tylko do wykonania obudowy, ale również w konstrukcji  przetworników. Diamentowe kopułki wysokotonowe idealnie współpracują z membraną Continuum, gwarantując naturalny, zachwycający dźwięk. Oczywiście projektanci zastosowali rozwiązania, które rozsławiły kolumny Bowers & Wilkins w świecie melomanów i osób profesjonalnie zajmujących się muzyką. W  modelu 802 D3 Prestige Edition znajdziemy system Flowport oraz głośnik wysokotonowy odizolowany od pozostałej części obudowy, przeprojektowany system Matrix oraz nowatorski cokół, który dzięki temu, że wyposażony jest zarówno w rolki, jak i w kolce, gwarantuje niezrównaną wygodę użytkowania.

Bowers & Wilkins 802 Prestige Edition

Studyjna jakość dźwięku

Wysoka jakość dźwięku modelu 802 D3 to m.in. zasługa zastosowanych rozwiązań. Diamentowa kopułka wysokotonowa umieszczona jest w obudowie wykonanej z jednolitego kawałka aluminium. Ta mechanicznie bierna struktura stanowi niewiarygodnie sztywną platformę, dzięki której tweeter może dostarczyć krystalicznie czysty dźwięk.

Za odtwarzanie tonów średnich odpowiada membrana Continuum, która – podobnie do stosowanego wcześniej kewlaru – jest plecionym kompozytem. Jej konstrukcja opiera się na koncepcji zoptymalizowanej i kontrolowanej elastyczności, a zastosowanie do budowy opatentowanego przez B&W materiału, pozwala na uzyskanie większej otwartości i neutralności brzmienia, niż w przypadku konwencjonalnych przetworników.

Sekcja niskotonowa składa się z dwóch przetworników basowych wyposażonych w membrany Aerofoil o wielowarstwowej strukturze. Zewnętrzne powierzchnie wykonano z plecionego włókna węglowego, z sztywna i lekką pianką węglową pośrodku.  Membrana najgrubsza jest w środku, a cieńsza na połączeniu z cewką i z górnym zawieszeniem, taka konstrukcja pozwala uzyskać największą wytrzymałość tam, gdzie siły wyginające są największe, a więc osiągnąć najlepszą sztywność całej membrany i zapewnić jej idealną pracę przy dużych wychyleniach.

Wewnętrzne użebrowanie Matrix

Konstrukcja wewnętrzna, która ma za zadanie utrzymanie sztywności obudowy, to sławna struktura Matrix. Opracowana przy użyciu modelowania komputerowego i wykonana z drewna wzmocnionego metalowymi elementami, zapewnia maksymalną sztywność całej konstrukcji, co z kolei przekłada się na stabilność i pozwala Bowers & Wilkins 802 D3 Prestige Edition wiernie odtwarzać charakter instrumentów muzycznych, niezależnie od tego czy kolumny grają w domu, czy w studiu odsłuchowym.

Warto zwrócić uwagę na podstawę kolumn, która tej sztywnej konstrukcji przydaje stabilności. Projektanci wyposażyli ją w innowacyjny rozwiązanie, dzięki któremu użytkownik może w zależności od własnych preferencji oprzeć całą konstrukcję na rolkach lub kolcach.

Konstrukcja
System 3-drożny
Obudowa Bass-reflex
Dane techniczne
Rekomendowana moc wzmacniacza / Nominalna moc wejściowa 50 W - 500W
Przetwornik niskotonowy / nisko/średniotonowy 2 x 200 mm
Przetwornik średniotonowy 150 mm
Przetwornik wysokotonowy 25 mm
Pasmo przenoszenia 17Hz - 28kHz
Impedancja 8 Ω
Ogólne
Wymiary (S x W x G) mm 390 x 1212 x 583
Waga kg 94.5
Wersje wykończenia Santos Rosewood
Warunki gwarancji - Warunki gwarancji PDF [90.75K]
Press info
Bowers & Wilkins - Pół wieku i cała epoka - reportaż "Audio" - Jubileusze są doskonałymi okazjami, które wykorzystuje każda profesjonalnie prowadzona firma, aby o sobie przypomnieć, i to poza ramami jakiegokolwiek testu, porównania, ograniczenia do konkretnego produktu. PDF [964.15K]
Oceń produkt
Tylko zarejestrowani klienci mogą pisać recenzje. Prosimy zalogować się lub zarejestrować
 • Luksusowa wersja głośników B&W serii 800

  Dwa modele brytyjskiego producenta zyskały ekskluzywne wykończenie z ze słynącego z piękna drzewa różanego Santos. Ten zabieg przemienił wolnostojące kolumny 802 i podstawkowe 805 w prawdziwe perełki.

Przewodniki

Chcesz skompletować swój pierwszy zestaw audio?
Chciałbyś pogłębić swoją wiedzę? Zapraszamy do
zapoznania się z naszymi przewodnikami.

Kategorie produktów


Salony sprzedaży


Białystok
 • Apartamenty Jagiellońskie
  ul. Jurowiecka 19 lok. U3/U4
 • 85 722 29 02, 519 073 470
Bydgoszcz
Katowice
Kielce
Kraków
Lublin
Łódź
Poznań (Woźna)
Poznań (Posnania)
Sopot
Szczecin
Warszawa (Andersa)
Warszawa (Naruszewicza)
Warszawa (Nowogrodzka)
Wrocław